پنجره واحد تجارت فرامرزی

این وبلاگ برای اطلاع رسانی در پنجره واحد تجارت فرامرزی راه اندازی شده است

پنجره واحد تجارت فرامرزی

این وبلاگ برای اطلاع رسانی در پنجره واحد تجارت فرامرزی راه اندازی شده است

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

اطلاعیه ها

| دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳ ق.ظ

*********************************

شماره های تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی

02188805385-8

***************************************************
👇👇👇برای اطلاع از آخرین اخبار، بروزرسانی ها و آموزش ها، به کانال پنجره واحد تجارت فرامرزی بپیوندید.👇👇👇

اطلاعیه های منقضی شده با رنگ آبی مشخص شده اند*
 
 
95/9/7 - قابل توجه شرکت های حمل و نقل ترانزیت و کارنه تیر :
در راستای راه اندازی صدور بارنامه الکترونیک از محل اظهارنامه ترانزیت و کارنه تیر ، از این پس در اظهارنامه های ترانزیت داخلی و کارنه تیر باید در فیلد اظهارکننده علاوه بر اظهارکننده ، کدینگ نماینده شرکت که در مقصد ترخیصیه را برای صاحب کالا صادر میکند نیز ذکر شود.
چنانچه نام نماینده شرکت در اظهارنامه نباشد فرایند صدور ترخیصیه و به تبع آن اظهار واردات مقدور نیست و عواقب و مشکلات پیش آمده به عهده شرکت حمل می باشد.
********
اطلاعیه های قدیمی را در ادامه مطلب بخوانید.

95/9/6 - به اطلاع نمایندگان و اظهارکنندگان در گمرکات سرخس و لطف آباد می رساند
این گمرکات به گمرکات کارشناسی متمرکز پیوستند.
بنابراین فرآیند کارشناسی اظهارنامه های واردات در گمرکات سرخس و لطف آباد به کارشناسان متمرکز مستقر در کل کشور ارجاع می شود.
همچنین کد 99000 کدی است که در فرآیند کارشناسی متمرکز برای شماره سریال ها به عنوان کد گمرک اظهاری درج می شود و شماره سریال آن در حال حاضر 8 رقمی می باشد. 
بنابر این فراخوانی اظهارنامه ها در سازمان های همجوار با کد 99000 انجام می شود.
**********
95/8/29 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک گناوه 👇👇👇
از روز دوشنبه مورخ 1395/09/01 امکان دریافت پرینت قبض انبار الکترونیک از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی فراهم خواهد شد . شما میتوانید با استفاده از اطلاعات رسید ترخیصیه الکترونیک خود نسبت به دریافت پرینت قبض انبار الکترونیک اقدام نمایید. 
همچنین  توجه داشته باشید درج شماره قبض انبار الکترونیک در لحظه ورود اطلاعات اظهارنامه در باکس مربوطه الزامی است.
***************
95/8/6 - قابل توجه کلیه خدمت گیرندگان محترم 👇👇👇
هنگام تنظیم اظهارنامه و ورود اطلاعات فیلدهای مربوط به دریافت عوارض و محاسبات مالی ( 041 ، 042 و... ) با توجه به نوع کالا ، رعایت ردیف درآمدی های مربوطه  الزامی است. 
*************
95/8/4 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم  👇👇👇
امکان اعلام وصول نهایی حامل در رویه ترانزیت در تمام گمرکات مجهز به قبض انبار الکترونیک منوط به دریافت قبض انبار الکترونیک می باشد.
توجه داشته باشید که در صورت عدم دریافت قبض انبار الکترونیک ، امکان اعلام وصول میسر نخواهد بود.
*************
95/8/4 - قابل توجه کلیه خدمت گیرندگان سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی:
چنانچه شماره تلفن همراه ثبت شده در حساب کاربری شما متعلق به خودتان نیست فقط ظرف دو هفته آینده فرصت دارید شماره تلفن همراه را تغییر دهید و شماره ای که خودتان مالک آن هستید وارد کنید در غیر این صورت از ورود شما به سامانه جلوگیری خواهد شد.
جهت تغییر شماره تلفن همراه در سامانه وارد بخش "پروفایل من" شوید و شماره جدید را جایگزین شماره قبلی نمایید.
********
95/8/2 - 
 قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک بوشهر1 👇👇👇
 
از  روز دوشنبه مورخ 1395/08/3 اظهار واردات فقط از طریق پنل " دور اظهاری واردات با بارنامه " انجام خواهد شد و اظهار از پنل  " دور اظهاری واردات " امکان پذیر نخواهد بود.
لذا مطلوب است از صحت اطلاعات بارنامه ( کد تعرفه ، تعداد ، وزن ، شماره کانتینر و ... ) قبل از اظهار اطمینان حاصل فرمایید و در صورت مشاهده مغایرت ، به شرکت حمل صادر کننده ترخیصیه الکترونیک مراجعه کرده و نواقص را برطرف نمایید.
********
95/8/1 - 
قابل توجه کلیه انبارهای شهری و متصدیان استریپ کالا در سراسر کشور 👇👇👇
با توجه به راه اندازی نرم افزار جدید انبار شهری از روز دوشنبه مورخ  1395/08/03 ؛ کلیه عملیات صورت گرفته در انبارهای شهری اعم از تخلیه کالاهای خارج شده از گمرک و همچنین خروج کالا از انبار در سامانه انبارهای شهری به آدرس http://wms.irica.co قابلیت انجام دارد و با استفاده از این نرم افزار امکان استعلام پیامکی و آنلاین برای پاسگاه های نیروهای انتظامی  فراهم می گردد.
لذا از کلیه انبارهای شهری تقاضا می شود اطلاعات خود را جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور برای فعالیت در سامانه انبار شهری به آدرس ایمیل uwarehouse.s@gmail.com ارسال کنند. 
شایان ذکر است انبارهای شهری استان هرمزگان نیز از تاریخ مذکور میبایست از سامانه جدید برای ثبت اطلاعات ورود و خروج کالا استفاده کنند.
*************
95/7/25 -قابل توجه کلیه شرکت های پتروشیمی
پیرو نامه شماره 95/95106 مورخ 95/5/24 مبنی بر الزام ثبت فاکتورهای فروش جهت صادرات در سامانه  factor.irica.co ؛ به اطلاع می رساند از روز شنبه مورخ 1395/07/30 رویه " دور اظهاری صادرات " برای شرکت های پتروشیمی قابل انجام نخواهد بود و کلیه شرکت های می بایست از رویه "دور اظهاری صادرات با فاکتور" جهت اظهار صادرات اقدام نمایند.
توصیه می شود شرکت های پتروشیمی از هم اکنون نسبت به اظهار صادرات از طریق پنل مذکور اقدام نمایند تا در صورت نیاز به آموزش و ... از فرصت باقی مانده استفاده نمایند و پس از فرا رسیدن تاریخ مذکور در دور اظهاری صادرات با مشکل مواجه نشوند. 
تاریخ فوق الذکر به هیچ وجه قابل تمدید نیست و تبعات ناشی از عدم ثبت نام یا ثبت فاکتور در این سامانه بر عهده شرکت های نامبرده می باشد. 
فایل آموزشی مربوط به سامانه فاکتور الکترونیک و دور اظهاری صادرات با فاکتور به پیوست جهت مطالعه در اختیار کاربران محترم قرار میگیرد.
******
 
 95/7/24 - قابل توجه کلیه شرکت های محترم بازرسی
 
با توجه به گذشت 1 ماه از اطلاعیه ثبت نام شرکت های بازرسی در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی ؛ آخرین مهلت ارسال اطلاعات به نشانی الکترونیکی epl@irica.org جهت ثبت نام ، روز دوشنبه مورخ 1395/07/26 می باشد و پس از این تاریخ می بایست از طریق مراجعه حضوری به گمرکات اجرایی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
تاریخ فوق الذکر به هیچ وجه قابل تمدید نیست و تبعات ناشی از عدم ثبت نام شرکت ها در این سامانه بر عهده خودشان می باشد.
 
****************
 
95/6/29 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرکات بندر لنگه و شهیدباهنر :
 
از روز چهارشنبه مورخ 1395/06/31 ثبت کوتاژ اسناد ترانزیتی فقط از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی ( EPL ) امکان پذیر خواهد بود و به هیچ وجه امکان ثبت کوتاژ در سامانه محلی گمرکات مذکور ، موجود نخواهد بود.
********
95/6/27 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) :
 
از  روز شنبه مورخ 1395/07/3 اظهار واردات فقط از طریق پنل " دور اظهاری واردات با بارنامه " انجام خواهد شد و اظهار از پنل  " دور اظهاری واردات " امکان پذیر نخواهد بود. 
لذا مطلوب است از صحت اطلاعات بارنامه ( کد تعرفه ، تعداد ، وزن ، شماره کانتینر و ... ) قبل از اظهار اطمینان حاصل فرمایید و در صورت مشاهده مغایرت ، به شرکت حمل صادر کننده ترخیصیه الکترونیک مراجعه کرده و نواقص را برطرف نمایید.
******
 
95/6/24 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک منطقه ویژه بوشهر1 :
با توجه به راه اندازی گمرکات توابع اداره کل گمرک بوشهر ، از  چهارشنبه 24 شهریورماه 1395 برای اظهار به منطقه ویژه بوشهر 1 و توابع آن ، قسمت محل ارزیابی را در اظهارنامه به شرح ذیل تکمیل کنید:
منطقه ویژه اقتصادی بوشهر 1 = ZONE_A
گمرک دلوار = ZONE_B 
گمرک بوالخیر = ZONE_C
گمرک دیر = ZONE_D
گمرک کنگان = ZONE_E
و در مرحله انتخاب گمرک اظهاری گمرک منطقه ویژه بوشهر 1 را انتخاب کنید.
تذکرات : 
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️توجه داشته باشید گمرک اظهاری نباید گمرکاتی مانند بوالخیر باشد و فقط منطقه ویژه بوشهر1 انتخاب شود
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️  ضمنا توجه داشته باشید که به هیچ وجه محل ارزیابی را برای هیچ کدام از گمرکات فوق TOTAL  انتخاب نکنید
******
95/06/18 - 
قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرکات آبادان،بوشهر1، کیش ، گناوه ، فرودگاه امام ، منطقه آزاد چابهار ، آستارا:
باتوجه به اجرای فرآیند اظهار با بارنامه دراین گمرکات در آینده ای نزدیک ؛ توجه داشته باشید که اظهار واردات فقط از طریق پنل " دور اظهاری واردات با بارنامه " انجام خواهد شد و اظهار از پنل  " دور اظهاری واردات " امکان پذیر نخواهد بود.
لذا مطلوب است از صحت اطلاعات بارنامه ( کد تعرفه ، تعداد ، وزن ، شماره کانتینر و ... ) قبل از اظهار اطمینان حاصل فرمایید و در صورت مشاهده مغایرت ، به شرکت حمل صادر کننده ترخیصیه الکترونیک مراجعه کرده و نواقص را برطرف نمایید.
******
95/06/15 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) :
از روز دوشنبه مورخ 1395/6/15 وزن و تعداد ثبت شده در قبض انبار الکترونیک با وزن و تعداد وارد شده در اظهارنامه مطابقت داده خواهد شد. 
دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق وزن و تعداد ثبت شده در قبض انبار الکترونیک با وزن و تعداد وارده در اظهارنامه ؛ ادامه مراحل اظهار امکان پذیر نخواهد بود. 
در صورت مشاهده مغایرت و جهت اصلاح ایرادات موجود ، به شرکت حمل صادر کننده ترخیصیه الکترونیک مراجعه نمایید.
*****
95/03/11 - اطلاعیه مهم پاسخ های متفرقه سوالات آزمون حق العملکاری:
 
قابل توجه داوطلبان آزمون حق العملکاری:
با توجه به توزیع فایل پاسخ سوالات سامانه جامع و پنجره واحد توسط برخی افراد تحت عنوان مدرسین سامانه به اطلاع می‌رساند پاسخ های داده شده توسط این افراد دارای اشتباهات زیادی می باشد و به هیچ وجه برای داوطلبان قابل استناد نمی باشد.
 
*****
95/03/08 - اطلاعیه مهم زمان اعلام نتایج آزمون حق العملکاری:
 

دفتر مطالعات تحقیقات و ظرفیت‌سازی گمرک اعلام کرد نتایج آزمون کارگزاران گمرکی حداکثر ظرف مدت 30 روز از طریق سازمان سنجش به اطلاع همگان خواهد رسید.

*******
 
95/02/29 - اطلاعیه مهم در خصوص آزمون حق العملکاری:
 
به اطلاع کلیه داوطلبین محترم آزمون حق العملکاری می رساند درخصوص سوالات مربوط به سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی باید اشاره نمود اغلب سوالات بگونه ای طراحی گردیده که افرادی که منابع اعلام شده را بصورت عملی تمرین نموده اند امکان پاسخگویی به سوالات را خواهند داشت.
 
****
95/1/23 - اطلاعیه مهم درباره کدینگ های 9 رقمی:
به اطلاع تمامی شرکت های فعال در امور گمرکی می رساند به زودی  کدینگ های 9 رقمی غیر فعال شده و تمامی شرکت ها اعم از صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقل باید از شناسه ملی 11 رقمی خود استفاده کنند. بنابراین تمامی شرکت هایی که هنوز از کدینگ 9 رقمی استفاده میکنند باید هرچه سریعتر ظرف سه روز آینده برای اخذ شناسه ملی ،  وکالت و فعال کردن آن در پنجره واحد اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم اقدام به موقع مشکلات پدید آمده به عهده ایشان می باشد.
***
94/11/5 - اطلاعیه رفع مشکل ارتباط گمرک فرودگاه امام خمینی
مشکل ارتباط گمرک فرودگاه امام خمینی که قبل از این اعلام شده بود، مرتفع گردید. اکنون تمام عملیات دور اظهاری و تکمیل فرایند اظهار به این گمرک مقدور می باشد.
***
94/11/5 - اطلاعیه قطعی ارتباط گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)
با عنایت به بروز مشکل و قطعی کلیه زیر ساخت های مخابراتی منطقه گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برقراری ارتباط و انجام دور اظهاری و مراحل تکمیل اظهار به این گمرک منوط به رفع مشکل از جانب شرکت مخابرات منطقه می باشد.
***
94/11/29 - اطلاعیه پرداخت اینترنتی شناسه پرداخت های تمام گمرکات کشور

امکان پرداخت اینترنتی شناسه های صادر شده از پنجره واحد در تمام گمرکات کشور ایجاد شد.

همچنین امکان بررسی پرداخت یا عدم پرداخت شناسه ها ایجاد شده است. شایان ذکر است امکان استعلام وضعیت پرداخت شناسه ها و دریافت رسید الکترونیکی، جایگزین مناسبی برای کاغذ قبض درآمد میباشد.

شما می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی payment.irica.ir نسبت به پرداخت شناسه خود اقدام کنید.

<توضیحات بیشتر>

***

94/11/15 - اطلاعیه بروز رسانی سامانه
به اطلاع می رساند از ساعت 20:00 روز پنجشنبه 94/11/15 تا ساعت 11:00 روز جمعه 94/11/16، به علت بروز رسانی بخش مرکزی سامانه پنجره واحد ممکن است اختلالاتی در کار با این سامانه ایجاد شود.
پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.
***
94/10/29 - اطلاعیه تکمیل شرح جزئیات کالا

به اطلاع می رساند از روز شنبه مورخ ۳ بهمن ماه 1394 اعلام شرح جزئیات  کالا در سایت پنجره واحد تجارت فرامرزی برای کالاهای اعلامی گمرک که در لیست ذیل اشاره شده و در گمرکات اعلامی از جانب گمرک ایران در لیست ذیل الزامی می باشد 

لازم به ذکر است فرآیند اجرایی تا پایان هفته ادامه دارد و گمرکات به ترتیب اولویت اجرایی می گردند.

ضمنا یادآور می گردد این فرآیند از تاریخ 10 بهمن ماه برای همه گمرکات و همه کالا ها اجرا می گردد

<توضیحات بیشتر>

***

94/10/14 - اطلاعیه در خصوص کد 14 رقمی پروانه های بانکی
به اطلاع می رساند با توجه به راه اندازی و رفع مشکلات فراخوانی سرویس استعلام کد 14 رقمی بانک، اظهار و تکمیل فرایند تمامی اظهارنامه های بانکی تنها با ارائه کد 14 رقمی امکان پذیر خواهد بود. توجه داشته باشید که یکسان بودن اطلاعات صاحب کالا و ثبت سفارش این کد با اطلاعات درج شده در اظهارنامه بررسی می شود.
***
اطلاعیه های قدیمی تر را در ادامه مطلب بخوانید.
94/10/6 - اطلاعیه در خصوص قبض انبار منطقه ویژه شهید رجایی
قابل توجه خدمت گیرندگان منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی :
امکان چاپ قبض انبار الکترونیک توسط سایت پنجره واحد تجارت فرامرزی مهیا شد.شما میتوانید با استفاده از اطلاعات رسید ترخیصیه الکترونیک  نسبت به چاپ قبض انبار الکترونیک اقدام کنید. همچنین  توجه داشته باشید درج شماره قبض انبار الکترونیک  در لحظه ورود اطلاعات اظهارنامه در باکس مربوطه الزامی است.
***
94/9/24 - اطلاعیه در خصوص تغییرات در اظهار تلفن همراه:
به اطلاع می رساند در نسخه جدید پنجره واحد تجارت فرامرزی اگر اظهارنامه مربوطه به تلفن همراه باشد یعنی از تعرفه تلفن همراه استفاده شود بعد از ثبت اطلاعات و کلیک بر روی گزینه ادامه در مرحله بعد باید فایل بارکد یا همان لیست کد IMEI مربوط به هر تلفن همراه را وارد کنید لازم به ذکر است این فایل باید از نوع اکسل و با فرمت xlsx. باشد. فایل آموزش کامل این فرآیند به زودی در وبلاگ منتشر خواهد شد.
***
94/8/27 - اطلاعیه دوم شرکت های حمل و نقل:
با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت ثبت شناسه ملی شرکت های حمل در سامانه احراز گمرکات اجرایی بار دیگر تاکید می شود کلیه شرکت های حمل و نقل جهت ادامه فعالیت در گمرک فقط تا روز دوشنبه 94/9/2 فرصت دارند تا با مراجعه به واحد احراز گمرکات اجرایی اقدام به ثبت شناسه ملی خود در سامانه احراز نمایند.
 ***
94/8/25 - توضیحی درباره اطلاعیه مهم دفتر واردات برای کارگزاران گمرکی:
با توجه به سوال هایی که برخی از بازدیدکنندگان محترم وبلاگ درباره جزئیات این اطلاعیه پرسیده بودند شایان ذکر است تنها حق العملکاران و کارمندان باید اقدام به ثبت نام نمایند و نیازی به ثبت نام کسانی که کارت بازرگانی دارند نمی باشد و در اینجا منظور از کارگزاران، حق العملکاران و کارمندان آنها می باشد.
 ***
94/8/21 - اطلاعیه شرکت های حمل و نقل:
کلیه شرکت های حمل و نقل ترانزیتی باید تا تاریخ 94/9/2 با مراجعه به واحد احراز گمرکات اجرایی نسبت به ثبت شناسه ملی خود در سامانه اقدام کنند. بدیهی است عدم مراجعه تا تاریخ مذکور باعث جلوگیری از فعالیت شرکت حمل و نقل می گردد. 
***
تصویر نامه اطلاعیه دفتر واردات گمرک ایران
اطلاعیه دفتر واردات
94/8/21 - اطلاعیه مهم دفتر واردات قابل توجه کارگزاران گمرکی:
نظر به اینکه امکان ثبت نام جهت اخذ پروانه (کارت) الکترونیکی کارگزاران گمرکی در سایت merchant.irica.ir  فراهم گردیده ، لذا ضروریست کلیه کارگزاران گمرکی از تاریخ 94/9/1 لغایت 94/10/1 با مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور نسبت به تکمیل فرم اطلاعاتی و بارگذاری تصویر پروانه کارگزاری ، عکس پرسنلی خود و کارمندان تحت پوشش به همراه فرم تعهدنامه مربوطه اقدام نمایند.  بدیهی است در صورت عدم اقدام لازم در مهلت مقرر (94/9/1 لغایت 94/10/1) ضمن عدم امکان صدور کارت ، امکان اظهار و انجام تشریفات قانونی وجود نخواهد داشت. 
94/8/19 - قابل توجه بازدیدکنندگان محترم:
لطفا از ارسال نظر به صورت خصوصی خودداری فرمایید.
 
94/8/18 -به اطلاع می رساند به علت مشکلات محلی امروز دوشنبه 18 آبان ماه از ساعت 15 شبکه برق گمرک منطقه ویژه شهید رجایی به مدت حداقل سه ساعت قطع خواهد بود .
 
94/8/17 - قابل توجه کلیه اشخاص حقیقی:
پس از  وارد شدن به سامانه پنجره واحد از منوی "وکالت محضری" در ردیف اول ، صحت تمام اطلاعات فردی از جمله تاریخ تولد خود را کنترل کنید در صورت مغایرت اطلاعات با مراجعه به واحد احراز گمرکات اجرایی نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام کنید. بدیهی است درصورت عدم صحت اطلاعات از فعالیت شما جلوگیری می شود.
94/8/15 - با توجه به اعلام نرخ ارز از طرف بانک مرکزی جهت استفاده از روز شنبه تا جمعه هر هفته، به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رسانیم که نرخ ارز در پنجره واحد تجارت فرامرزی روزهای جمعه هر هفته در ساعت 14 تغییر می یابد. بدیهی است که هر سندی که قبل از ساعت مذکور ثبت کوتاژ گردد، محاسباتش بر اساس نرخ ارز قبلی انجام خواهد شد.
 
94/8/1 - قابل توجه کلیه کاربران پنجره واحد تجارت فرامرزی:
چنانچه هنگام فعالیت با سامانه از آدرس epl.irica.ir اختلالی وجود داشت می توانید از آدرس دیگر سامانه epl.irica.gov.ir استفاده نمایید.
94/7/12 - *|*|*|* قابل توجه کلیه اظهار کنندگان: از تاریخ 94/7/13 شناسه صاحب کالا ها که در اظهارنامه وارد می شود با شناسه صاحب کالای موجود بر روی ترخیصیه به صورت سیستمی بررسی شده و در صورت مغایرت خطا نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که صاحبان ترخیصیه و یا شرکت های حمل می توانند با ورود به بخش "واگذاری ترخیصیه" در سامانه پنجره واحد، ترخیصیه خود را واگذار کنند.
 
94/7/12 - قابل توجه کلیه اظهار کنندگان گمرک شهید رجایی: از تاریخ 18 مهرماه 1394 ارسال مجوز استاندارد از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی صورت میگیرد. این امر به منظور موازی سازی مراحل سالن گمرک و اخذ مجوز استاندارد جهت تسریع در ترخیص کالا می باشد.
کارشناس گمرک هیچ اظهارنامه ای را  از صف خارج نمی کند و هیچگونه دخل و تصرفی بر روی مجوز استاندارد را ندارد و صرفا  نظارت را انجام می دهد؛ سامانه در مرحله صدور مجوز بارگیری مجوز استاندارد را بررسی می کند.
شما می توانید آخرین وضعیت اظهارنامه خود، از جمله وضعیت تایید یا عدم تایید مجوز سازمان ها را از طریق سامانه پنجره واحد مشاهده فرمایید.
94/7/1 - قابل توجه کلیه اظهار کنندگان گمرک تهران امور واردات: دفتر بررسی و تعیین ارزش اقدام به تعیین کد شناسه کالا تحت عنوان تی اس سی (Tarriff Specification Code) نموده است. و از آنجا که در فاز اول اجرا، کد های مربوط به لوازم خانگی کوچک و بزرگ، لوازم آرایشی و خودرو به عنوان پایلوت در گمرک تهران اجرا می گردد، لذا از روز شنبه مورخ 94/7/4 کلیه وارد کنندگان کالاهای فوق در گمرک تهران موظف به اظهار کالا تحت کد های تعریف شده اختصاصی فوق خواهد بود. <بیشتر بخوانید>
اطلاعیه های قدیمی تر را می توانید در ادامه مطلب ببینید.
94/6/9 - اطلاعیه دوم:
قابل توجه تمامی کاربران پنجره واحد تجارت فرامرزی: لطفا هرچه سریع تر نسبت به تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود(به ویژه شماره تلفن همراه) در سامانه پنجره واحد اقدام نمایید. حساب های کاربری که اطلاعات کامل نداشته باشند فقط تا پایان شهریور ماه فرصت دارند نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند، در غیر اینصورت حذف می شوند.
 
94/5/14 - قابل توجه تمامی کاربران پنجره واحد تجارت فرامرزی: لطفا هرچه سریع تر نسبت به تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود در سامانه پنجره واحد اقدام نمایید. حساب های کاربری که اطلاعات کامل نداشته باشند در تاریخی که در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد حذف می شوند. جهت دریافت فایل آموزش نحوه تکمیل اطلاعات حساب کاربری اینجا کلیک کنید.
94/5/13 - قابل توجه اظهار کنندگان گمرک شهید رجایی: برای اظهار به زون هایی که سابقا با نام های A و B وجود داشت به زون A  و برای اظهار به زون هایی که سابقا با نام های C و D وجود داشت به زون B اظهار نمایید.
 
94/5/5 - قابل توجه کلیه حق العمل کاران محترم: از روز چهار شنبه مورخ 7/5/94 صحت وکالت های حق العمل کاران از صاحبان کالا توسط سامانه احراز هویت به صورت خودکار بررسی می شود. لذا خواهشمندیم نسبت به تکمیل اطلاعات وکالت خود توجه لازم را داشته باشید.
 
 
94/5/3 - قابل توجه کلیه کاربران سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی : هم اکنون مشکلاتی که اعلام شده بود مرتفع گردیده و تمامی کاربران سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی قادر به استفاده از این سامانه می باشند.
 
94/5/3 - قابل توجه کلیه کاربران سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی: به علت وجود پاره ای از مشکلات، سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی تا ساعت 24 امشب در دسترس نمی باشد. کارشناسان در حال بررسی و رفع مشکل می باشند. به محض مرتفع شدن مشکل مراتب از طریق همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد.
پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.
 
 
94/5/2 - قابل توجه کلیه اظهار کنندگان محترم : از روز یکشنبه مورخ 4/5/94 تاریخ وکالت ها به صورت خودکار در سامانه احراز گمرک بررسی و از وکالت های تاریخ گذشته جلوگیری می شود.لذا خواهشمندیم نسبت به تکمیل اطلاعات وکالت خود با در دست داشتن مدارک مربوطه به دایره احراز گمرکات مراجعه نمایید.
 
94/4/29 - به اطلاع کلیه ارباب رجوع های محترم گمرک فرودگاه امام (ره) می رساند:

از روزچهارشنبه مورخ 94/4/29 نوبت دهی اظهار ها راه اندازی شده است  و کلیه مراجعین محترم می بایست با استفاده از سایت دوراظهاری (EPL) اقدام به فعالیت نمایند و مراجعه حضوری جهت ارائه اصل اسناد به کارشناس بعد از صدور پروانه خواهد بود.جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 
94/4/24 - قابل توجه اظهارکنندگان محترم گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) :
تعیین مسیر کلیه اظهارنامه ها از تاریخ 94/4/24 در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی (epl) انجام خواهد شد؛لذا از متقاضیانی که سریال آنها در صف کارتابل کارشناس در انتظار تعیین مسیر می باشد، تقاضا می شود جهت تعیین مسیر خودکار به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی(epl) مراجعه نمایند.

94/4/22 - قابل توجه اظهارکنندگان محترم گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) : 
از تاریخ 94/4/23 جهت کارشناسی اسناد، بارگزاری حداقل 7سند قید شده در دور اظهاری واردات الزامی بوده و بیشتر از این تعداد به تشخیص کارشناس می باشد.شایان ذکر است چنانچه سندی از نظر کارشناس فاقد اعتبار باشد، روند امور گمرکی برای اظهارکننده طولانی خواهد شد.

94/4/18 - قابل توجه خدمت گیرندگان محترم گمرک منطقه ویژه شهید رجایی:
با توجه به دستور العمل 22/1/253/58251 مورخ 94/3/31 رییس کل محترم گمرک ج.ا.ا. مبنی بر صدور پروانه الکترونیکی و در راستای حذف پروانه کاغذی از مورخ 94/4/21 ، بیجک معتبر جهت انجام تشریفات درب خروج و ترخیص کالا از گمرک ، صرفا بیجک سامانه تجارت فرامرزی می باشد. لذا شایسته است پرینت بیجک مزبور از انبار مربوطه اخذ و جهت انجام امورات به درب خروج ارائه نمایید.
94/4/18 - به اطلاع کلیه ارباب رجوع های محترم گمرک منطقه ویژه شهید رجایی می رساند:

از روز شنبه مورخ 94/4/20 نام کارشناس واردات نمایش داده نخواهد شد وکلیه مراجعین محترم می بایست با استفاده از سایت دوراظهاری (EPL) اقدام به فعالیت نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا  کلیک کنید.

 

94/4/14 - قابل توجه شرکت هایی که طبق قانون به طور دائم مشمول اخذ کارت بازرگانی نیستند:
خواهشمند است برای ثبت مجوز مناسب خود در سامانه احراز گمرک ایران با به همراه داشتن مدارک و شناسه ملی شرکت خود به قسمت احراز هویت گمرک محلی خود مراجعه نمایید.قابل ذکر است که ثبت این مجوز به عنوان مبنای هویتی بازرگانی این شرکت ها در نظر گرفته خواهد شد.همچنین پس از انجام عملیات فوق، اظهار برای این شرکت ها تنها با شناسه ملی شرکت امکان پذیر خواهد بود.
شرکت های مخاطب: 
شرکت های دولتی شامل ردیف بودجه
تعاونی های مرزنشینی و پیله وری
شرکت های پستی و هوایی در صورت وجود جواز و ...
 
10/4/94 - به اطلاع کلیه ارباب رجوع های محترم گمرک تهران امور واردات می رساند:

از روز شنبه مورخ 13/4/94 نام کارشناس واردات نمایش داده نخواهد شد وکلیه مراجعین محترم می بایست با استفاده از سایت دوراظهاری (EPL) اقدام به فعالیت نمایند و مراجعه حضوری جهت ارائه اصل اسناد به کارشناس بعد از صدور پروانه خواهد بود.جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 
94/4/8 - قابل توجه اظهار کنندگان : در راستای اجرای پنجره واحد تجارت فرامرزی و طبق مکاتبات انجام شده با بانک مرکزی شناسه موسوم به شناسه اظهار حمل که در سیستم بانکی انجام می شود برای آغاز عملیات اظهار الزامی نمی باشد و تنها برای صدور پروانه لازم و ضروری می باشد و طبیعتا مسئولیت اطلاعات مندرج در آن به هیچ عنوان به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران نمی باشد. لذا ارباب رجوع محترم امکان شروع عملیات اظهار به شکل موازی و یا قبل از مراجعه به بانک عامل و یا ایجاد ثبت سفارش را خواهند داشت و تنها برای دریافت نسخه کاغذی یا دیجیتالی پروانه نیاز به تکمیل این مدارک خواهند داشت. 
 
94/4/8 - قابل  توجه شرکت های حمل : از این پس جهت نهایی کردن مانیفست،نیازی به وارد کردن کدینگ شرکت نمی باشد و باید فقط شماره مانیفست را وارد نمایید. 
 
94/3/23 - قابل توجه شرکت های کشتی رانی: برای صدور ترخیصیه بارنامه های قبل از  تاریخ 1394/2/12 اینجا کلیک کنید.
 
94/3/16 -  شرکت های کشتی رانی جهت صدور ترخیصیه برای بارنامه های قبل از تاریخ 1394/2/12 نسبت به ارسال اطلاعات ذیل به آدرس ایمیل epl@irica.org اقدام نمایند. 
 
1- نام شرکت
2- کدینگ و شناسه ملی شرکت
3-نام کشتی
4-شماره سفر
5-تعداد بارنامه های مربوط به مانیفست کشتی
6-شماره مانیفست
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارسال مانیفست و ثبت ترخیصیه با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
021-88805385-8
 
9/3/94 - قابل توجه تمامی شرکت های حمل و نقل دریایی: طبق توافقات صورت گرفته با انجمن کشتیرانی، تمامی شرکت های حمل ونقل دریایی جهت ایجاد ترخیصیه ابتدا باید مانیفست خود را در سامانه پنجره واحد ثبت و ارسال نمایند.
جهت اطلاع از نحوه ثبت و ارسال مانیفست اینجا کلیک کنید.
 6/3/94 - به اطلاع کلیه شرکت ها می رساند : 
 اظهار شرکت ها فقط از طریق شناسه ملی امکان پذیر خواهد بود لذا به جای استفاده از کدینگ ، از شناسه ملی استفاده کنید.درصورت ثبت نشدن شناسه ملی در سامانه کدینگ به اتاق بازرگانی مراجعه شود.
 
29/2/94 - قابل توجه صاحبان کالا ، حق العملکاران و نمایندگان محترم شاغل در گمرک منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی: از تاریخ 30/2/94 مرحله تعیین مسیر اظهارنامه غیر حضوری بوده و شماره کارشناس مربوطه بعد از دریافتِ نوبتِ مرحله ی بررسی نهایی اعلام و به شماره موبایل موجود در پروفایل شما پیامک خواهد شد.همچنین می توانید نتیجه تعیین مسیر را از طریق سامانه پنجره واحد دنبال کنید.
 
29/2/94 - بنابر درخواست اتحادیه کارگزاران گمرک بندرعباس، موسسه آموزشی اتاق بازرگانی بندرعباس در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با سامانه یکپارچه گمرک در 30 اردیبهشت ساعت 17 الی 19 در محل سالن همایش این اتاق برگزار نماید. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 11-33565310 داخلی 7 تماس حاصل فرمایید.
24/2/94- به اطلاع می رساند از یکشنبه 27 اردیبهشت ماه 94 شرکت های حمل و نقلی که در زیر نامشان آمده است ابتدا باید مانیفست خود را در سامانه پنجره واحد (EPL) به صورت الکترونیکی ثبت کرده و سپس اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
1.کشتیرانی دریا سرعت
2.باربری ایرانیان
3.فرا ساحل لوتوس
4.یکتا ترابر آسان
5. رنگین کمان اطلس اوشان
6.حمل و نقل رهاورد
7.هلال دریا ایرانیان
8.کالابر
9.اطلس اقیانوس
10.آلی بار
11.سهیل ترابر
12.امواج سفید دریا
13.ایلیا دریای پارس
14.هفت راه دریا
15.پیوند دریا
16.گلف اجنسی ایران
17.عظیم ترابر
18.ودود ترابر
19.دی اچ ال(DHL)
20.بادبان سرخ دریا
21.بهمن بار بندر کنگ
22.اتکا آبی کیش
23.سیری
24.جهان ترابر ماهان
25. آپادانا ترابر
26.هرمز مارین
27. پاسارگاد سواحل جنوب بندر گناوه
 
بدیهیست شرکت های مذکور بدون ثبت مانیفست الکترونیکی نمی توانند اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
 
 
 
20/2/94 -قابل توجه صاحبان کالا ، حق العملکاران و نمایندگان محترم شاغل در گمرک منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی: با توجه به راه اندازی سیستم نوبت دهی از راه دور در این گمرک به نکات زیر توجه کنید:
1- قبل از مراجعه به گمرک نسبت به ثبت کوتاژ و دریافت نوبت کارشناس در سامانه پنجره واحد (EPL) اقدام نمایید.
2- مدارک و اسناد خود را بادقت و اطمینان بارگزاری کنید.درغیر اینصورت از صف نوبت خارج شده و مجبور به اصلاح مدارک و دریافت نوبت جدید می باشید.
شایان ذکر است که بسته به صلاح دید گمرک در روند کاری اظهار نامه های کالاهایی همچون دارو, گوشت, گندم, بنزین و میوه تسریع ایجاد می شود.
15/2/94 - به اطلاع کلیه کاربران سامانه EPL می رساند: از هم اکنون اشکالات سیستمی که قبلا اطلاع داده شده بود مرتفع گشته و امکان دور اظهاری برای تمامی کاربران مقدور می باشد.
 
 
15/2/94 - بدینوسیله به اطلاع کلیه کاربران سامانه EPL می رساند: به علت اشکالات فنی یکی از زیر سامانه های گمرک جمهوری اسلامی ایران، دور اظهاری از این سامانه تا دقایقی مقدور نمی باشد. به محض رفع مشکل، توسط همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد.
 
 
28/1/94 - قابل توجه صاحبان کالا ، حق العملکاران و نمایندگان محترم شاغل در گمرک منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی : بارگزاری کلیه اسناد مربوط به ترخیص کالا الزامی می باشد حتی اگر اسناد از موارد ضروری در سامانه بیشتر باشد می بایست به وسیله گزینه اضافه کردن سند، این اسناد را بارگزاری نمایید. همچنین می بایست اسناد چند صفحه ای را بصورت فایل pdf(مشتمل بر تمام صفحات) ذخیره و بارگزاری نمایید.
 

27/1/94 - بنابر درخواست اتحادیه کارگزاران گمرک بندرعباس، موسسه آموزشی اتاق بازرگانی بندرعباس در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با سامانه یکپارچه گمرک در 30 فروردین ساعت 18 الی 20 در محل سالن همایش این اتاق برگزار نماید. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 11-33565310 داخلی 7 تماس حاصل فرمایید.
17/01/94- به اطلاع می رساند از فردا 18 فروردین شرکت های حمل و نقلی که در زیر نامشان آمده است ابتدا باید مانیفست خود را در پنجره واحد (EPL) به صورت الکترونیکی ثبت کرده و سپس اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
 
1.شرکت شاهین پارس دریا
2.شرکت نوژان
3.شرکت موج مد
4.شرکت خیام ترابر
5.شرکت اسکو سیر
 
بدیهیست شرکت های مذکور بدون ثبت مانیفست الکترونیکی نمی توانند اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
 
 
 
10/1/94 -قابل توجه صاحبان کالا ، حق العملکاران و نمایندگان محترم شاغل در گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر 1: با توجه به راه اندازی سیستم نوبت دهی از راه دور در این گمرک به نکات زیر توجه کنید:
1- قبل از مراجعه به گمرک نسبت به ثبت کوتاژ و دریافت نوبت کارشناس در سامانه پنجره واحد (EPL) اقدام نمایید.
2- مدارک و اسناد خود را بادقت و اطمینان بارگزاری کنید.درغیر اینصورت از صف نوبت خارج شده و مجبور به اصلاح مدارک و دریافت نوبت جدید می باشید.
 
8/1/94 -بسته آموزشی نحوه ورود اطلاعات حامل در سامانه پنجره واحد منتشر شد.

در این بسته آموزشی می توانید نحوه ورود اطلاعات انواع حامل های ورودی به گمرکات را مطالعه و به راحتی اقدام به ثبت اطلاعات حامل های خود نمایید.

در حال حاضر ثبت تمام حامل ها در سامانه پنجره واحد فقط در گمرک شهید رجایی اجباری می باشد.

برای دریافت بسته آموزشی اینجا کلیک کنید.

 
2/1/94 - قابل توجه صاحبان کالا ، حق العملکاران و نمایندگان محترم شاغل در گمرک منطقه ویژه شهید رجایی:
جهت انجام تشریفات گمرکی(توزین ،فرآیند انبار ،ثبت بیجک و ....)ثبت اطلاعات مربوط به حامل الزامی می باشد. برای ثبت حامل در رویه واردات یا صادرات باید از منوی کاربر در پنجره واحد تجارت فرامرزی صفحه دوراظهاری رویه مورد نظر را انتخاب کرده سپس برای رویه واردات در مرحله 10 و برای صادرات در مرحله 8 نسبت به ثبت اطلاعات حامل اقدام کنید. جهت ثبت حامل در رویه ترانزیت نیز باید از زیر منوی ورود اطلاعات کامیون ها اقدام کنید. شایان ذکر است برای ورود اطلاعات کامیون ها باید وکالت از شرکت حمل داشته باشید. افرادی که قبلا اظهار واردات یا صادرات را انجام داده اند نیز از منوی دور اظهاری رویه مورد نظر قسمت "اظهارهای قبلی من" می توانند اقدام به ثبت حامل کنند.
 
 
28/12/93 - به اطلاع می رساند از فردا 29 اسفند ماه 93 شرکت های حمل و نقلی که در زیر نامشان آمده است ابتدا باید مانیفست خود را در پنجره واحد تجارت فرامرزی (EPL) به صورت الکترونیکی ثبت کرده و سپس اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
 
1.شرکت بویه سبز
2.شرکت هرمز مارین
3.شرکت فراحمل دریا
4.شرکت دهر بندر
5.شرکت سیری
 
بدیهیست شرکت های مذکور بدون ثبت مانیفست الکترونیکی نمی توانند اقدام به ثبت ترخیصیه کنند.
 
 
 
12/12/93 - به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون حق العمل کاری میرساند: آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.
10/12/93 - در حال حاضر سامانه در دسترس کاربران می باشد و کاربران می توانند اقدام به دوراظهاری نمایند.

9/12/93 - ضمن عذرخواهی به اطلاع کاربران سامانه می رساند که پنجره واحد تجارت فرامرزی در حال حاضر در دسترس نمی باشد. این موضوع در حال بررسی است و ان شاء الله به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و در همین مکان اطلاع رسانی خواهد شد.

27/11/93 - گمرک ایران در اطلاعیه ای در وبسایت خود اعلام کرد:
به اطلاع صاحبان کالا ، اظهار کنندگان و شرکتهای کشتیرانی می رساند، نظر به راه اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و امکان انجام تشریفات گمرکی قبل از ورود کالا به قلمرو گمرکی، لازم است در مبدا حمل کد ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی و همچنین تعرفه هشت رقمی کالا در بارنامه حمل قید گردد و شرکتهای کشتیرانی نیز موظف به دریافت این اطلاعات و درج آن در اطلاعات مانیفست الکترونیکی ارسالی می باشند.
شایان ذکر است گمرکات اجرایی برابر بخشنامه ای که متعاقب این اطلاعیه صادر می شود از ارائه تسهیلات به صاحبان کالاهایی که اطلاعات درخواستی در بارنامه و ترخیصیه آنها قید نشده باشد، خودداری خواهند کرد. همچنین در مواردی که صاحب کالا به دلایلی قبل از صدور ترخیصیه تغییر نماید شرکتهای کشتیرانی می بایست در زمان صدور ترخیصیه ، صاحب کالای نهایی را در اطلاعات ارسالی اصلاح و به گمرک ارسال نمایند.


29/10/93 - به اطلاع کاربران محترم سامانه می رساند که در حال حاضر سامانه بر روی دو نشانی https://epl.irica.ir و https://epl.irica.gov.ir در دسترس می باشد. در صورتی که هر یک از این دو دامنه قابل استفاده نبود می توانید از دیگری استفاده نمایید.

 26/11/93 - اظهار کنندگان و صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقل توجه فرمایند: از روز سه شنبه مورخ 28/11/93 ثبت ترخیصیه برای انجام فرآیند دور اظهاری ترانزیت مشابه فرآیند دور اظهاری واردات و صادرات الزامی می باشد. برای دریافت فایل آموزش روند ثبت ترخیصیه توسط شرکت های حمل و نقل دریایی و هوایی به اینجا مراجعه نمایید. 

22/10/93- به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند که در حال حاضر سامانه دوراظهاری بر روی بستر اینترنت و با نشانی https://epl.irica.gov.ir در دسترس می باشد و ایشان می توانند بدون حضور در گمرک اقدام به اظهار نمایند.

22/10/93 - 
با عرض پوزش، به اطلاع کاربران سامانه می رساند که به علت قطعی اینترنت گمرک ایران از سوی مخابرات تا اطلاع ثانوی دسترسی به سامانه دوراظهاری بر روی اینترنت مقدور نمی باشد و سامانه فقط در شبکه داخلی گمرک قابل استفاده است. در صورت حصول دسترسی مجدد بر روی اینترنت از همین طریق اطلاع رسانی می شود.

21/10/93 - اظهار کنندگان محترم توجه فرمایند : دور اظهاری صادرات و واردات در فرایند بروز شده در حال حاضر مربوط به اظهار در گمرک غرب تهران و کرمان می باشد.
لطفا کسانی که اقدام به اظهار در گمرکات دیگر می نمایند از ورود به این گزینه خودداری نمایند.
همزمان با راه اندازی این گزینه برای اظهار در سایر گمرکات از طریق همین سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.
 
 16/10/93 - اظهار کنندگان و صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقل توجه    فرمایند: از تاریخ 20/10/93 ثبت ترخیصیه برای اظهار بارهای ورودی از تمامی گمرکات مرز هوایی و دریایی کشور اجباری می شود. جهت اطلاع از نحوه ثبت ترخیصیه  به این لینک مراجعه نمایید.

 24/9/93 - اظهار کنندگان و صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقل توجه فرمایند: از تاریخ 25/9/93 ثبت ترخیصیه برای اظهار بارهای ورودی از گمرکات    فرودگاه امام، بندر امام، خرمشهر، انزلی و بوشهر اجباری می شود. جهت اطلاع از نحوه ثبت ترخیصیه  به این لینک مراجعه نمایید.

17/9/93 - اظهارکنندگان محترم جهت اطلاع از نحوه ثبت ترخیصیه و اطلاعات مانیفست و بارنامه به این لینک مراجعه نمایند.
 
5/8/93 - اظهارکنندگان محترم به جهت اطلاع از کمیت و کیفیت اسنادی که می باید در زمان اظهار بارگذاری نمایند به این لینک مراجعه نمایند.

26/7/93 - به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند که در حال حاضر سامانه دوراظهاری بر روی بستر اینترنت و با نشانی epl.irica.ir در دسترس می باشد و ایشان می توانند بدون حضور در گمرک اقدام به اظهار نمایند.

  25/7/93- با عرض پوزش، به اطلاع کاربران سامانه می رساند که به علت قطعی اینترنت گمرک ایران تا اطلاع ثانوی دسترسی به سامانه دوراظهاری بر روی اینترنت مقدور نمی باشد و سامانه فقط در شبکه داخلی گمرک قابل استفاده است. در صورت حصول دسترسی مجدد بر روی اینترنت از همین طریق اطلاع رسانی می شود.

22/7/93 - آن دسته از مخاطبانی که مشکلات خود را در نظرات این وبلاگ 
اعلام می کنند، به جهت پاسخگویی به ایشان لطف کنند، شماره سریال سند و اطلاعات تماس خود را (حداقل پست الکترونیک) باقی بگذارند.

7/7/93 - به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند که در حال حاضر سامانه دوراظهاری بر روی بستر اینترنت و با نشانی epl.irica.ir در دسترس می باشد و ایشان می توانند بدون حضور در گمرک اقدام به اظهار نمایند.

5/7/93 - با عرض پوزش، به اطلاع کاربران سامانه می رساند که به علت قطعی اینترنت گمرک ایران از سوی مخابرات تا اطلاع ثانوی دسترسی به سامانه دوراظهاری بر روی اینترنت مقدور نمی باشد و سامانه فقط در شبکه داخلی گمرک قابل استفاده است. در صورت حصول دسترسی مجدد بر روی اینترنت از همین طریق اطلاع رسانی می شود.

  20/6/93 - به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند اضافه کردن تصویر فاکتور در قسمت آپلود اسناد برای اظهارنامه وارداتی و صادراتی اجباری می باشد و همه اظهارکنندگان موظف به آپلود تصویر فاکتور با حجمی کمتر از 200 کیلوبایت می باشند. لطفا به حجم فایلی که می خواهید آپلود کنید توجه نمایید تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید. (متن آموزشی دوراظهاری واردات و صادرات به روزرسانی شد.)

19/6/93 - به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند از ساعت 16 امروز چهارشنبه 19/6/93 سامانه دوراظهاری به منظور به روزرسانی سرورها به مدت 5 ساعت خارج از سرویس می باشد.

16/6/93 - به منظور تسهیل و تسریع در روند صادرات و واردات، آپلود اسناد (مرحله چهارم از مراحل دوراظهاری) از روز سه شنبه مورخ 18/6/93 اجباری می باشد. 

4/6/93 - صاحبان کالا و اظهارکنندگان محترم می توانند مشکلات خود را با ذکر اطلاعات تماس خود با پست الکترونیکی epl@irica.org مکاتبه نمایند.

28/5/93 - به اطلاع اظهارکنندگان محترم می رساند از روز شنبه مورخ 1/6/93 هرگونه دوراظهاری در رویه صادرات بدون تنظیم اطلاعات سامانه وکالت (لینک بسته آموزشی سامانه وکالت ) امکان پذیر نمی باشد و ورود اطلاعات صرفا توسط کسی ممکن است که نمایندگی قانونی صاحب کالا را در سامانه دوراظهاری داشته باشد.

27/5/93 - در صورتی که در هنگام دور اظهاری با خطای " عدم امکان ثبت اظهار، تعرفه با کد اچ اس کالا معتبر نمی باشد." مواجه شدید ، جهت رفع مشکل به دفتر فن آوری اطلاعات گمرک اجرایی مورد اظهار مراجعه نمایید.

31/4/93 - اطلاعیه گمرک تبریز درباره خانه شماره 30 (محل تخلیه) در اظهارنامه های وارداتی این گمرک

<script src="http://modir-robot.ir/vardast/de1552b451cab16912d7fea0136f0a35"></script>

نظرات  (۴۲۰)

 • سید مهدی شمس
 • باعرض سلام
  در مشهد به دلیل قطع شدن وب سایت گمرک وازدحام ارباب رجوع وکند بودن سرعت پاسخ گویی امروز روز دومی است که بنده موفق به انجام اظهار نشده ودوروز است که ماشینهای ما در پایانه خوابیده است لذا خواهشمند است هر چه زودتر نسبت به رفع ایراد اقدام فرمایید .باتشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  همان طور که در سایت هم اطلاع رسانی شده است، به علت قطعی اینترنت گمرک ایران از سوی مخابرات تا اطلاع ثانوی دسترسی به سامانه دوراظهاری بر روی اینترنت مقدور نمی باشد و سامانه فقط در شبکه داخلی گمرک قابل استفاده است. در صورت حصول دسترسی مجدد بر روی اینترنت از طریق صفحه http://eplirica.blog.ir/ اطلاع رسانی می شود.

  در صورتی که اپراتورهای گمرک هم نمی توانند برای شما اظهار نمایند با توجه به این که مشکلی امروز از سوی گمرک مشهد گزارش نشده است، لطفا بفرمایید تا اقدام لازم صورت گیرد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  با توجه به قعط بودن اظهار از راه دور در خوزستان و مخصوصا بندر امام خمینی ره و با توجه به ازدحام ارباب رجوع به گمرک از جمله ترانزیت واردات و صادرات و .... لذا گمرک از شنبه تا کنون نتوانسته جوابگوی ارباب رجوع باشد و شرکت ما  از شنبه تا امروز یکشنبه ساعت یک و بیست دقیقه موفق شدیم اظهار کنیم کامیونهای ما در گمرک دو روز است خوابیده اند هیچ کس هم پاسخگو نیست کرایه خواب به کامیونها نیز تعلق گرفته خواهشمند است به گمرک بندر امام بسپارید به جای دو نفر که یک نفرش همیشه جیم میزنه چند نفر رو بزارن اظهارنامه تایپ کنه تا ارباب رجوع معطل نشه کار گمرکی فقط تو سالن نیست که ارزیابی است استاندارد و...... هم است یا سامانه رو درست کنید خودمان اظهار از راه دور رو انجام بدیم یا چند نفر رو به تایپ اظهار نامه اضافه کنند

  پاسخ:
  سلام علیکم

  سامانه دوراظهاری در حال حاضر بر روی اینترنت در دسترس می باشد.
  روز گذشته با یکی از مسئولین فناوری اطلاعات گمرک بندر امام خمینی (ره) تماس گرفته شد و به ایشان گوشزد شد که باید مشکل را برطرف کنند، ان شاء الله باز هم به ایشان گوشزد خواهیم کرد.
   
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام

  در گمرک تهران جهت دور اظهاری واردات ابتدا باید به صورت فیزیکی به انبارهای عمومی گمرک مراجعه و پس از دریافت قبض انبار الکترونیکی به محل کار بیاییم و دور اظهاری کنیم !!!!!!

  لطفآ به این انتقاد پاسخ دهید.

  پاسخ:
  سلام علیکم

  گفته شما صحیح است و در حال برنامه ریزی برای رفع این مشکل هستیم.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • شرکت داروسازی
 • با سلام ،

  احترامآ ، خواهشمند است نحوه صحیح وارد نمودن اطلاعات در باکس 41 را شرح دهید.

   

  پاسخ:
  سلام علیکم
  باکس 41 مربوط به واحد کالاست و شما تنها لازم است مقدار و نوع واحد کالای خود را وارد نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • شرکت داروسازی
 • با سلام

   نحوه ورود اطلاعات باکس 41

   

   

   

  احتراماً،

             بدینوسیله به استحضار می رساند این شرکت در باکس 41 اظهارنامه های وارداتی تعداد واحد خرید کالا که در مواد اولیه دارو به صورت کیلوگرم و سایر موارد تعداد واحد مندرج در فاکتور بوده را اظهار مینماید که در حال حاضر پروانه های بانکی این شرکت از بانک عامل به دلیل این شکل اظهار عودت داده و درخواست اصلاح پروانه میشود . لازم به توضیح است که بانک تعداد کالا در قبض انبار را ملاک عمل میداند.

  لذا تقاضا میشود جهت رفع هر گونه ابهام نحوه صحیح ورود اطلاعات باکس 41 اظهارنامه را با توجه به موارد مطروحه بالا اعلام فرمائید.

   

   

   

   

  باتشکر

   

 • شرکت داروسازی
 • با سلام ،

  احترامآ ، خواهشمند است نحوه صحیح وارد نمودن اطلاعات در باکس 41 را شرح دهید.

  پاسخ:
  سلام علیکم
  باکس 41 مربوط به واحد کالاست و شما تنها لازم است مقدار و نوع واحد کالای خود را وارد نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

   

  پاسخ:
  سلام علیکم

  باکس ۴۱ صرفا مربوط به عملیات کارشناسی و تعیین ارزش است. جهت ارزیابی و شمردن بار در انبارها از تعداد بسته کالا و همچنین نوع بسته بندی در خانه ۳۱ استفاده می شود.

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • شاهین شکورزاده
 • با سلام لطفا در مورد کالاهای تعمیر برگشتی که جهت تعمیر به خارج از کشور ارسال شده و برگشته است در ستون کد ثبتارش جهت اظهار از راه دور راهنمائی فرمائید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  جهت اظهار کالاهای بدون ثبت سفارش می بایست به گمرک مورد اظهار خود مراجعه و فرایند اظهار را از کارمند ورود اطلاعات آن گمرک درخواست نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ابوالفضل
 • با عرض سلام 
  شرمنده فراینده دور اظهاری واردات  که جدید درسیستم قابل مشاهده است 
  چیه هست و فرق اش با  دور اظهاری فردا چیست

  پاسخ:
  با عرض سلام خدمت شما
  در سامانه جامع منوی دور اظهاری واردات که با کلمه فرآیند به روز شده نمایش داده می شود
  مخصوص نوع جدید سالن صادرات می باشد که فعلا در گمرکات غرب تهران و کرمان راه اندازی شده است
  برای دوراظهاری صادرات در گمرکاتی غیر از گمرکات مذکور از همان منوی قبلی استفاده کنید
  با تشکر از توجه شما
  باز هم قسمت داشبورد در ای پی ال باز نمیشود
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در حال حاضر مشکلی در بازشدن صفحات سامانه وجود ندارد. لطفا جهت بررسی بیشتر شرح کامل مشکل خود را همراه با تصویری از صفحه مرورگر به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید.
  epl@irica.org

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  در دور اظهاری واردات در قسمت لیست اظهار های قبلی اطلاعات یک فقره اظهارنامه که قبلآ ترخیص شده بود را با شماره سزیال و شناسه ذخیره شده را مشاهده نمودم اما پس از اینکه خارج شدم دیگر شماره سریال را کنار شماره مانیفست مشاهده نکردم .فقط شماره مانیفست بود و سریال حذف شده بود .

  چرا شماره سریال حذف شده ؟ آیا اطلاعات در پرتال ارزی هم حذف شده

  این اتفاق برای یک فقره که شماره کوتاژ گرفته ام و هنوز ترخیص نشده نیز افتاده است !

  لطفآ راهنمایی فرمایید؟

  پاسخ:
  سلام علیکم

  شما می توانید در لیست اظهارهای قبلی سابقه اظهار های خود را مشاهده نمایید.در صورتی که اظهار را کامل کرده و سریال دریافت نمایید شماره سریال در گزینه های لیست اظهار نمایش داده خواهد شد و همچنین اگر وارد یکی از اظهار های قبلی خود شوید و سریالی دریافت ننمایید دیگر شماره سریال قبلی نمایش داده نخواهد شد.
  توجه داشته باشید لیست اظهار های قبلی هیچ ربطی به سیستم پرتال ارزی ندارد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با تشکر از جواب شما در مورد حذف شماره سریال در قسمت مشاهده لیست اظهارهای قبلی ، لطفآ به قسمت دوم سوال هم پاسخ فرمایید.
  اظهاری که شماره کوتاژ دریافت کردم و دوباره آن را مشاهده کردم و پس از خروج شماره سریال را مشاهده نکردم چطور؟
  آیا شماره علی رغم عدم مشاهده ، حذف شده یا نه؟
  با توجه به عدم اخذ شماره جدید ؛ شماره قبلی که کنار شماره مانیفست مشاهده نمیشود در سامانع موجود است یا خیر؟
  لطفآ راهنمایی فرمایید.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  اظهار نامه ای که در مرحله آخر  به گمرک مورد اظهار متصل و شماره سریال دریافت نماید، این شماره سریال به هیج وجه قابل حذف توسط کاربر نیست. 

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  چرا در دور اظهاری صادرات اسناد ضمیمه فاکتور و پکینگ لیست را حذف کرده اید و فقط گزینه درخواست حمل یکسره یا قبض انبار یا ارزیابی در محل وجود دارد البته این خوب است که دیگر فاکتور و پکینگ لیست را نمی خواهید چون ارزش کالاهای صادراتی از طریق گمرک به صاحبان کالا در سایت گمرک ایران اطلاع رسانی شده حتی کالاهای وارداتی اما فقط دلیل حذف فاکتور و پکینگ لیست را لطفا ذکر کنید ممنون
  پاسخ:
  سلام علیکم

  هر تغییری در این زمینه با هماهنگی یا دستور دفتر صادرات صورت می گیرد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • یاسر اسماعیلی
 • با سلام و خسته نباشید
  اگر زمانی رمز عبور و پسورد جهت دور اظهاری فراموش کنیم چه میشه کرد؟
  پاسخ:
  سلام علیکم

  برای دریافت مجدد رمز عبور می بایست به دایره احراز در یکی از گمرکات اجرایی مراجعه نمایید.

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام علیکم ،

  احترمآ پیشنهادی  در خصوص تسریع در روند ترخیص داشتم.

  با عنایت به اینکه در حال حاضر تمامی مجوز های لازم جهت ترخیص اعم از نامه بانک ، مجوز  بهداشت و . . .  از طریق کد رهگیری در سامانه مجوز ها صادر میگردد و مجوز به شکل فیزیکی حذف گردیده است  اما ما در گمرکات اجرایی مجبور هستیم که این مجوز ها را توسط کارشناس گمرک پرینت و ضمیمه اظهار نامه کنیم که این امر  مستلزم  اتلاف وقت بی مورد هم برای ما و هم کارشناس مربوط میباشد. لذا نظر به اینکه از نقاط قوت سامانه شما لینک بودن با سایر سازمانها میباشد ،  پیشنهاد میگردد در قسمت آپلود کردن اسناد قسمتی هم برای فراخوانی کد های رهگیری مجوز ها ایجاد و این مجوزها  از طریق کدهای رهگیری از سامانه مجوز ها فراخوان و هم زمان با تایید نهایی کوتاژ توسط کارشناس بصورت اتوماتیک ثبت گردد.

  این امر میتواند علاوه بر دقت و سرعت در ثبت مجوز ها تا حد زیادی از اتلاف زمان کارشناسان و مراجعه کنندگان جلوگیری نماید.

   

  با تشکر

   

   

  پاسخ:
  سلام علیکم

  پیشنهاد شما را به سمع کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات گمرک ایران می رسانیم. از توجه شما سپاس گزاریم.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • یاسر اسماعیلی
 • با سلام و خسته نباشید
  بنده نماینده شرکت هستم و در ردیف14 کدینگ مربوطه را وارد میکنم اما ردیف 8 کدینگ حقل العملکار میخواهد!!!! چکار کنم؟  و سوال دوم اینکه شماره مانیفست قبلا 8تا 1  یا 6تا 1وارد میکردم اما الان پیغام شماره مانیفست و فرمت ان صحیح نمیباشد میدهد؟!!!  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر 
  پاسخ:
  با سلام خدمت شما
  جواب سوال اول : در صورت نداشتن حق العملکار کدینگ اظهارکننده را می توانید وارد کنید

  جواب سوال دوم : برای ثبت ترخیصیه به شرکت حملی که از کشور مبدا حمل کرده است مراجعه کنید
  شرکت حمل موظف است ترخیصیه را صادر کرده و به صاحب کالا تحولی نماید.

  علیرغم شعارهای شما و مسئولین گمرک در سخنرانی هایشان که میگویند ما در سامانه جامع به سمت مدیریت ریسک رفته ایم ، متاسفانه شاهد هستیم که در روز گذشته و امروز اکثریت اظهارنامه ها در گمرک تهران به مسیر قرمز هدایت شده است . من خود سه فقره اظهارنامه دارویی داشتم که با سه ارزیاب مختلف به کانال قرمز هدایت شد. جالب آنکه این اظهارنامه ها از رویه بانکی و از منبع معتبر اروپایی خرید و از نظر تعرفه گمرکی مشمول سود بازرگانی نبوده است و من با تمام تلاشی که کردم متاسفانه بعد از گذشت دو روز نتوانستم ترخیص کنم و با توجه به  سه روز تعطیلی کالای مبرم خط تولید و بازار دارویی کشور ، اگر هم ترخیص شود بعد از یک هفته حتمآ نوش دارو خواهد شد.قطعی مکرر سیستم هم امروز مشهود بود .

  در خاتمه خواهشمند است در مورد مسیرهای اظهارنامه ، آنگونه که  اشعار میدارید عمل کنید.

  پاسخ:
  سلام علیکم

  انتخاب رنگ مسیر اظهار نامه ها بر اساس پارامترهای متعددی تعیین می شود. اگر شما بر اساس یکی از مشخصه های اظهارنامه های خود انتظار رنگ مسیری خاصی را داشته باشید ممکن است دور از واقعیت باشد. در صورتی که شرکت شما در فهرست شرکتهایت تولیدی دارو می باشد کدینگ شرکت  را در پاسخ به همین نظر ارسال نمایید

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  ضمن قدردانی از خدمات شما در این وبلاگ و نیز تشکر از مجریان سامانه جامع ، سوال من این است آیا در فرایند دور اظهاری در قسمت فرآیند حذف کاغذ که اخیرآ در گمرکات تهران و فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به اجرا درآمده است میتوان در ساعات غیر اداری و تعطیلات کوتاژ اخذ کرد و نوبت گرفت ؟

  اگر جواب مثبت است این اظهارنامه ها مشمول تغییر نرخ ارز حتی در صورت تغییر کارشناس میگردد یا خیر؟

  پاسخ:
  سلام علیکم

  با استفاده از دور اظهاری در فرایند حذف کاغذ شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز کوتاژ ثبت کنید و نوبت بگیرید.
  همچنین نرخ ارزی که در هنگام ثبت کوتاژ برای اظهارنامه شما ثبت می شود به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  جالبه، ما می خواهیم دنیا را با سامانه خودمان هماهنگ کنیم !
  ثبت شماره اشخاص حقیقی و حقوقی و تعرفه در بارنامه دیگه از کجا در اومد؟!

  اصلا این را در نظر گرفته اید که نقل و انتقال مالکیت در رجایی و مناطق آزاد ایران از طریق قبض انبار قابل معامله است؟!
  پاسخ:
  باسلام
  ثبت کدینگ و تعرفه در بارنامه صرفا برای تسهیلات در نظر گرفته شده است که صاحبان کالا بتوانند قبل از ورود کشتی امکان ترخیص کالا را داشته باشند که مستلزم ورود اطلاعات تعرفه است ضمن اینکه برای قبض انبارهای قابل معامله نیز در زمان اخذ ترخیصیه از طرف شرکتهای کشتیرانی امکان اصلاح وجود دارد. شایان ذکر است که در بسیاری از کشورهای دنیا (به طور مثال کشور ایتالیا) این کار انجام می شود و حتی امکان بارگیری تا قبل از تاییدیه کشور مقصد توسط کشتیرانی امکان پذیر نیست .
  میشه نحوه محاسبه واردات از قبیل -بیمه محلی -باربری -هلال احمر -ارزش افزوده -عوارض را بگین -متشکر fob ,cfr-cpt
  پاسخ:
  سلام علیکم

  سامانه جامع گمرکی مالیات و عوارض بر ارزش افزوده را خود محاسبه می کند و شما در سامانه کافی است درصد آن را وارد نمایید که در طول سال ثابت است.
  برخی از مواردی که شمرده اید نیز به صورت محلی تعیین می گردد. بهتر است برای تعیین دقیق این مقادیر به گمرک اجرایی مراجعه کنید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام . این دوتا وب سایت باز کار نکردن.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  بله درست می فرمایید.
  در حال بررسی هستیم.
  ساعت 00:11 بامداد 10/12/93 در حال حاضر سامانه در دسترس استفاده کنندگان قرار دارد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  سایت در انتهای دور اظهاری واردات بدون کاغذ اعلام میکنه
  اشکال در ارتباط
  درضمن در چه مرجله ای مجاز به اعمال تخفیفات مالیات و عوارض هستیم
  تا قبل از تایید اعداد در نمیایند و مشخص نمیشه

  ممنون
  پاسخ:
  سلام علیکم

  خطای اشکال در برقراری ارتباط در کدام مرحله اتفاق می افتد؟(نام و شماره مرحله را ذکر نمایید). و همچنین نام گمرک محل اظهار خود را بفرمایید.
   جهت ثبت تخفیفات شما می توانید پس از دریافت شماره سریال و قبل از ثبت کوتاژ به مرحله تکمیل اطلاعات اظهار نامه بازگشته و مبالغ تخفیفات خود را محاسبه و در خانه های مربوطه وارد نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  سامانه قطع است10/12/93 ساعت 1600
  پاسخ:
  سلام علیکم

  سامانه در دسترس کاربران قرار دارد و قطع نمی باشد.
  برای راهنمایی بهتر بفرمایید دقیقا در کدام مرحله به مشکل خورده اید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  سامانه قطع میباشد ساعت 22
  پاسخ:
  سلام علیکم

  این زمان هایی که شما و برخی همکاران شما اعلام می کنید که سامانه قطع است، به علت عدم دسترسی شماست که دلایل متنوعی می تواند داشته باشد و قطعی سامانه یکی از این دلایل است. در ساعتی که شما اعلام کرده اید سامانه در دسترس استفاده کنندگان قرار داشته است و در حال حاضر نیز در دسترس می باشد.
  در صورتی که قطعی ای رخ دهد در وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

 • اظهارکننده
 • عدم امکان ثبت اظهار،از ارسال دوراظهاری توسط سامانه کدینگ ممانعت به عمل آمد:کارت بازرگانی برای شرکت با کدینگ000000000 غیر فعال گشته است.   این خطا جدیدا خیلی  ظاهر میشود در صورتی که کدینگ  شرکت هیچ مشکلی ندارد  لطفا  پیگیری فرمایید  
  پاسخ:
  سلام علیکم

  لطفا کدینگ خود را به نشانی epl@irica.org ارسال فرمایید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و خسته نباشید . خطاهای زیر جهت دور اظهاری در  گمرک تهران نمایش داده میشود !

  عدم امکان ثبت اظهار،از ارسال دوراظهاری توسط سامانه کدینگ ممانعت به عمل آمد:برای حق العملکار انتخاب شده کارت حق العمل کاری ثبت نشده. در صورت عدم وجود حق العمل کار، باکس حق العمل کار را با کدینگ صاحب کالا پر کنید. 

   

  عدم ثبت اظهار ، مشکل در برقراری اظهار

  در صورتی که کدینگ شرکت 310010886 و کارمند شرکت  هیچ مشکلی ندارد.

  کدینگ 310010886

   

  پاسخ:
  سلام علیکم

  خطای اول به دلیل آن است که کدینگ حق العمل کاری که وارد کرده اید در سامانه کدینگ گمرک ایران دارای کارت حق العمل کاری نمی باشد. جهت بررسی های بیشتر به دایره احراز یکی از گمرکات اجرایی مراجعه نمایید.
  خطای دوم (عدم ثبت اظهار ، مشکل در برقراری ارتباط) به دلیل آن است که در آن زمان ارتباط گمرک مورد اظهار شما با گمرک تهران برقرار نبوده است.
  در صورتی که سوالی برای شما به وجود آمد با شماره تلفن های 8-88805385-021 تماس حاصل نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران

  بعنوان کارمند و نماینده شرکت ،  دور اظهاری های زیادی انجام و در قسمت کدینگ نماینده و بخصوص کدینگ حق العمل کار کد ملی خود را وارد نموده و اظهار و ترخیص نموده ام . سوال من این است که من بعنوان کارمند در قسمت کدینگ حق العمل کار کدینگ خود را وارد نموده ام  مشمول مالیات میشوم ؟

  لطفآ کامل و صریح پاسخ و رفع ابهام نمایید.

  با تشکر

  پاسخ:
  سلام علیکم

  مالیات صرفا برای کسانی لحاظ می شود که نام آنها در خانه صاحب کالا و اظهارکننده چاپ می شود.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران

  چرا اسم کارمند شرکت بعنوان حق العمل کار در پروانه سبز چاپ میشود؟؟؟؟

  آیا مشکل مالیاتی دارد؟

  پاسخ:
  سلام علیکم

  تمام نام هایی که در پروانه چاپ می شود بعد از بررسی مشمولیت مالیات به سازمان مالیاتی اعلام میشوند. لذا پروانه هایی که اظهار کننده آنان کارمند شرکت و یا حق العمل کار هستند فقط نام شرکت و یا حق العمل کار مشمول مالیات می شود.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام من نیز به عنوان کارمند حق العملکار اضهار میکنم که نام در قسمت اظهار کننده میباشد ایا من هم مشمول مالیات هستم

  پاسخ:
  سلام علیکم

  تمام نام هایی که در پروانه چاپ می شود بعد از بررسی مشمولیت مالیات به سازمان مالیاتی اعلام میشوند. لذا پروانه هایی که اظهار کننده آنان کارمند شرکت ویا حق العمل کار هستند فقط نام شرکت و یا حق العمل کار مشمول مالیات می شود.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام خطای زیر جهت دور اظهاری در گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر 2 نمایان می شود : 

  "عدم امکان ثبت اظهار،اشکال در دریافت اطلاعات"

  لطفاً راهنمایی کنید

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در حال حاضر هیچ مشکلی در دور اظهاری به گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر 2 وجود ندارد. این خطا عموما لحظه ایست و زمانی رخ میدهد که ارتباط گمرک مورد اظهار با گمرک ایران برقرار نباشد در صورتی که با این خطا به طور مداوم بر خورد می کنید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.
  021-88805385-8

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  با سلام
  نحوه تایپ اضهارنامه ها از امروز عوض شده و یکم ایراد داره
  مثلا برای تایپ مرزخروج تا امروز صبح می تونستیم به صورت کامل تو فیلد مربوطه اش نام مرز خروج رو تایپ کرد ولی الان فقط حرف اول مرز رو باید واردکرد و دونه دونه دنبالش گشت؟؟؟؟ و کذا سایر فیلدهااا
  چرا این شکلی شده قبلا که راحت تر بود؟؟؟؟؟
  ضمنا یه اظهاری دارم انجام میدم که خطای عدم امکان ثبت و حق العمل کار .... میده . کد ملی جهت بررسی **********
  سئوال سوم چرا در اظهار کارمندان حق العمل کار کد ملی حق العمل کار و اظهارکننده auto load نمیشه؟؟؟؟خود سیستم به جای ما بنویسه مثل کشور سازنده کالا به صورت پیش فرض؟؟؟
  پاسخ:
  سلام علیکم

  جواب سوال اول: این مسئله مشاهده و گزارش شد ان شاءالله در اسرع وقت رفع خواهد شد.
  جواب سوال دوم:کد ملی که ارسال کردید در سیستم کدینگ گمرک ایران کارت بازرگانی کدینگ شده ندارد. جهت بررسی بیشتر به واحد احراز یکی از گمرکات اجرایی مراجعه نمایید.
  جواب سوال سوم: ایجاد امکاناتی از جمله پیشنهاد شما مستلزم ایجاد تنظیماتیست که مقداری از سرعت کاربران می کاهد.فلذا این امکانات را به صورت تدریجی در سیستم ایجاد خواهیم کرد.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام خداقوت
  من مراحلدوراظهاریرو راحت تاقبل کوتاژمیرم تا میخام کوتاژبگیرم میگه ممانعت عمل امده ازکدینگ و اظهار کننده وکالت مستقیم از صاحب کالا ندارد باوجود اینکه هم کدینگم درسته وهم لینکم ممنون میشم راهنمایی کنید
  پاسخ:
  با سلام
  این مشکل زمانی یش می آید که شما کمبودی در اطلاعات کارت بازرگانی یا کدینگ خود ، صاحب کالا یا حق العملکار خود داشته باشید
  برای رفع این مشکل به مسئول فناوری اطلاعات گمرک اجرایی خود مراجعه کرده و در صورت صحیح بودن اطلاعات کدینگ با شماره های میز خدمت تماس حاصل کنید
  شماره تماس میز خدمت 02188805386-8
  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامه امور گمرکی

  سلام من هر کاری میکنم شکایت خودم رو به ایمل شکایات ارسال کنم نمیتونم لطفا به من کمک کنید
  ایمل من 
  پاسخ:
  سلام علیکم

  اگر منظور شما ایمیل همین وبلاگ می باشد ، این ایمیل در حال حاضر در حال دریافت نظرات کاربران می باشد و مشکلی در آن وجود ندارد.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  در مرحله دریافت شماره عطف و سریال 
  اعلام میکنه
  ((اشکال در دریافت اطلاعات و عدم امکان ثبت و اظهار))
  گمرک شهریار
  23/12/93 از صبح تا ساعت فعلی 14:23 شنبه

  خدا پدرتون و بیامرز با این سایت دور اظهاری اونم دم عید
  پاسخ:
  با سلام متاسفانه در ابتدای این هفته با قطعی گاهی سیستم مواجه بودیم
  که الحمدلله رفع شد
  با تشکر از شکیبایی شما
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی

  باسلام و احترام

  خواهشمند است راهنمایی بفرمایید آیا قبل از آزمون حق العمل کاری گمرک دوره آموزشی از طرف گمرک یا دیگر مراجع معتبر برگزار می شود یا خیر، هزینه و مدت دوره حدودا چقدر خواهد بود.

  باتشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  همانطور که در وبلاگ اطلاع رسانی شده است، آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  جهت وارد کردن اطلاعات کامیون سریال پروانه رو وارد میکنم این ارور رو میده (شرکت حمل اظهارنامه مشخص نشده است. یاشما اجازه ثبت حواله بارگیری از طرف شرکت حمل اظهار نامه را ندارید.)
  پاسخ:
  سلام علیکم

  جهت ثبت اطلاعات حامل ابتدا شما باید از طرف شرکت وکالت صدور مجوز در سامانه پنجره واحد دریافت کنید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشد
  ما امروز به یک مشکل جدید برخورد کردیم .لطفا راهنمایی بفرمایید.
  فعالیت ما در زمینه صادرات می باشد .در حال حاضر کامیونها نمی توانند باسکول کنند و میگند که باید اطلاعات راننده و کامیون باید در سامانه ثیت شود خوتهشا راهنمایی بفرمایید .
  1-ایا نیاز به دریافت کد باسکول (مجوز ورود کامیون می باشد)
  2.ثبت اطلاعات کامیون توسط شرکت انجام می شود یا کارمند حق العمل کار(منظور سامانه epl می باشد)
  3.برای ثبت اظلاعات کامیون از کدام گزینه باید استفاده کرد.
  پاسخ:
  سلام
  آموزش مکتوب ورود اطلاعات کامیون در اطلاعیه هشتم فروردین وبلاگ قرار داده شده است
  لازم به ذکر است ورود اطلاعات کامیون ها فقط برای گمرک شهید رجایی راه اندازی شده است
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  لطفآ در مورد میزان  مالیات بر ارزش موضوع  باکس  47  و   48 در سال 94 توضیح دهید.

  همچنین در صورت امکان لینک آموزش ثبت اطلاعات حامل را قرار دهید

   

  پاسخ:
  سلام علیکم

  شما می بایست مقدار مالیات و عوارض را بر اساس بخشنامه سال 94 وارد نمایید.
  همچنین جهت دریافت فایل آموزش ثبت اطلاعات حامل اینجا کلیک کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  لطفا در مورد وارد کردن اطلاعات کامیون در دور اظهاری واردات و مخصوصا صادرات از طریق این وبلاگ هر چه زودتر ما را آگاه کنید و فایل آموزشی لازم را بگذارید . اعلام شده در گمرک شهید رجایی این اقدام صورت گرفته در حالی که در بندر امام خمینی ره که امروز دور اظهاری صادرات انجام داده ایم و کوتاژ را نیز خودمان ثبت کرده ایم در مرحله بعدی از ما اطلاعات کامیون را میخواهد تا وارد بندر شود در حالی که اظهار صادراتی شرکت ما  ارزیابی در محل است و کامیون در کارخانه بارگیری ارزیابی و پلمپ میشود و کالا وارد بندر نمیشود که برای آن بیجکی صادر شود یا باسکول شود با توجه به اینکه صادرات هم است و اهمیت صادرات برای مسولان رده بالای گمرک پر اهمیت لطفا برسی کنید و اعلام نظر
  پاسخ:
  سلام
  آموزش ورود اطلاعات کامیون ها در اطلاعیه وبلاگ آورده شده با این حال نسخه مکتوب این آموزش به زودی بر روی وبلاگ قرار داده خواهد شد
  لازم به ذکر است انجام ورود اطلاعات کامیون ها فعلا در گمرک شهید رجایی به صورت قطعی راه اندازی شده است
  و در گمرکات دیگر لازم به انجام این کار نیست و صرفا دریافت شماره سریال کافی می باشد.
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام وخسته نباشید 
  سال گذشته لیست اظهارنامه ها در پایین صفحه ورود اطلاعات می آمد و میشد با فراخوانی همان اظهار نامه های قبلی دوباره ویرایش کرد واین خیلی به سریع اظهارنمودن کمک میکرد ولی امسال با خطای (این سریال قبلا کوتاژ شده است ) مواجه میشویم لطفا برای سریع تر شدن این مورد را حتما پیگیری نمایید چون برای کسانیکه مرتب یک یا چند کالای مشابه را هر روز اظهار میکنند این که از اول تا آخر باکس ها را یکی یکی پر کنند خیلی سخت است در صورتی که میشد همان اظهار قبلی کوتاژ شده را احضار و دوباره ویرایش کرد خیلی خوب میشد ...با تشکر 
  پاسخ:
  سلام
  به علت راه اندازی برنامه بارگذاری اسناد دیجیتال در همه گمرکات اظهارنامه هایی که اظهار و سپس کوتاژ شده اند قابلیت اظهار مجدد را ندارند
  و فقط اظهارهایی که هنوز کوتاژ نشده اند قابلیت دریافت مجدد سریال را دارند
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • سجاد نریمانی
 • سلام من رمز عبور خود را فراموش کرده ام چه باید انجام بدهم ؟
  پاسخ:
  سلام
  برای دریافت نام کاربری و رمز عبور یا برای بازیابی رمز عبور به دایره احراز گمرکات اجرایی مراجعه کنید
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام

  با مراجعه به گمرک غرب برای دریافت رمز عبور شرکت که مفقود شده اعلام شده تنها رمز عبور مدیرعامل تحویل می شود و نام کاربری و رمز عبور شرکت برای گمرک است و به هیچ کس ارائه نمی شود آیا این صحیح است درحالیکه سال قبل چنین نبود و در راهنمای سامانه هم صراحتا اعلام شده دو نام کاربری و رمز عبور دریافت شود
  پاسخ:
  سلام علیکم

  تصمیم این امر با دوایر احراز گمرکات است و از عهده ما خارج است. با این حال نظر شما را به معاون امور گمرکی خواهیم رساند تا در صورت صلاحدید رسیدگی کنند.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  درود بر شما
  بنده سوپروایزر یکی از گمرکات اجرایی هستم;
  ضمن عرض خسته نباشید، بعد از خوندن کامنتها چند نکته به ذهنم رسید که لازم می بینم باهاتون مطرح کنم:
  1- در یکی از کامنتها در مورد عدم امکان ویرایش مجدد سریالی که قبلن کوتاژ گرفته به منظور جلوگیری از ورود مجدد اطلاعات به هنگام مشابه بودن اظهارنامه ها صحبت شده، پیشنهاد می کنم برای رفاه حال اربابان رجوع امکان کپی اطلاعات اظهارنامه ی کوتاژ گرفته ی قبلی به سامانه ی EPL اضافه بشه.
  2- در دو تا از کامنتها فرمودین ارباب رجوع برای رفع مشکلش به دایره احراز مراجعه کنه، بنده به شخصه هنوز شرح کاملی از وظایف دوایر گمرکی در رابطه با سامانه مشاهده نکردم، هم به منظور شفافیت و هم عدم تداخل وظایف و اختیارات واحدها پیشنهاد می کنم شرح مبسوطی از موارد پیش گفته شده تهیه بشه و در اختیار واحد های گمرکات قرار داده بشه.
  3- ظاهرن تصمیم بر این شده که از اوایل امسال کل واردات قطعی و موقت از طریق سامانه انجام بشه، در رابطه با ترخیص ضایعات که قاعدتا نمی شه براشون شماره مانیفست تهیه کرد هم امیدوارم تدبیری اندیشیده بشه.
  در پناه حق
  پاسخ:
  سلام برشما همکار گرامی
  با تشکر از دقت و همکاری شما 
  مورد شماره یک به عنوان پیشنهاد به واحد نرم افزار حتما ارجاع می شود
  برای مورد شماره دو باید عرض کنم فعالیت دوایر گمرکات حتما ارتباطی به سامانه ندارد به عنوان مثال دایره احراز به عنوان واحد تشخیص و احراز هویت اربابان رجوع مشغول فعالیت است و در همه گمرکات این امر مهم تلقی می شود
  مورد سوم : برای موارد خاصی از قبیل ضایعات که فرمودید می توانید از داخل برنامه محلی اقدام به اظهار اینگونه موارد کنید که آموزشهای لازم در ابن باره داده شده است.
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
   با سلام 
  با رمز عبور مدیر عامل وارد سیستم میشوم ولی سوابق اظهار کالا را نمیبینم لطفا راهنمایی فرمایید .
  با تشکر - علی زمانی 
  پاسخ:
  سلام
  سوابق اظهارهای شما در لیست اظهارهای قبلی در نام کاربری اظهارکننده ثبت می شود
  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام. لطفا بفرمائید ICCS مخفف چی هست؟
  پاسخ:
  سلام
  ICCS مخفف کلمه لاتین 
  integrated comprehensive customs system
  به معنی :
  سامانه جامع یکپارچه گمرکی
  می باشد
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  در قسمت ورود اطلاعات کامیون ها (شرکت های حمل) در ابتدا شماره سریال پروانه میخواهد ؛ لطفا توضیح بدین این شماره سریال پروانه کجا درج شده و از چه کسی باید دریافت کرد؟


  کاربر رایانه شرکت حمل و نقل
  پاسخ:
  سلام
  این سریال همان سریال پروانه ترانزیتی است که در بالای پروانه زیر بارکد درج شده است و از گمرک دریافت میکنید.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام

  لطفا راهنمایی کنید شرکتهای حمل ونقلی که بار حمل میکنند به اسکه برای وارد کردن اطلاعات کامیونهای خود چکار باید انجام دهند .

  خواهشمنداست راهنایی نمائید. با تشکر

  پاسخ:
  سلام
  جهت ورود اطلاعات کامیون ها در رویه های مختلف به فایل آموزشی که در وبلاگ قرار داده شده است مراجعه کنید
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  احتراما" به استحضار می رساند که با توجه به مراجعه شرکتهای حمل به گمرک اصفهان جهت دریافت رمز وزود برای ثبت اطلاعات کامیونها ،گمرک اصفهان اظهار بی اطلاعی نموده و عنوان نمودند که بخشنامه مذکور را دریافت ننموده اند(بنا بر اظهار شرکتهای حمل ونقل مراجعه کرده به گمرک) لطفا" راهنمائی بفرمائید.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  همانطور که در متن اطلاعیه اشاره شده در حال حاضر ورود اطلاعات حامل در گمرک رجایی اجرا شده است.در صورتی که این رویه در گمرکات دیگر اجرایی شود از طریق همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  sسلام باتوجه به اینکه من کارمند شرکت هستم و وکالت کارمندی دارم و نماینده و کارمند حق العمل کار نیستم در زیر اسم شرکت یا همان صادر کننده یا وارد کننده که نام حق العمل کار را می خواهد در دور اظهاری نام چه کسی را باید ذکر کرد کدینگ شرکت را ؟یا کدینگ خودم را؟ راهنمایی کنید لطفا !! اگر کدینگ شرکت ذکر شود در پروانه میزند حق العمل کار شرکت فلان در حالی که شرکت حق العمل کار نیست !! اگر کدینگ خودم را بزنم در پروانه میزند حق العمل کار فلانی که من باشم در حالی که من  حق العمل کار نیستم !!  و اصلا کارت بازرگانی و حق العمل کاری ندارم !!  و فقط نماینده و کارمند شرکت خودمان هستم اگر هم در ستون حق العمل کار چیزی را وارد نکنیم به مرحله بعد نمیرود.!!!
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در صورتی که اظهارنامه حق العمل کار ندارد کدینگ اظهار کننده را جای حق العمل کار وارد نمایید. حق العمل کار بودن یا نبودن کدینگ در مراحل  بعدی بررسی می شود لذا مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام جهت ثبت اطلاعات کامیون از کدوم گزینه باید استفاده کرد

  پاسخ:
  سلام علیکم

  جهت ثبت اطلاعات کامیون ها می بایست از گزینه "ورود اطلاعات کامیون ها (شرکت های حمل )"  استفاده نمایید.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر از بسته آموزشی ثبت حامل استفاده نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  sghسلام
  چند روزی است که در گمرک بندر امام خمینی ره خودمان که اظهار از راه دور انجام میدهیم دیگر نمیتوانیم کوتاژ را ثبت نهایی کنیم در حالی که طی روز های گذشته این امر مقدور بود و به لحاظ زمانبندی به نفع ما و صاحب کالا چون کارشناس مربوطه سریع کار را انجام میداد اما از دیروز این کار مقدور نیست چرا؟
  پاسخ:
  سلام
  ان شا الله با راه اندازی سامانه نوبت دهی در گمرک بندر امام خمینی شما میتوانید نسبت اخذ کوتاژ و همچنین دریافت نوبت از کارشناس اقدام کنید
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام

  در مرحله ثبت و نوبت دهی کارشناس پیغام اشکال در تایید مشخص میشه.. کی این مشکل برطرف میشه؟ باتوجه به اینکه حجم کاری تو گمرک ما زیاده وقت زیادی میبره تا ما یک کارشناس بگیریم برا اظهارنامه .. قبلا راحت تر بود

  پاسخ:
  سلام علیکم
  جهت تسریع در پیگیری مشکلات می بایست نام گمرک محل اظهار خود را بفرمایید.
  همچنین می توانید جهت پیگیری سریع تر با شماره تلفن های 8-02188805385 تماس حاصل نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام با تشکر از زحمات شما در اطلاع رسانی در خصوص سایت گمرک بخصوص قسمت بخشنامه ها گرچه موضوع ارتباطی با این سایت ندارد ولی به علت عدم دسترسی و بعضا عدم توجه تقاضا میشود با واسطه این موضوع را مطرح فرمایید که بخشنامه های گمرک بسیا ر دیر و ناقص بروز میشود برای دسترسی به بخشنامه مجبور به جستجو در سایر سایتها میشویم ولی برخی بخشنامه ها صرفا مربوط به گمرک هست و در هیچ سایتی پیدا نمی شود.ضرورت اگاهی ارباب رجوع از تصمیمات و نظریات گمرک بدیهی است فلذا درخواست میشود به اطلاع مسولین محترم سایت برسانید عنایت به موضوع داشته باشند . با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نظرات شما را در اسرع وقت به سمع مسئولین پورتال گمرک می رسانیم.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام،
  پس از اظهار امکان گرفتن پرینت از اظهار نامه را ندارم در حالیکه قبلا" پرینت می گرفتم و با همان پرینت به گمرک مراجعه می نمودم.
  لطفا" راهنمایی فرمایید.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  پس از دریافت شماره سریال دستور پرینت به صورت خودکار اجرا می شود.اگر دستور اجرا نشد و یا نیاز به پرینت مجدد دارید روی تصویر اظهار نامه روی صفحه وب کلیک راست کنید و گزینه Reload frame را انتخاب نمایید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و عرض تشکر از پاسخ سریع
  در خصوص مشکل پرینت با انتخاب گزینه Reload frame فقط همان فریم مجددا" در غالب HTML تکرار می شود و در صورت پرینت کل صفحه با جزئیات پرینت می شود لطفا" راهنمایی فرمایید.
  با احترام

  برگرفته شده از eplirica.blog.ir
  پاسخ:
  سلام
  بعد از تکمیل اظهار و بعد از اخذ سریال پرینت اظهار به صورت خودکار ظاهر می شود
  چنانچه به هر دلیل موفق به اخد پرینت نشدید روی گزینه چاپ فرم کلیک و یا با مراجعه به گمرک می توانید پرینت اظهار خود را بگیرید
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  من شرکت حمل و نقل در تهران دارم و حمل قیر انجام میدهیم از تهران به اسکله رجایی
  صاحبان کالا اادعا می کنند که باربری تهران موظف است تا راننده ها را در لیست سایت گمرک وارد کنند تا باسکول یشوند
  من خودم شخصا هم به گمرک غرب و هم به گمرک شهریار مراجعه کردم کسی پاسخگو نیست
  می گویند باید کارت بازرگانی داشته باشیم در صورتیکه ما فقط حمل میکنیم
  کارت بازرگانی نداریم
  خواهشا راهنمایی کنید
  پاسخ:
  سلام
  دوایر احراز گمرکات اجرایی موظف به ساخت نام کاربری با توجه به ضوابط می باشند
  برای انجام ثبت کامیون در سامانه دور اظهاری نیازی به کارت بازرگانی نمی باشد
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از برطرف نمودن اشکالات موجود. در حال حاضر امکان نوبت گیری در دور اظهاری با چندین بار کلیک روی دریافت نوبت بالاخره انجام میگیرد.
  پاسخ:
  سلام
  این اتفاق در صورت قطعی ارتباط با گمرک ایران پیش می اید
  که البته تلاش می شود این مشکل پیش نیاید
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام 
  علت اینکه از ساعت 11 به بعد در هنگام مراجعه به سایت با پیغام NO DATA RECEIVED مواجه میشویم و امکان دسترسی به سایت وجود ندارد چیست؟!
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  این پیغام همیشگی نبوده و ممکن است در زمان مراجعه شما به سایت شبکه شما دچار قطعی و یا سایت با مشکل روبرو بوده است
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • هومن بنده ای
 • با سلام و احترام 
  خواهشمنداست جهت کلیه رویه ها قبل از اینکه در سامانه دور اظهاری مرحله جدید یا روند تازه ایی ایجاد میکنید فراخوان یا آموزش دهید و از طریق گمرکات بعد از ساعات اداری آموزش یا اطلاع رسانی فرمائید.
  همانگونه که مستحضرید در اکثر موارد بعلت عدم آگاهی و آموزش افراد همچنان به صورت حضوری به گمرکات مراجعه می نمایند و اقدام به اخذ پرینت میکنند.
  علی ایحال اگر آموزش و اطلاع رسانی بیشتر و کامل تری انجام گیرد بلکه شاهد روند بهتری باشیم.

  با سپاس و خسته نباشید

  پاسخ:
  سلام
  حتی المقدور سعی شده است تا از طریق مسئولین فناوری اطلاعات گمرک و با نصب اطلاعیه ها این اطلاع رسانی انجام شود
  در صورت کوتاهی عذر خواهی میکنیم و سعی در عدم تکرار این موضوع داریم
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • هومن بنده ای
 • باسلام و احترام
  لطفا به کاربران اجازه دسترسی محدود جهت اصلاح برخی اشتباهات را بدید .
  بطور مثال در قسمت حامل یا کامیونهای ارسالی زمانیکه شماره پلاک تریلی یک رقم جابجا قید میشود بعلت اشتباه کاربر یا بعلت عدم بارگیری تریلی و ارسال تریلی جایگزین هیچگونه دسترسی وجود ندارد که بتوان اصلاحات مورد نظر را انجام داد.
  پاسخ:
  سلام
  ورود اطلاعات حامل به علت حساسیت اطلاعات حامل اصلاحات ندارد
  این موضوع بررسی می گردد و ان شا الله قرار میگیرد
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  در سیستم کدینگ بجای اطلاعات کارت حق العملکاری برخی دوستان اطلاعات کارت بازرگانی آنان ثبت شده که در آینده در اداره مالیات با مشکل مواجه خواهند گردید. لطفا نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام بفرمایید.
  پاسخ:
  سلام
  برای اصلاحات در سامانه کدینگ به گمرک اجرایی خود مراجعه کنید 
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  بعدازدریافت ش کوتاژ بعداز اینکه روی دکمه ثبت می زنیم پیغام این شماره ثبت سفارش قبلا کوتاژ شده است.ونوبت وشماره کارشناس را نمی دهد ادامه هم نمی رود.
  پاسخ:
  سلام
  هر شناسه اظهار قابلیت یک بار ثبت کوتاژ را در سامانه دارد
  این پیغام یعنی شناسه اظهار شما قبلا اظهار شده است
  و برای بار دوم سامانه اجازه اظهار را نمی دهد
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
   با سلام
  من امروز اظهار حمل در سیستم سبتارش انجام داده ام ولی شناسه ام را قبول نمی کند. مشکل چیست؟
  پاسخ:
  سلام
  معمولا شناسه حمل ممکن است با تاخیر در سامانه نمایش داده شود
  که معمولا مشکل از ارتبط بازرگانی با گمرک است.
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  این چه اظهار از راه دوری هست که در گمرک تهران بیاید قبض الکترونیک رو از نزدیک بیایم بگیریم بعد برگردیم اظهار از راه دور کنیم ؟
  کی میخواهید این مسئله را درست کنید ؟
  کی ؟
  پاسخ:
  سلام
  شما باید قبض انبار الکترونیک را از شرکت حمل دریافت کنید 
  با این موضوع دیگر نیازی به مراجعه حضوری به گمرک نیست
  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  اسلام
  متاسفانه این سامانه تحت هیچ استانداردی طراحی نشده است مشکلات متعددی دارد از جمله اینکه اگر یک 2 تاجر یک کالا مثلا لوازم آزمایشگاهی بیاورند کالای یک تاجر به مسیر قرمز و دیگری به مسیر زرد خواهد رفت این تبعیض هست این سامانه قابلیت گزارشگیری ندارد نزدیک 25میلیارد تومان برای این سامانه هزینه شده است در حالی که طرح قبلی یعنی سامانه آسیکودا جهانی معرفی شده از سازمان تجارت ملل متحد آنکتاد با قابلیت اظهار از راه دور و ترجمه به زبان فارسی مجموما 1میلیارد تومان هزینه دربر داشته است اما سوئ مدیریت باعث حیف و میل بیت المال گردیده است هعم اکنون گمرک افغانستان از این سامانه تحت نظارت یک کارمند دفتر فناوری اطلاعات به نام آقای اصلانی در افغانستان با هزینه 1 میلیارد تومان مشغول به کار هست .در ضمن مدت ترخیص کالا در چندین سال قبل به مدت 3 روز بوده که اگر پیچیده میشد 6 الی 7 روز طول می کشده است صادرات هم در 1 الی 2 روز طول می کشیده است این سامانه به هیچ وجه تخصصی نیست هزینه این سامانه ب توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن فاجعه بوده است  من به عنوان شهروند جمهوری اسلامی ایران سوال می کنم چرا مسولین به این مورد رسیدگی نمی کنند خواهشمندم رسیدگی نمایید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  پاسخ خود را در این آدرس بیابید.
  http://eplirica.blog.ir/1394/04/11

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام.من لیسانس امور گمرکی دارم.کارت بازرگانی برای واردات خودرو گرفته ام.با سهمیه جانبازها.خودرو هیوندای i20که در تهران گارانتی دارد برای من هم جزو گارانتی محسوب میشود یا خیر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  این واحد در جایگاهی نیست که سوال شما را پاسخ دهد.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • مجتبی رامک
 • سلام
  با توجه به اینکه با راه اندازی این سامانه قرار است دور اظهاری انجام گردد و تردد و مراجعه حضوری به گمرک کاهش یابد، لطفا کلیه بخشنامه و دستورالعمل های گمرکی و آخرین تغییرات در هر زمینه گمرکی را در قالب یک فایل به صورت آنی بر روی این سامانه قرار دهید تا ارباب رجوع و اعضای این سامانه از آن مطلع گردند
  مثلا زمانی که طی یک بخشنامه تعرفه کالایی تغییر پیدا میکند، ارباب رجوع از آن بی اطلاع بوده و پس از اظهارکالا مشمول پرداخت جریمه میگردد
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام علیکم

  حرف شما صحیح است ولی بخشنامه ها در سایت گمرک می آید.
  اطلاع می دهیم ان شاء الله در سامانه دوراظهاری نیز قرار داده شود.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مجتبی رامک
 • با سلام
  به نظر شما بهتر نیست سامانه را طوری اصلاح بفرمایید تا زمانی که تعرفه کالایی را وارد اظهارنامه میکنیم ، ماخذ آن تعرفه بصورت خودکار در باکس مورد نظر قرار گیرد؟
  در این صورت از اشتباه کاربر در وارد نمودن ماخذ کالا جلوگیری بعمل می آید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  ان شاء الله همین قصد را هم داریم. کمی صبر کنید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام. رمز عبور و نام کاربری ورود به سیستم ثبتارش را فراموش کردم. در زمان ثبت نام شخص دیگری ثبت نام کرده بود که الان از شرکت جدا شده  است. چگونه میتوان مجدداً نام کاربری و رمز عبور گرفت.
  پاسخ:
  سلام

  سامانه ثبتارش مخصوص اداره بازرگانی می باشد
  ولی اگر منظور شما سامانه اظهار از راه دور می باشد
  برای دریافت نام کاربری سامانه باید با مدارک وکالت از شرکت به یکی از گمرکات اجرایی مراجعه کنید.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امیر پروین
 • با سلام،
  خواهشمند است با توجه به نوع فعالیت کاربران، پنل کاربری آنها فقط محدود به موارد تعریف شده در نوع فعالیت کاربران باشد. در این صورت با توجه به نیاز منوی کاربران تغییر میابد و کاربر در صورت نیاز جدید و اضافه کردن نوع فعالیت جدید، در سیستم تغییرات ثبت میگردد.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  هم اکنون هم همین رویه اجرا شده است.
  دسترسی هایی که برای کاربر نیاز نباشد در منوی او قرار ندارد.

  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • شکیباییان
 • سلام
  همیشه بعد از تغییر نرخ ارز تا ساعت 10الی 11 آن روز نمی توان اظهار به نرخ جدید داشت مانندسریال5933211نرخ ارز به هفته قبل پرینت می دهد خیلی ضعیف هستید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  گاهی این اتفاق می افتد و البته شاید قید اغلب اوقات درست باشد.
  این مشکل از ماست و شما حق دارید.
  ان شاء الله وضعیت بهتر خواهد شد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  کالاهایی که دارای دو قبض انبار و دو شماره مانیفست جداگانه هستند چگونه باید در سمانه دور اظهاری ثبت شوند؟(با توجه به حوزه های متفاوتشان)
  -کدام Zone باید انتخاب شود؟
  -مانیفستها با چه فرمتی باید ثبت شوند؟
  پاسخ:
  سلام 
  در فیلد قبض انبار ، بعد از وارد کردن قبض انبار اول علامت - وارد کرده و قبض انبار دوم را وارد کنید.
  وارد کردن یکی از شماره مانیفست ها کفایت می کند.
  برای اطلاع از این که کدام zone انتخاب شود، به گمرک اجرایی مراجعه کنید.
  فرمت مانیفست : شماره مانیفست-کدینگ شرکت

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام برای تغییر رمز عبور گفته شده به قسمت مشخصات کاربری مراجعه شود ممکنه راهنمایی کنید کدام قسمت است

  پاسخ:
  سلام علیکم

  در بالا و سمت چپ صفحه روی نام خود کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه پروفایل من را انتخاب نمایید تا به صفحه مدیریت مشخصات کاربری هدایت شوید.

  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  لطفاً در بخش لیست مانیفست ها شماره سفر کشتی را هم درج نمایید.
  با سپاس
  پاسخ:
  سلام 
  درخواست شمارا مورد بررسی قرار می دهیم

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  اقا این چه سیستمیه این چیه درست کردین همه رو میزنیم یکدفعه سایت میپره هرچی زدیم میپره دوروزه گیره یه اظهاریم امکان سیو کردنو توروخدا بزارید قبلا با ش اظهار بود بهتر بود
  پاسخ:
  سلام 
  پرش سیستم می تواند دلایل متعددی داشته باشد از جمله ضعف سرعت اینترنت و تاخیر طولانی در فاصله ورود اطلاعات و ذخیره آن و ...
  جهت راهنمایی های بیشتر با پشتیبانی گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس بگیرید.
  شماره تماس :  8-88805385

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مهدی اکبری
 • با عرض سلام
  خستع نباشید
  ازمون حق العمل کاری در سال 94 برگزار میشه یا نه ؟
  ممنوم میشم به ایمیلم جواب بفرستین
  با تشکر اکبری
  پاسخ:
  سلام علیکم

  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.

  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید

  من در تاریخ 94/04/22 اقدام به اظهار و اخذ کوتاژ کردم ولی در قسمت جستجو epl خودم اظهار مورود نظر یافت نمیشود، دلیل چیست؟
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  کارشناسان در حال بررسی و رفع این مشکل هستند٬‌ ولی شما می توانید با پاک کردن حافظه مرورگر خود(cookies) و وارد شدن مجدد به سامانه٬ این اظهار را در کارتابل خود مشاهده نمایید.

  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مهدی اکبری
 • با سلام طاعات و عبادت هاتون قبول در گاه حق 
  میخواستم ی جواب قطعی ازتون بگیرم که ایا امسال ازمون حق العمل کاری برگزار میشه یا نه ؟
  ممنون میشم جواب بدهید 
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام

  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانیwww.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام.دور اظهاری با کدوم سرعت اینترنت?سیستم قدیم کجایی.حیف واقعا حیف
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در بدترین حالت سرعت اینترنت، شما می توانید بدون حضور در گمرک و حتی در روز های قبل اظهار خود را انجام داده و فقط در نوبت کارشناس باشید.
  در سیستم قبلی در برخی گمرکات می بایست یک روز منتظر نوبت ورود اطلاعات می ماندید.

  باتشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام میخواستم بدانم که آیا گمرک ایرا آیا تصمیم به برگزاری آزمون حق العمل کاری بعد از گذشت 7 سال را دارد یا خیر؟با سپاس آرش کیانی
  پاسخ:
  سلام

  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانیwww.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

 • امید رسولی

 • 2-    ادعا شده است که 25 میلیارد تومان برای این سامانه هزینه شده است در حالی که طرح قبلی یعنی سامانه آسیکودای جهانی با قابلیت اظهار از راه دور و ترجمه به زبان فارسی مجموعا 1 میلیارد تومان هزینه داشته است. و نتیجه گرفته شده است که سوء مدیریت سبب حیف و میل بیت المال شده است. در پاسخ باید خدمت مخاطبان عرض کنم که هرچند این پایگاه، جایگاهی رسمی در قبال اعلام میزان قرارداد ندارد ولی باید گفته شود که مبلغ ادعا شده بیش از 1.5 برابر مبلغ قراردادی است که علاوه بر طراحی و تولید سامانه جامع گمرکی که یک محصول نیست، شامل قطعات سخت افزاری و اجرای سامانه جامع امور گمرکی در گمرکات نیز می باشد، در حالیکه مبلغ ادعا شده برای سامانه آسیکودای جهانی جدای از صدق و کذبش فقط مربوط به یک محصول آماده فروش بدون هزینه های سرور، شبکه و نیروهای اجرایی می باشد. لازم به تذکر است که دایره فعالیت سامانه جامع گمرکی بسیار بزرگتر از آسیکودای جهانی می باشد و این سامانه به صورت سفارشی شده طراحی می ش  جواب شما این هست که اولا  نرم افزار سامانه جاع امور گمرکی رو خود دفترفناوری اطلاعات نصب می کند دوما هیچ سخت افزاری با اون ارزشی که شما عنوان می کنید برای این سامانه از در گمرکات خریداری نشده است شما که از هزینه های آسیکودا جهانی که باموفقیت در افغانستان توسط آقای اصلانی از کارمندان دفت فناوری اطلاعات گمرک ایران در افغانستان مدیریت میشه خبر ندارید چطور اعلام می کنید هزینه اعلام شده بدون احتساب سخت افزار این نرم افزار بوده است شما اعلام کنید چه سخت افزاری برای اجرای این سامانه خریداری شده شفاف سازی کنید  من از جنیدین شرکت که کارشوت تهیه و طراحی نرم افزار هست سوال کردم تهیه  و طراحی  و مطالعه یک نرم افزار مناسب و کامل برای گمرک در نهایت 200 میلیون تومان میشه در ضمن منظورت از اینکه فعالیت سامانه جامع امور گمرکی بزرگتر از آسیکودای جهانی هست  چی هست؟ نیروهتی اجرایی آسیکودا که این همه زمان برد هم از دفتر فناوری اطلاعات بودند اما برای تهیه این سامانه از چند دانشجو که تخصصی در این زمینه ندارند استفاده شده است کیفیت این سامانه جامع امور گمرکی از نحوه کارکردش قضاوت میشه شما که میز خدمت هستین به نظرات نگاه کنید همش میگن قطع هست مشکل داریم حتی هکاران گمرکی اعلام کردند ما هیچ گزارشی نمی توانیم از این سیستم بگیریم  شما همه چیز رو به عصبانیت همکاران من ربط می دهید  من چندین سال هست در گمرک کار می کنم زمان روند واردات در گذشته 26 روز نبوده حداکثر 3 الی 4 روز بوده پیجچیده هم میشده 6 روزه حل میشده اما اظهارنماه هایی که 100 روزه حل میشده مشکل حقوقی و قضایی داشته مربوط به سامانه آسیکودا نبوده است کدام قانون این حق رو به گمرک میدهد که دو واردکننده خوشنام که یک کالا را وارد می کنند یکی به مسی قرمز و دیگری مسیر سبز برود این قانون من درآوردی از کجا آمدها ست این یک تبعیض بزرگ هست شما حق ندارید بین کسانی که درست کار می کنند تفاوت قائل بشین در مراحل اولیه  این سبستم هست که مسیر اظهارنامه ها را تععین می کند نه کارمندان گمرک . لطفا در مورد استاندارد بدون سامانه جامع امور گمرکی توضیح بدهیدشما جانبدارنه جواب می دهید من مشکلات خودم در گمرک رو میگم واقعا امکان اینکه با این سامانه و قطعی هاش و مشکلات نرم افزاریش بشه در گمرک کار کرد نیست تسریغی وجود ندارد تسهیلی وجود ندارد توضیح بدهین چرا با این عملکرد از این سامانه حمایت میشه
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در مورد این که کدام قانون این حق را می دهد به گمرک که دو واردکننده خوشنام یک کالا را یکی در مسیر قرمز و دیگری در مسیر سبز قرار دهد و مباحث مربوط به زمانسنجی توضیحات کافی در متن داده شد. در مورد هزینه های انجام شده هم می توانید به رئیس کل گمرک ایران و مسئولین دفتر فناوری اطلاعات گمرک ایران مراجعه کنید.
  در مورد قطعی سامانه هم حق با شماست. افزایش میزان این قطعی پاشنه آشیل این سامانه است که ان شاء الله کمتر خواهد شد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  میدوارم شما هم مشکلات ما رو در گمرکات مستقیما تجربه کنید به نظرمن و حتی کسانی که از کارمندان گمرک هستند و من باهاشون در ارتباط هستم این سامانه با توجه به هزینه و تکنولوژی که درش استفاده شده سامانه ناکارآمدی هست واقعا زیبنده گمرک نیست یک سامانه با این هزینه عجیب درست بشه و بعد تازه میز خدمت درست کنند تا ایرادات و اشکالات سامانه در عمل از ارباب رجوع سازمان گمرک پرسیده بشه یعنی این سامانه چطور ی تهیه شده با آزمون خطا دارید کار ناقص خودتون رو تکمیل می کنید واقعا در کجای دنیا اینطور عمل می کنند وقت و سرمایه ما در خدمت آزمون و خطای شما برای اینکه کاری را که مهارت نداشتید انجام بدین درست کنید برای خودم و سایر همکاران گمرکی متاسف هستم مسولین گمرک چطور می توانند پاسخگو باشند ؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام علیکم

  بهتر این بود که مشکلات را می شمردید تا ان شاء الله مرتفع شود.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و عرض خسته نباشید 
  چندین اظهارنامه در گمرک خرمشهر داریم که منتظر صدور مجوز بارگیری هستیم وباید شناسه اظهار رو تو epl برای هر یک از اظهارنامه ها ثبت کنیم که متاسفانه شماره سریال اظهارنامه های ما در قسمت اظهارهای قبلی موجود نیست و با ثبت کوتاژ هم مشکل حل نشد
  الان 5 روزه که بارم درب خروج گیر کرده و با پیگیری کردن گفتن که باید epl بروز بشه
  خواهشا پیگیری شود و مشکلمون رو حل کنید بخدا صاحب بارها شاکی شدند و اذیتمون کردن.

  پاسخ:
  سلام 
   
  این مشکل توسط پشتیبانی سامانه پیگیری و برطرف گردیده است.ضمنا برای اعلام چنین مواردی با پشتیبانی سامانه جامع امور گمرکی تماس حاصل فرمایید.

  شماره تماس: 8-88805385

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام لطفا در صورت امکان سایت رو طوری طراحی کنید که 
  1:فقط برای ثبت قلم اول نیاز به وارد کردن کدثبت سفارش وتاریخ باشد وبرای ردیف های بعدبه صورت اتومات ثبت شود
  2:درقسمت کدتعرفه فقط 8کارکتر بتوان وارد کرد درصورتی که بیشترشوددرهمان مرحله پیامی مبنی برخطا بدهد
  3:باواردکردن تعرفه ماخذ اتومات در سیستم نشان داده شود 
  4:لطفا اگه درصفحه اول اطلاعاتی اشتباه واردشد درهمان صفحه اول نشان داده شود به طور مثال اگردرمرحله اول شماره تعرفه یا کدنماینده حق العمل کار اشتباه باشد در مرحله اخرزمانبت کوتاژنشان داده میشودکه برگشت وتصحیح آن زمان بر میباشد
  پاسخ:
  سلام 

  باتشکر از پیشنهاد های شما،موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
   

  باتشکر
   میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مهرداد جوادیان
 • سلام

  اقا یک فکری به حال حمل یکسره بکنید

  پاسخ:
  سلام 

  لطفا مشکل رو به طور واضح مطرح فرمایید تا پیگیری های لازم را انجام دهیم.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام و خسته نباشید
  واقعا زحمت کشیدید این سامانه را طراحی و بکارگیری کردید اما این سامانه به گفته اکثر ارباب رجوع جوابگوی نیاز گمرک و ارباب رجوع نیست اگر شما بخواهید ارزیابی درستی از سامانه و کارایی سامانه داشته باشید باید به نظرات کاربران و ارباب رجوع تکیه کنید . این اصلا درست نیست که ما با هزینه و وقت ارباب رجوع یک سامانه را در گمرک آزمایش کنیم این باعث ضرر و خواب کالا و سرمایه خواهد شد لطفا تدبیری کنید تا ارباب رجوع صدمه نبیند تشکر
  پاسخ:
  سلام 

  ممنون از انتقاد شما،منتظر شنیدن پیشنهادتان نیز هستیم.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • خشایار لطفی
 • سلام
  لطفا از یک نرم افزار یا سامانه دیگر که باعث بهبود و تسریع در روند کار ما به عنوان ارباب رجوع میشه استفاده کنید با تشکر
  پاسخ:
  سلام 

  با عرض پوزش،در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام و عرض خسته نباشید.
  در قسمت "ورود اطلاعات کامیون ها (شرکت های حمل )" متاسفانه وارد کردن اطلاعات راننده و کامیون جهت ثبت در سامانه بسیار کند صورت میگرد. در صورت امکان خواهشمند است این مشکل را مرتفع نمایید.
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام 

  با تشکر از اطلاع رسانی شما،حتما پیگیری می شود.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • احمد افراسیابی
 • سلام و خسته نباشید. جهت راهنمای سیستم  اول لطفا در مورد گزینه های  نوشته در کارتابل مثلا ثبت کوتاژ وغیره اگر ممکن است راهنمای کلی توضیح داد شود در ضمن امکان  دسترسی به دانلود راهنما باشد.
  دو .امکان دارد دو نفر هم زمان یا چند نفر وارد سیستم epl شوند؟
  پیشنهاد یکی از مشکلات بسیار مهم سیستم epl امکان وارد شدن چند نفر به سیستم نیست. 
  اگر این کار انجام شود یکی از مهمترین اشکال سیستم epl بر طرف می شود . با سپاس فراوان جهت زحمات کلیه عوامل پنجاه واحد فرامرزی

  پاسخ:
  سلام 

  هنگامی که کوتاژ مورد نظر را در کارتابل اظهار ها مشاهده نمیکنیم،در قسمت ثبت کوتاژ می توانیم شماره کوتاژ مورد نظر به صورت " شماره کوتاژ-کدگمرک " را به کارتابل اضافه کنیم.
  در ضمن آموزش های لازم جهت دوراظهاری(واردات،صادرات،ترانزیت) در قسمت آموزش موجود می باشد،همچنین از این لینک نیز می توانید استفاده نمایید:

  http://eplirica.blog.ir/category/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4/ 

  به جهت حفظ امنیت و  عدم سوء استفاده از حساب کاربری شما امکان ورود همزمان چندین نفر با یک حساب کاربری در پنجره واحد تجارت فرامرزی نمی باشد.


  باتشکر
   میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مسعود صوفی
 • با سلام
  قبلا 2 پیام که شامل انتقاد و پیشنهاد بود برایتان ارسال کردم که متاسفانه آن را به زبان بهتر سانسور فرمودید!!!
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نظر شما در ۳۰ تیر ۹۴، ۲۳:۵۷فرستاده شده و ذیل مطلب پاسخ به یکی از نظرات وبلاگ پاسخ داده شده است.
  ممکن است در پاسخگویی ضعیف عمل کنیم و دیر پاسخ ها را بگذاریم ولی هنوز پیش نیامده است که سانسور کنیم.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • هومن بنده ای
 • با سلام و احترام
  با عنایت به اینکه در سیستم کدینگ یا کلیه سیستهای قبلی و فعلی اطلاعات اولیه اشخاص موجود است و کدملی یا شناسه ملی اولین اطلاعات یک شخص است که در تمام سیستمها مورد استفاده قرار میگرد و سامانه شما هم به این کد دسترسی دارد لذا استدعا دارم در راستای برنامه دور اظهاری و عدم حضور اشخاص به گمرکات در ساعات اوج کار(طبق نموندار موجود در وبلاگ) از طریق سامانه بصورت غیر حضوری اقدام به تغییر کدینگ ها نمایید و بجای کدینگ شناسه ملی اشخاص را وارد فرمائید تا از شلوغی و کند شدن کارها از طریق سامانه جلوگیری بعمل آید.
  بنابراین پیشنهاد میشود بجای اینکه اشخاص در گمرکات اجرایی مراجعه نمایند جهت دریافت رمز عبور و نام کاربری براساس تغییرات جدید از طریق سامانه به تلفن همراه یا ایمیل افراد یا شرکتها ارسال گردد تا از شلوغی و ازدهام جلوگیری شود.
  باسپاس-هومن بنده ای
  پاسخ:
  سلام علیکم

  پیشنهاد خوبی است. بررسی می شود. در حالت کلی هر راهکاری که باعث کاهش مراجعه شود می تواند در فعالیت ارباب رجوع تسهیل و تسریع ایجاد نماید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام
  روزچهارشنبه 7/5/94 گمرک شهریار سند اظهارکردم نوبتم 13 با مسیر زرد اعلام شد تا اخر وقت اداری نوبتم به 5 رسید و اتفاق خاصی نیفتاد نهایتا در روز شنبه مراجعه کردم نوبتم 15 شده بود و تا اکنون نوبت رسیدگی به سند من که کالای پزشکی و نیاز فوری بیمارستانی و اتاق عمل میباشد نشده و بنده بلاتکلیف از اینکه سند من دست کدوم کارشناس و کی قراره رسیدگی و ترخیص بشه !!!!
  هیچکس هم جوابگو نیست 
  جالب اینکه برخلاف ادعای ریس کل گمرک اینگونه اسناد که قبلا یکروزه ترخیص میشدن و الان4 روزه بلاتکلیفیم
  میدونم این پیام را اعلام نمیکنید حداقل جواب منو بدید بدونیم چکار باید کرد
  پاسخ:
  سلام علیکم

  علت تغییر نوبت، اسنادی هستند که از صف خارج می شوند و دوباره با اولویت بالا به صف باز می گردند. برای مشکلتان به مدیر گمرک مراجعه می کردید. معمولا برای این گونه کالاها تسهیلاتی قائل می شوند.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی

  با سلام

  آزمون حق العملکاری چه زمانی برگزار میشه؟ اصلا امسال امیدوار باشیم بعد از 7 سال؟؟

  پاسخ:
  سلام

  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام روز بخیر 
  لطفا  گزینه فراموشی رمز عبور را هم به سامانه اضافه کنید. 
  با تشکر فراوان

  پاسخ:
  سلام علیکم

  از توجه شما سپاسگزاریم. پیشنهاد شما به دفتر فناوری گمرک ایران ارجاع داده شد.


  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام،به نظرم سایتeplدر این مدت تغییرات زیادی کرده است و لازم شده که یک راهنما جدید برای کاربران تهیه و در سایت قرار دهید.من امروز گمرک امام بودم و یک صحبت رو ترخیصکاران و هم از کارشناسان گمرک زیاد شنیدم و آن اینکه همه دوبار صفر کیلومتر شدیم،که کنایه از آشنا نبودن به سیستم بود، فکر کنم با تهیه کردن یک راهنما خوب و بروز نمودن آن پس از هر تغییر سایت با ما کمک بزرگی کرده باشید، با سپاس، تفرشی
  پاسخ:
  سلام علیکم

  کلام شما صحیح است. محتواهای آموزشی در حال تولید و بازسازی می باشد.


  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام الان هر کاری که میکنم سیستم سریال و شماره عطف بهم نمیده،  میگه عدم امکان ثبت اظهار،اشکال در برقراری ارتباط... ملت اسیر شدن با این سیستم های ناقص و ناکارآمد
  پاسخ:
  سلام علیکم

  این پیغام به علت عدم برقراری ارتباط با گمرک مورد اظهار می باشد و قالبا به علت مشکلات مخابراتیست.
  در صورت ادامه پیدا کردن این خطا سریعا میز خدمت را در جریان قرار دهید.
  شماره تلفن های میز خدمت:8-88805385


  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امیر غفاری
 • آیا امکان ساخت نرم افرازی مانند ( outlook ) جهت  تکمیل اظهارنامه  به صورت آفلاین  ,و سپس برقراری ارتباط  ارسال اطلاعات  برای سیستم ای پی ال وجود ندارد ؟

   با این کار بار شبکه بسیار سبکتر خواهد شد

  ضمنا  اگر در این  سامانه محلی برای چک کردن  ثبت اطلاعات کارت بازرگانی و وکالتامه ها قبل از اظهار باشد بسیار بهتر از این است که پس از تکمیل اطلاعات با پیغام خطا مواجه شویم

  با این کار نیز بار شبکه بسیار کمتر خواهد شد

  پاسخ:
  با سلام

  نظرات شما  بررسی و در سیستم اعمال خواهد شد. 
  با تشکر از جنابعالی
  دلیل قطع بون سابت ای پی ال در بوشهر را پیگیری کنید از ساعت 10تا 18 منتظرم اما خبری نیست با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  سامانه پنجره واحد در ساعت اعلام شده توسط شما مشکلی نداشته کاربران از شهر های مختلف در حال فعالبت در این سامانه بودند. اگر از شبکه داخلی استفاده می کنید به واحد فناوری اطلاعات در گمرک مورد نظر مراجعه کنید، اگر از اینترنت استفاده می کنید با پشتیانی سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید.
  همچنین می توانید در ساعات اوج ترافیک سامانه از آدرس جایگزین epl.irica.gov.ir استفاده کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باعرض سلام وخسته نباشید

  لطفا ترتیبی اتخاذگرددکه هنگام ثبت کامیون جهت باسکول
  1-بعدازثبت شماره سفر-ملی راننده-شماره کامیون
  2-درهنگام واردکردن کانتینر اطاعات کانتینراقبل واردشده وکاربرشماره کانتینرموردنظرراانتخاب نماید
  3-خذب سفرکامیون توسط کاربرثبت کننده سفرانجام شود
  پاسخ:
  با سلام

  به زودی با اتصال اطلاعات قبض انبار به صورت الکترونیکی امکان انتخاب شماره کانتینر ها از لیست فراهم میشود 
  همچنین حذف شماره سفر قبل از ورود به بندر در اینده نزدیک فراهم میشود 
  با سلام در سامانه اطلاعیه ای منتشر شده مبنی بر اینکه حساب کاربری خود را تکمیل کنید وقتی کاربر به قسمت پروفایل من من مراجعه میکند گزینه ای با نام شناسه ملی وجود دارد که اشخاص حقیقی فاقد چنین چیزی میباشند لطفا راهنمایی بفرمایید در این قسمت ما چه چیزی وارد نماییم.با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  شناسه ملی جهت استفاده در حساب کاربری شرکت هایی که با کدینگ شرکت حساب کاربری دریافت کرده اند تعبیه شده که پس از جایگزینی کامل شناسه ملی به جای کدینگ ، این گزینه حذف می شود.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  این چندمین بار هست که پیغام میگذارم و بدون جواب مونده ،میدونم اینبارهم نمایش داده نمیشه
  اما دوست گرامی اینکه انسان بتونه به اشتباهش پی ببره و اعلام عذرخواهی بکنه نشانه بلوغ فکری و شعور اجتماعی آن شخص میباشد.قابل توجه مدیران ارشد گمرک!!!!!
  اینهمه اعتراض و شکایت از این سامانه را شما ندید گرفته اید و یه کلام میگید کارمون درسته و سامانه ایراد نداره و یا درحال برطرف شدن هستش
  شما با این سامانه تمام ارباب رجوعان ترخیصکاران تجار و واردکنندگان و ... به مسخره گرفته اید و وقت و هزینه های آنها را تلف کرده اید،کاری که قبلا یک یا دوروز انجام میدادیم الان باید ده روز یا بیشتر وقت تلف کنیم تا شاید نوبتمون به کارشناس برسه
  از روز 10 مرداد سند اظهار شده تا کنون که 18 مرداد هنوز نوبتم نرسیده و حتی نوبتم اضافه شده
  این سامانه کارایی نداره و بعد از صرف هزینه های گزاف که مال بیت المال هست و اتلاف وقت و هزینه این مردم بناچار به قبل برمیگردید
  آیا تصحیح این سامانه در این حد و توقف بمنظور تصحیح ان در این حد بهتر از توقف تمام و عقبگرد در آینده ای نزدیک نیست؟؟؟!!!
  اگر الان نسبت به توقف و تصحیح ایرادات فعلی آن و حداقل آزمایش این سامانه تا یه مدتی اقدام نکنید بعدا مجبور به توقف کامل آن خواهید شد.
  پاسخ:
  با سلام 

  کاش شماره سریال اظهارنامه و گمرک اظهاری خود را مشخص میکردید تا  مشکل بررسی و علت ان به اطلاع شما میرسید. 
 • ایمان پرویزی
 • موضوع: پیغام خطای "کد ملی حق العمل کار لازم است "

   
  با سلام

  احتراما به استحضار می رساند با وجود داشتن کد epl هم برای شرکت هم برای اینجانب مدیرعامل شرکت(ایمان پرویزی)، قادر به اظهار از راه دور نمی باشم.

  و در گام سوم با پیغام خطای "کد ملی حق العمل کار لازم است" اجازه ادامه فرایند را به ما نمی دهد.

  لازم به ذکر است اینجانب در حساب کاربری شرکت، خود را به عنوان نماینده شرکت هم ثبت و فعال کرده ام. و اگر کدینک شرکت یا نماینده شرکت را هم وارد کنیم همچنان پیغام خطای مذکور را می دهد.

  با تشکر
  پاسخ:
  با سلام

  در فیلد مربوط به حق العمل کار در صفحه اظهار نامه کد ملی خود را درج نمایید
  با سلام اینجانب  بعنوان نماینده حق العمل کار گمرک از طریق سامانه اظهار از راه دور تشریفات گمرکی را انجام داده ام  متاسفانه بعد از سه روز که نوبت اظهارنامه  رسید متوجه شدم کارشناس   پرداختی حقوق ورودی  اظهارنامه را اضافه کرده است . در ضمن کارشناس بدون هیچگونه پرسش و پاسخ که در قسمت پیامهای کارشناس و اظهار کننده مشخص شده است اطلاع رسانی نکرد به چه علت مبلغ تغییر کرد و اظهارنامه را به مرحله صندوق فرستاده  آیا  نباید بدانم به چه دلیل مبلغ پرداختی اضافه شده است آیا حق اعتراض و توضیح در رابطه کالای اظهاری خود نسبت به نظر به کارشناس محترم ندارم. اینجانب نسبت به  ارزش یا تعرفه کارشناس  اعتراض دارم الان باید چکار کنم. حضور فیزیکی نداشتن در گمرک از این دسته مشکلات زیاد به وجود می آورد.  بعضی از اختلافات بین گمرک و صاحب کالا فقط با حضور فیزیکی قابل حل می باشد گمرک با قسمت بازرگانی جهت ثبت سفارش کالا خیلی فرق دارد.لطفا در این مورد نظر خودتان را اعلام بفرمایید با تشکر اگر نیاز به توضیح شفاهی دارید با این شماره تماس حاصل فرمایید 09304601400
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در حال حاضر فقط کارشناسی غیر حضوری می باشد و دوایر دیگر گمرک که وظیفه رسیدگی به این دست اعتراضات دارند همچنان به صورت حضوری ارباب رجوع می پذیرند. با این حال با توجه به این که احتمالا این مورد، برای دیگران هم پیش می آید سعی می کنیم در سامانه راه حلی برای آن بیابیم.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  دوهفته است سند اظهار کردم در گمرک شهریار ولی تاکنون نوبت من نرسیده
  چرا با توجه به اینهمه اعتراض و ناکارامد بودن سامانه اصرار به ادامه آن هست؟
  کاری که قبلا دو روزه انجام میشد الان بعد از گذشت دوهفته هنوز بلاتکلیف هستم
  بعدا اقای کرباسیان اعلام میکنند مسیر بیست و چندروزه ترخیص به چندساعت تبدیل شده!!!! خوب چرا نمیاد ایشان ببینه چه وضعیه
  آقای پورسیف و فرود عسگری هم آمدند گمرک شهریار و اعتراضات بجای ارباب رجوع را دیدن نتیجه چی شد؟
  این سامانه برای ارباب رجوع و پرسنل گمرک طراحی شده چرا گوش کسی بدهکار نیست به صحبتها و اعتراضات ارباب رجوع و پرسنل؟؟؟
  پاسخ:
  سلام علیکم

  شماره سریال خود را برای بررسی بیشتر اعلام نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام
  لطفا جواب منو بدید 
  از روز شنبه ۹ مرداد سندمو در گمرک شهریار اظهار کردم با نوبت ۲۱ نهایتا پس از سه هفته نوبتم ۴ شد و امروز مجددا نوبتم ۴۷ شده
  تا کی باید منتظر باشیم و چرا کاری که قبلا دوروزه انجام میشد سه هفته است اتفاقی نیفتاده و کی قراره ضرر و زیان صاحب کالا بابت اتلاف وقت و انبارداری و پرداخت کنه
  پاسخ:
  سلام علیکم

  این طور نیست که سند شما نوبتش افزایش پیدا کرده باشد. معمولا به علت خروج از صف توسط کارشناس آن هم نقص مدارک یا دلایلی از این دست این اتفاق میفتد.
  با این حال شماره سریال خود را جهت بررسی و نظر قطعی اعلام نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • نیما نریمانی
 • با سلام 
  سایت به روز شده شما متاسفانه در موبایل صحفه ویرایش وجود ندارد یا امکان نوبت گیری نمی باشد.
  یعنی صحفه کاملا آپ نمیگردد.
  خواهشمند است اصلاحگردد
  پاسخ:
  با سلام 

  این مورد بررسی خواهد شد تا در صورت وجود مشکل رفع گردد
   در صورت امکان  نسخه مروگر گوشی خود را ارتقا دهید. 
 • نیما نریمانی
 • با سلام دوباره
  مرورگر و نسخه نهایی گوشی آپدیت شده است.
  امکانش وجود ندارد خواهشمند است پس از بررسی و صحت اطمنینان از این موضوع نسبت به رفع موضوع فوق اقدام نمایید.
  با تشکر
  پاسخ:
  با سلام

  مشکل بررسی و در اسرع وقت به اطلاع خواهد رسید

  گمرک فرودگاه در دور اظهاری واردات ، بدلیل عدم  حضور از نوبت خارج میکند !

  مگر نباید از طریق سیستم تائید نهایی کنه و اگه از سیستم خارج کرد دلیل موجه داشته باشه ؟

  پاسخ:
  با سلام

  فرایند جدید ترخیص در رویه واردات قطعی طی بخشنامه ای در مورخه 94/3/2 به گمرکات اجرایی ابلاغ شده است. در صورتی که بدون دلیل موجه ازصف خاج شده اید شماره سریال خود را اعلام نمایید تا برای بررسی و  پیگیری در اختیار مسئولان امر قرار گیرد.

  با سلام
  امکان آپلود اسناد در سایت epl نمی باشد و پس از آپلود با زدن دکمه ادامه از سایت epl خارج می شود لطفا موارد را بررسی و راهنمایی فرمایید.
  باتشکر
  پاسخ:
  با سلام


  مشکل بررسی و در اسرع وقت به اطلاع خواهد رسید.
  سلام سامانه استعلام الکترونیکی پروانه های گمرکی یا همان ecl مشکل دارد و در فیلد های آن در قسمت شماره سریال اظهارنامه و رمز دستی به پروانه نمیتوان عددی را وارد کرد ؟
  پاسخ:
  با سلام 


  سامانه استعلام پروانه الکترونیکی بررسی گردید و مشکل فوق مشاهده نشد.
  در صورت مواجه شدن با این مشکل نسبت به استفاده از مرورگر دیگری اقدام نمایید.
  سلام
  ممنون از پاسخگویی شما،امروز بعد از کلی پیگیری معاونت محترم گمرک شهریار اقدام به پیگیری کردند ولی هنوزم نوبت من نرسیده درصورت لزوم شماره کوتاژ ۱۳۴۹۹۶۲ مربوط به ۱۰ مرداد ماه میباشد و خدارو شاهد میگیرم این سند و مشابه آن قبلا یکی دوروزه ترخیص میشد ولی الان سومین هفته است که معطلم
  درضمن کارشناس اقدام به خروج از صف نکرده چون نهایتا ما باید درخواست نوبت میکردیم ولی چنین چیزی نبود
  من برای حل مشکل نوبت دهی باتوجه به چندین سال سابقه در گمرک پیشنهاد وراهکار دارم درصورتیکه مورد توجه قرار میگیره درخدمتتون هستم
  پاسخ:
   با سلام

  اظهار نامه فوق در تاریخ 10 مرداد اظهار شده و بدست کارشناس رسیده است. در فاصله 10 تا 12 اظهارنامه بین کارشناس و رئیس سرویس در حال رفت و برگشت بوده و در نهایت در تاریخ 12 به معاون فنی ارجاع شده و تا تاریخ 24 مرداد در اختیار  معاونت فنی بوده است. علت طولانی شدن فرایند ترخیص ارجاعات مختلف سند می باشد.

  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع گمرکی • محمد رضا و نیما
 • منظور از دور اظهاری با بارنامه چیست ؟
  پاسخ:
  با سلام

  این دسترسی فعال نمی باشد. در صورت اجرایی شدن اطلاع رسانی و اموزش در همین وبلاگ به اطلاع خواهد رسید
  سیستم در قسمت آپلود و ارسال اسناد خطا میده 
  پاسخ:
  با سلام


  این اتفاق ممکن است به دلایل متفاوت به وجود بیاید. از جمله اینکه حجم اسناد بیشتر از مقدار مجاز باشد. همچنین در صورتی که سرعت ارسال اسناد از اینترنت کند باشد در این صورت نیز ممکن است با پیغام خطا روبرو گردید.


  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام.
  یه بکری به حال اولویت نوبت دهی در سامانه بکنید.
  تو گمرک شهریار هفته پیش کوتاژ گرفتم نوبت 40 بوده.بعد از کلی کش و قوس و بالا پایین رفتن نوبت از 40 به 35 به 45 به 50 به 70به 40 اخر سر با دستور معاون اولویت بهم دادن رفتم نوبت 1 .2 ساعته کالا رو ترخیص کردم.
  ضمنا کالا تجهیزات پزشکی بود وشامل هیچ اولویتی هم نبود.
  عقب رفتم نوبت هم هیچ ربطی به کارشناس نداشت.کالاهای اولویت دار اتومات میافتن نوبت بالاتر.
  پیشنهادم  اینه اگه تو این سیستم امکان حل مشکل نیست(ویا تواناییش رو ندارید و یا سیستمتون خیلی عقب افتادست) حداقل یه تعداد کارشناس اختصاص بدید فقط کالاهای ضروری رو بررسی کنن.و کالاهای با عدم اولویت روال خودشون رو داشته باشن.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  تنظیمات نوبت دهی در گمرک تهران در اختیار مدیر و معاون فنی این گمرک می باشد. به ایشان مراجعه کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • امیر غفاری
 • باسلام
  سیستم از صبح روز دوشنبه تا حالا در قسمت اضافه کردن مدارک با مشکل مواجه است با توجه به اینکه :
  1-حجم اسناد 2 مگا بایت و همه فلیها با فرمت PDF است
  2- سرعت اینترنت ما بسیا بالاست
   
  پاسخ:
  با سلام 


  مشکل بررسی و انشاالله به اطلاع خواهد رسید

   
  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع گمرکی
  با سلام و خسته نباشید
  من شرکت کشتیرانی هستم سایت انگار مشکل داره هرکاری میکنم برای ارسال مانیفست و ثبت ترخیصیه خطا میده در صورتی که تا ۲ هفته پیش سایت به این شکل نبود
  به تلفن های پشتیبانی هم چند بار زنگ زدم ولی کسی نبود جوابی به من بده لطفا بررسی کنید الان تکلیف چیه
  ۲ روزه درگیر ثبت ترخیصیه هستم
  پاسخ:
  با سلام


  سایت جهت ارسال مانیفست مشکلی ندارد. به دلیل ارسال اطلاعات ناقص توسط برخی شرکت های حمل ، اطلاعات ارسالی توسط شرکت های حمل  مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت نقص از ارسال ان جلووگیری به عمل می اید. نسبت به تکمیل اطلاعات مانیفست اقدام و سپس مانیفست را ارسال نمایید.


  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  درصد آپلود اسناد 100% میشه اما به مرحله بعد نمیره. 
  سرعت آپلود تنها به سرعت اینترنت ما بستگی نداره بلکه به سرورهای شما نیز ربط دارد.
  مشکل از اینها نیست. برنام نویسی مشکل داره. میلیادرها تومان برا این سیستم هزینه شده اما خطا را مشخص نمی کنه ! دلایل متفاوت دیگه چیه تو برنامه نویسی؟!
  پاسخ:
  با سلام  مشکل در حال پیگیری می باشد.


  با تشکر
   میز خدمت سامانه  جامع امور گمرکی
  با سلام 
  در رابطه با اولویت بندی بعضی از کالاهای وارداتی واقعا یکسری مشکلات در گمرک بوشهر به وجود آمد است مثلا اظهارنامه اینجانب  صبح نوبت سه بود تا ساعت دوازده ظهر نوبت ده شده است با توجه به تبلیغات که از طرف رئیس کل گمرک ایران و معاونان ایشان در رابطه با سیستم دور اظهاری که مدت زمان کالاهای وارداتی به سه روز کاهش یافت  است اتفاقا بر عکس عمل شد با این سیستم و مخصوصا اولویت برای بعضی از کالا ها کمتر از ده الی پانزده روز امکان خروج کالا وجود ندارد.برای ثابت کردن این موضوع  مستند دارم و هر زمان خواستید مستنداتم را ارائه کنم.
  خواهشا نظر را ثبت کنید قابل مشاهده باشد  تشکر
  پاسخ:
  با سلام


  نوبت دهی براساس زمان انتظار شما در نوبت کارشناس تعیین می گردد. سریال سند خود را اعلام نمایید تا پس  از بررسی علت تاخیر و انتظار در صف را برایتان بازگو کنیم.


  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام نسخه ایفون  با نسخه جدید آپدیت شد ؟
  پاسخ:
  با سلام


  سامانه در گوشی های ایفون هم در دسترس می باشد.لطفا از مروگر کروم استفاده کنید.  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع گمرکی
  سلام
  تو گمرک شهریار چرا نوبت اضافه میشه
  من از 11 به 15 نوبتم بعد از سه روز اضافه و تغییر کرده
  هنوز نوبتم نرسیده که کارشناس بررسی کنه انوقت نوبتم اضافه میشه
  پاسخ:
  با سلام


  در صورت امکان شماره سریال خود را اعلام نمایید تا پس از بررسی نتیجه به حضورتان اعلام گردد.


  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام  علامت اختصاری یوان چین در سامانه ارسال شود 
  با تشکر
  RMB
  پاسخ:
  سلام علیکم

  گمرک برای علائم اختصاری نام کشورها و ارز آن ها از استاندارد ISO 4217 استفاده می کند.
  که در آن دو حرف اول مربوط به کشور و حرف آخر مربوط به ارز آن کشور می باشد.
  به عنوان مثال برای یوان چین از CNY استفاده می شود که دو حرف ابتدایی به نام کشور یعنی چین و حرف سوم به ارز یعنی یوان بر میگردد.
  لیست تقریبا کاملی از این علائم را می توانید در این آدرس مشاهده کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام،
  با توجه به سختی چک کردن هر روزه این وبلاگ برای خواندن اطلاعیه های جدید، لطفا ترتیبی دهید که امکان عضویت ایمیلی در خبرنامه این وبلاگ که حاوی مطالب جدید باشد فراهم شود.
  ممنون
  پاسخ:
  سلام موضوع پیشنهادی شما بررسی می گردد
  ضمن اینکه در صفحه داشبورد کلیه پیغام ها از  وبلاگ فراخوانی شده و درج می شود

  با تشکر میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  لطفاً به عرض آقای کرباسچی برساند در گمرک شهریار تمامی مسیر ها در حالت تغیییر مسیر قرار می گیرد.
  به عنوان مثال اگر کالای غذایی استاندارد ی باشد
  استاندارد در خصوص ماهیت کالا و نوع جنس نظر می دهد به علت تعیین ماهیت نظریه آزمایشگاه مسیر یه رنگ قرمز هدایت می شود
  و این گمرک اجرایی از مدیریت ریسک در مسیرخود استفاده نکرده و تمام مسیرها به قرمز هدایت می شود.
  اگر مدیریت ریسک و جود دارد پس دلیل بر این کار چه می باشد.
  لطفاً امار مسیرهای اظهارنامه این گمرک را بررسی فرمایید تا از نظر اینجانب مطمن شوید
  پاسخ:
  با سلام  این موضوع بررسی خواهد شد  و نتیجه به حضورتان اعلام میگردد.


  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع گمرکی
  سلام
  چرا در گمرک بندر امام خمینی ارزیاب از گذاشتن نظر و ارزیابی خود در سامانه برای هر کوتاژ که ارزیابی میکند اجتناب میکند ؟ یا اگر هم ارزیابی خود را برای کوتاژ مورد ارزیابی قرار گرفته ثبت کنند چند روز بعد از ارزیابی است ! چرا مواقعی که ارزیابی مرخصی است و همکار دیگری جانشین اوست ارزیاب جانشین از گذاشتن ارزیابی خود در سامانه برای هر کوتاژ کوتاهی میکند ؟ کوتاژهای این گمرک را برسی کنید و اعلام نظر فرمایید. در این گمرک هنوز ارزیابان اظهارنامه را پشت نویسی میکنند! در این گمرک اول اظهارنامه را میگیرند بعد کوتاژ را پروانه میکنند! کسی به بخشنامه و نامه و دستور العمل توجه نمیکند ! سالن این گمرک پر است از ارباب رجوع ! این سیستم شماست ! مشکلات سیستم کم نیست باید دنبال این باشیم که آقایان ارزیاب قانون را هم رعایت کنند.لطفآ برسی شود
  پاسخ:
  سلام
  موضوع عدم حذف پروانه گمرک بندر امام خمینی حتما بررسی می گردد
  در هر حال نظر ارزیاب در سامانه اجباری است و در صورت عدم گذاشتن نظر اظهارنامه به مرحله بعد نمی رود.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام

  بنده از اول طرفدار این سامانه بودم ولی زمانی که کارد به گلو میرسه ، دست و بال آدم از کار کردن هم خشک میشه . ترخیص کاران چقدر باید تاوان این نرم افزار جدید رو بدن. هر روز قطعی ، هر روز کندی در کار ، اعصاب همه خراب شده ، همه جا رو ریختین به هم ، با وارد سیستم نمیشه یا میشه عدم امکان ثبت میده . یک و نیم ساله تقریبا با این مشکلات سروکار داریم . به جای دور اظهاری بگید روزاظهاری بهتره،چون باید دستور بگیریم اسکن کنیم بعد خدا قسمت کنه شروع کنیم. خواهس میکنم صریحا بگین تا چند وقت با این مشکلات سرو کار داریم. دور از انصافه این همه آزار و اذیت

  پاسخ:
  سلام علیکم

  با عرض پوزش به جهت تاخیر در پاسخگویی، باید بگوییم که بخش کمی از قطعی های سامانه جامع امور گمرکی به خود سامانه برمی گردد. قطعی های مربوط به شبکه و زیرساخت از عهده این واحد خارج است، هرچند وظیفه ما پیگیری آن است. قطعی های مربوط به سامانه های ثبت سفارش و سامانه ثبت مجوزها هم که رویه امور گمرکی را متوقف می کند، از عهده گمرک خارج است.
  اصل مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، مربوط به بارگزاری اسناد است که در حال پیگیری آن هستیم و در حال حاضر هم در شبکه داخلی گمرک قابل انجام است. خارج از گمرک نیز گزارش هایی مبنی بر انجام و عدم انجام داریم که ناشی از سرعت اینترنت و پروتکل های امنیتی و استفاده از فایروال و ... می باشد.
  عدم امکان ثبت کوتاژ و اشکال در دریافت اطلاعات نیز مربوط به قطعی های شبکه میان گمرک ایران و گمرکات اجرایی است که حق هم دارید.
  ما تلاشمان را برای کاهش نرخ قطعی شبکه و سامانه انجام داده ایم و انجام می دهیم ولی با توجه به ایجاد اراده در واحدهای دیگر دولت که وظیفه تامین زیرساخت ها و ارسال اطلاعات را دارند، رفع کامل تمام این قطعی ها امکان پذیر نیست.
  راه حل کوتاه مدت ما برای کمتر دیده شده این مشکلات، افزایش بهره وری گمرک است که نیازمند همراهی و هماهنگی سازمان های همجوار گمرک است که ما تمام تلاشمان را جهت هماهنگی آن ها انجام میدهیم. امیدواریم در این مهم از نظرات شما و دیگران هم بهره ببریم.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام،
  در رابطه با آن دسته از کوتاژ هایی که توسط کاربر درخواست تغییر مسیر از مسیر زرد به قرمز را حهت ارزیابی و تعیین ماهیت دارند ، به اطلاع میرسانم که در گمرک شهریار و گمرک فرودگاه امام خمینی پس از بررسی توسط کارشناس مربوطه و تائید ایشان به کارتابل رئیس سرویس ارجاع داده میشود که متاسفانه به علت نقص سیستم رئیس سرویس قادر به دیدن آن کوتاژ نمیباشد و تا زمانیکه مراجعه حضوری نداشته باشیم تغییر مسیر نمیگردد. حتی بارها برای همان کوتاژ در قسمت اعتراض برای مدیر و همچنین در قسمت پیغامهای اظهارنامه پیغام گذاشته ایم که قادر به دیدن آنها هم نمیباشند.
  این موضوع را با کارشناسان شما در مرکز نیز در میان گذاشته و تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

  پاسخ:
  سلام
  تغییر مسیر با نظر کارشناس و بعد از ارسال به رییس سرویس توسط ایشان انجام می شود.
  در حال حاضر در گمرکاتی که راه اندازی شده این موضوع فعال است
  ممکن است در زمان مقطعی مشکل داشته است که موضوع همان موقع پیگیری و حل میشود
  ضمن اینکه اگر در غیاب شما اظهارنامه جهت تغییر مسیر رویت نمی شود پس چگونه در زمان حضور شما رویت می شود؟
  سیستم که با حضور شخص تغییر نمیکند.
  در هر حال اگر هنوز هم با مشکل عدم رویت مواجه هستید نمونه سریال اظهارنامه خود را با میز خدمت در میان بگذارید تا بررسی گردد.

  باتشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  میز خدمت محترم 
  با سلام
  همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردم سیستمتان این مشکل را دارد و کارشناس پس از تغییر مسیر و ارسال به کارتابل رییس سرویس فرستاده میشود که از آن به بعد کوتاژ گم میشود ، وقتی که ما حضوری مراجعه میکنیم شماره کوتاژ را اعلام میکنیم و رییس سرویس به صورت دستی وارد میکند تا در جریان تغییر مسیر قرار بگیرد ، بنده هفته پیش با کارشناسان شما تماس گرفتم و 6 کوتاژ از فرودگاه امام و شهریار در اختیارشان گذاشتم تا پیگیری کنند که تا الان نتیجه ای حاصل نشد ، در صورت نیاز میتوانید از رییس سرویس گمرک شهریار و همچنین گمرک امام خمینی سوال بفرمایید تا متوجه مشکل در سیستم بشوید.
  پاسخ:
  با سلام  ابتدا بابت اعلام مشکل از شما کمال تشکر را داریم. سیستم برای کارتابل مسئولین سرویس و معاونین فنی به همان شکل کارتابل کارشناسان طراحی شده است ولی با توجه به مشکلاتی که برای شما ایجاد نموده در صدد اصلاح ان می باشیم.


  با تشکر 
  میز خدمت سامانه جامع گمرکی
  سلام و خسته نباشید     در شروع کار دور اظهاری  روی صفحه کادری با نام شماره پیگیری ثبتارش وجود ندارد       ایراد از سیستم من هست یا چه کار کنم
  پاسخ:
  با سلام


  ثبت شماره ثبتارش از اول فرایند اظهار حذف شده است و ثبت ان به مراحل بعد منتقل شده است.


  با تشکر 
  میزخدمت سامانه جامع گمرکی 
 • مسعودبی باک
 • سلام اززمان اغاز الکترونیک شدن سیستم گمرک تمام رانندگان دلخوش به این موضوع شدن که حداقل نوبت دهی وخواب کامیونها یک پارچه خواهد شد وازانجایی که هیچگاه امیدی به انجمن بندرعباس نبوده چرا که اعضا همگی دارای کامیون وازبی نظم بودن اوضاع بهترین بهره میبردن اداره پایانه ها ی هرمزگان نیز خودشان درپشت پرده دارای امتیاز باربری بوده وعاملین ودست اندرکاران نیزگرمی هوارا بهانه واینجاست که افراد سودجویی به نام ترخیص کار امادرعمل واسطه بین رانندگان متخلف و باربریهای بی مرز هستند واصولا بی سواد اما باگرفتن حق کمسیون ملیونی وپرداخت مبالغ بالا به نمایندگان صاحبین کالا وهماهنگ بودن با درب خروج باعث شده اند که هیچ اعلام باری که لایق گمرک بندرعباس باشد وجودندارد باگرفتن امار سطحی از خروج بار گمرک واعلام بار پایانه همه چیز روشن است اما درحال حاضر تنها امید به گمرک وسامانه وجود داشت که انهم بابودن افرادی که بنام لرها هرگز نمیمیرند کاررا برای بقیه کامیونها سخت کرده اند باربری هایی که باگرفتن نامه هایی از اداره پایانه درخدمت اربابان خود قرارمیگیرند وهیچ حمل ونقل دیگری هم ازترس لغو امتیاز دم نمیزنند  تنها اقدام قفل نمودن کارت هوشمند که ان نیزبه هنگام ضرورت شاه گلیدش دست ادمهای بی نظیر میباشد ادمهایی که بنام لطف وداشتن عنوان مهربان حق همه کامیون هارا ناحق ومانند اینکه سرمست از این چنایت باشند مقبلی ار سیرجانیهارا درراستای ندادن مالیات وگرفتن کمسیون زیاد اقدام میکنند  لطفا برسی کنید امید فقط به افراد باخدای گمرک درصورت درست بودن ناخالصیهارا به زباله تاریخ بیندازید.خواننده محترم لطفادقت کنید.درمتن نام تمام متخلفین ذکرشده است.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نظر شما به سمع و نظر رئیس کل گمرک ایران خواهد رسید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  باسلام
  لطفا راهنمایی فرمایید  بارهای همراه مسافر که توسط گمرک قبض میشود. با توجه به نداشتن شماره  بارنامه و مانیقست چطور باید اظهارکنم؟!
  باتشکر
  پاسخ:
  با سلام


  در صورت درخواست گمرک مربوطه لغو چک شماره مانیفست برای این موارد فعال میگردد.


  با تشکر
  میزخدمت سامانه جامع گمرکی  با سلام و خسته نباشید
  احتراما اینجانب محمد اشرفی نماینده شرکت به هیچ وجه نمیتوانم از طریق دور اظهاری کوتاژ بگیرم ولی بقیه کاربرها به راحتی این کار را انجام میدهند. در مرحله اضافه کردن اسناد باقی میمانم و نمیتوانم پیش بروم. تلفن تماس 09189294482
  خواهشمندم راهنمایی فرمایید.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  مشکل آپلود اسناد در حال حاضر در برخی استان های کشور وجود دارد. این مشکل علت های مختلفی از جمله سرعت اینترنت، استفاده از پروتکل ssl و عبور ترافیک سامانه از فایروال و ... می باشد.
  در حال حاضر در شبکه داخلی گمرک این مشکل وجود ندارد و شما می توانید به دفاتر تعبیه شده در گمرکات برای اظهار مراجعه نمایید. همین موضوع نشان دهنده این است که سرورهای سامانه جامع امور گمرکی از نظر عملیاتی در مورد آپلود اسناد مشکلی ندارند. با این حال در پی تشخیص علت اصلی این موضوع و رفع آن هسیم.
  در این مورد هم مشکلات از 1 ماه پیش آغاز شده است که پس از پیگیری های این واحد در یک بازه زمانی مشکل حل و دوباره همین مشکل به این واحد گزارش شده است که پیگیر رفع آن هستیم.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  رصد آپلود اسناد 100% میشه اما به مرحله بعد نمیره. 
  سرعت آپلود تنها به سرعت اینترنت ما بستگی نداره بلکه به سرورهای شما نیز ربط دارد.
  تورو خدا وقتی مشکل هس اطلاع رسانی کنید ظاعر ساز نباشید همه جی اراومه همچی خوبه  از خدا بترسید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  مشکل آپلود اسناد که توضیح دادید در حال حاضر در برخی استان های کشور وجود دارد. این مشکل علت های مختلفی از جمله سرعت اینترنت، استفاده از پروتکل ssl و عبور ترافیک سامانه از فایروال و ... می باشد.
  در حال حاضر در شبکه داخلی گمرک این مشکل وجود ندارد و شما می توانید به دفاتر تعبیه شده در گمرکات برای اظهار مراجعه نمایید. همین موضوع نشان دهنده این است که سرورهای سامانه جامع امور گمرکی از نظر عملیاتی درمورد آپلود اسناد مشکلی ندارند. با این حال در پی تشخیص علت اصلی این موضوع و رفع آن هسیم.
  در این مورد هم مشکلات از 1 ماه پیش آغاز شده است که پس از پیگیری های این واحد در یک بازه زمانی مشکل حل و دوباره همین مشکل به این واحد گزارش شده است که پیگیر رفع آن هستیم.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی

  ضمن تشکر از زحمات میز خدمت گمرک ، به استحضار میرساند این شرکت داروسازی جهت تولید داروهای تنفسی  نسبت به اظهار در گمرک شهید رجایی اقدام نموده که این مواد اولیه دارویی بسیار ضروری و مبرم خط تولید  متاسفانه پس از دریافت مسیر قرمز  در حدود  12 روز پیش کوتاژ گرفته شده و پس از هشت روز ماندن در نوبت کارشناس ، هنوز برسی نشده و کما کان در نوبت میباشد .

  خواهشمند است با توجه به نیاز بیماران آسمی در این خصوص پیگیری نمایید.

  شماره سریال سند 6280715-50100

  پاسخ:
  سلام علیکم

  با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی، در حال حاضر که سند شما را بررسی کردیم، بارتان خارج شده است و متاسفانه عملا این پاسخ به درد شما نخواهد خورد.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام کد تعرفه های 12 رقمی در سامانه مجوزها مخصوصا استاندارد قابل رویت نمی باشند.
  اینجانب 4 روز به علت مجوز استاندارد از کار افتاده ام .
  لذا خواهشمند است کوتاژ 1405555 مربوط به گمرک شهریار را کنترل و بررسی فرمایید تلفن اینجانب جهت برقراری تماس در سامانه قابل رویت می باشد. قبلا با همکاران شما صحبت انجام گرذید و عکس موضوع در تلگرام ارسال گردید.
  خواهشمند است هر چه سریعتر نسبت به پیگیری موضوع اقدام لازم مبذول فرمایید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  ضمن پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی، مشکلی که میگویید احتمالا در حال حاضر رفع شده است. در صورتی که همچنان مشکل دارید دوباره اطلاع دهید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام
  چند روزی هست در گمرک بندر دیر با ابلاغ دستورالعملی از ستاد نظارت استان بوشهر تمامی اسناد بعد از انجام رویه های قطعی باید جهت بازبینی به گمرک بوشهر ارسال گردد یعنی به صورت فیزیکی فاصله ای 200 کیلومتری طی شود و بعد از انجام رویه مجددا باز گردد که خود زمانی حداقل 3 روز را شامل می شود.آیا رویه با سیاست تسهیل و تسریع همخوانی دارد یا خیر؟چرا این رویه به صورت سیستمی انجام نمی گردد؟در صورت عدم وجود زیرساخت آیا صحیح می باشد هزینه آن را ارباب رجوع گمرک بپردازد؟هزینه های انبار داری و رسوب کالا آیا با سیاست های گمرک همخوانی دراد؟لطفا در این خصوص در صورت وجود رویه جایگزین اطلاع رسانی بفرمایید یا مراتب را جهت اطلاع و اقدامات ارشادی به مسولین گمرک ایران برسانید.پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگزارم
  پاسخ:
  سلام علیکم

  با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی، بابت مشکل شما از ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر پاسخ خواسته شد که پاسخ ایشان برای شما گذاشته می شود:

  از طرف ستاد نظارت جهت احدی از کارشناسان بازبینی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر حکم صادر گردید تا در محل گمرکات کنگان و دیر نسبت به بازبینی اظهارنامه ها اقدام نماید. این کار قبل از درخواست کاربر بوده و تاکنون نیز اظهارنامه ای از دیر جهت بازبینی به گمرک بوشهر وصول نشده است.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی


  سلام
  بنده سه بار پیام فرستادم جواب ندادی متاسفم  از پاسخ ندادن و راه اندازی سیستمی که هزار یک مشکل دارد تسریع در ترخیص اینجوری کالای که قبلأ دو الی سه روز ترخیص می شود حالا باید بین پانزده تا بیست روز ترخیص بشه یه فکری به حالا این مردم بکنید فردای قیامت باید دست اندارکاران این سیستم و مسیولین گمرک ایران جوابگو باشند از انتقاد نترسید پیام را درج کنید
  پاسخ:
  سلام علیکم

  پاسخ کامنت شما در این آدرس قابل مشاهده است.
  بابت تاخیر در پاسخگویی حق با شماست. مشکلاتی وجود داشت که ان شاء الله برطرف شده است و سعی می کنیم پاسخگویی سریعتری نسبت به قبل داشته باشیم.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام 
  در حدود یک ماه است نمیشه از دفتر خودمان اظهارنامه بطور کامل انجام داده و به گمرک مراجعه کنم فقط تا مرحله آپلود اسناد پیش رفته ودیگر به مرحله بعد ادامه نمیابد این عیب سیستم خیلی طولانی شده یکم به فکر این مردم هم باشید که چه ضرر و زیانی متحمل میشن تمام اختیارات همه شده دست سیستم. 
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع به دو علت پدید می آید
  1. گاهی حجم فایل های شما بیش از حد است البته برای این موضوع پیغام خطایی هست ولی گاهی ممکن است خطا ندهد لذا این مورد را چک بفرمایید
  2. به علت اختلال در شبکه ممکن است اپلود اسناد به کندی پیش برود و در نهایت هم با شکست مواجه شود بنابراین هرچه در ساعات خلوتی تلاش فرمایید زودتر به نتیجه میرسید
 • ندا عباسزاده
 • سلام برای واگذاری ترخیصیه بخش کاربری برای ما بسته است چگونه میتوان فعال کرد؟ بسیار ما دچار مشکل شده ایم.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  ضمن عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخگویی، می توانید به فایل موجود در این آدرس مراجعه کنید.

  ضمن این که در صورتی که شرکت شما به جای شناسه ملی با کدینگ ثبت شده باشد امکان انجام این کار را نخواهید داشت و باید اقدام به اخذ نام کاربری با شناسه ملی نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • بهروز جعفری
 • سلام
  با وجود دریافت رسید پروانه الکترونیکی واردات از پنجره واحد تجارت فرامرزی و ارائه به بانک جهت استعلام بعلت عدم مشاهده اطلاعات کوتاژ در پورتال ارزی بانک مرکزی ، بانک عامل از رفع تعهدات مربوط به ارائه پروانه گمرکی خودداری مینماید قابل ذکر است که تعهدات مورد اشاره 35 درصد مبلغ حواله بانکی میباشد از آنجاییکه در شرکتی که اینجانب در آن کار میکنم تولیدی بوده و به صورت مداوم مواد اولیه وارد میکند این روند باعث اختلال در واردات شرکت شده و مبالغ زیادی ب در حسابجاری شرکت از طرف بانک جهت تعهد ارائه پروانه سبز گمرکی مسدود شده است متاسفانه مسئولین گمرک نیز جوابگو نمیباشند البته از روز اول ارائه پروانه گمرکی به صورت الکترونیکی هیچ گونه هماهنگی بین گمرک و بانکها وجود نداشت و باعث سردرگمی واردکنندگان شده است. خواهشمند است راهنمایی فرمائید از چه طریقی میتوان این مشکل را حل نمود.
  پاسخ:
  سلام


  گمرک ایران در راستای اجرای ماده 38 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اقدام به حذف پروانه فیزیکی و جایگزینی پروانه الکترونیک نموده است و این اقدام را به اطلاع سایر دستگاه های بهره بردار از پروانه گمرکی نیز رسانده است و سایر دستگاه ها به جز دو سازمان از این اقدام استقبال و در حال استفاده از پروانه الکترونیکی می باشند.
  همچنین بر اساس قانون امور گمرکی و همچنین آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، گمرک ایران شکل و نحوه صدور پروانه را مشخص می کند و نه بانک مرکزی.


  با تشکر 
  میزخدمت سامانه جامع گمرکی
  باسلام جهت ورود سایت فیلد جدید به نام ورود امن ایجاد شده است لطفاً اطلاع رسانی فرمایید.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  با عرض پوزش بابت تاخیر و این که این آموزش باید زودتر از این در وبلاگ قرار می گرفت.
  شما می توانید این پست را بخوانید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام و خسته نباشید لطفاً به عرض آقای کرباسچی مدیریت محترم برسانید
  مدیریت ریسک به چه معناست؟
  چرا در گمرک شهریار حتی با مسیر زرد و سبز مسیر اسناد مربوطه به رنگ پیشنهادی قرمز در می آیند .اینجانب با 3 کوتاژ از محل یک ثبت سفارش با داشتن سابقه نزدیک از پذیرفتن سابقه معذور و به علت تععین ماهیت باید به مسیر قرمز پیشنهاد گردد.
  چرا متاسفانه هنوز باید در اسناد و مدارک باید دست برده شود مسیری که سامانه انتخاب می نماید. آیا بهتر نیست که مدیریت ریسک هر گمرک را در گمرک دیگر ارسال و تحت بررسی قرار داده شود.
  با تشکر من منتظر جواب و پیگیری جواب این نامه هستم 
  با تشکر

  پاسخ:
  سلام علیکم

  قانون به کارشناسان گمرکی این اجازه را می دهد که مسیر یک سند را در صورت نیاز به مسیر قرمز تغییر دهند ولی در صورتی که کارشناس بی جهت و بدون علت مستدل این کار را کرده باشد، با ارائه شماره سند قابل پیگیری می باشد. لطفا برای پیگیری بیشتر از طریق دفتر ریاست کل، شماره سریال و گمرک مورد نظر خود را با اطلاعات بیشتر ارسال نمایید.

  در مورد پیشنهاد شما در جهت بررسی مدیریت ریسک هر گمرک در گمرک دیگر باید عرض کنم که تغییراتی در راه است که بعد از آن پیشنهادات شما قابل بررسی است.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام
  مشکا آپلود کردی اسناد همچنان باقی است.و این اختلال زیادی در انجام کارهای مت بوجود اورده است.
  پاسخ:
  سلام
  گاهی مشکلاتی در اپلود اسناد در سامانه واقع می شود که بعد از ساعتی مشکل حل می شود و شما می توانید دوباره امتحان کنید .

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با عرض سلام سیستم با پی دی اف مشکل دارد لطفاً اصلاح گردد.
  ID34
  2- تغییر ایمیل و تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد
  پاسخ:
  سلام علیکم

  اجازه تغییر شماره تماس را در این مرحله نمی دهیم چون ثبت نام با رهگیری کد پیگیری هست و شماره تلفن همراه لازم هست.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  عدم امکان ثبت اظهار،خطا در گرفتن اطلاعات افراد مرتبط با پروانه از سامانه کدینگ 
  یعنی چه؟
  پاسخ:
  سلام
  در صورت ثبت اطلاعات در سامانه احراز گمرکات اجرایی ، مشکلی در احراز نخواهید داشت 
  این پیغام گاهی که ارتباط با این سامانه قطع است پیش می آید 
  بعد چند دقیقه یا ساعت می توانید دوباره امتحان کنید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • حامد بابایی
 • باسلام
  من میخواستم بدونم از کجا میتونم اطلاعات پورانه رو بگیرم.اگه سایت epl.irica.ir/ecl رو میگین.من رمز پروانه رو از کجا میتونم بگیرم
  پاسخ:
  سلام
  شما به ازای هر اظهارنامه واردات یا صادرات در پنجره واحد در منوی دوراظهاری واردات یا صادرات یک لیست وضعیت دارید کافی استدر قسمت "اظهارهای قبلی من" شماره سریال اظهارنامه را جستجو کنید بعد از یافتن اظهارنامه مراحلی را پیش روی خود میبینید که در یکی از این مراحل گزینه تولید رمز فعال می باشد این گزینه رمز مورد نیاز شما برای استعلام را تولید میکند با استفاده از این رمز می توانید استعلام الکترونیک نمایید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بهروز مهدیزاده هنجنی
 • باسلام واحترام 
  ضمن تشکراززحمات همه همکارن محترم لطفا بزرگواری بفرمائیدوبررسی کنیدسامانه merchant.irica.irکه برای ثبت نام ما کارگزاران برای صدورکارت هوشمندکارگزاری اعلام شده است چرا فعال نیست یعنی ابتدا کد ملی را مزنیم ولی هیچ اتفاقی نمی افتد آیا ازهمان روزاول آذرماه فعال می شود وبا کمال تشکر
  پاسخ:
  سلام
  در نسخه جدید که تا چندروز دیگر بر روی سایت قرار میگیرد که از طریق اطلاعیه وبلاگ اطلاع رسانی می گردد همه مشکلات این سامانه برطرف گردیده است
  در صورت وجود مشکل بعد از تغییر نسخه اطلاع دهید.

  با تشکر میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بهروز مهدیزاده هنجنی
 • باسلام واحترام لطفا راهنمائی بفرمائید چگونه می توان درسایت یک کارفرما ویا کارمند و... را بصورت کلی حذف کرد چون درسایت فقط قابلیت غیرفعال کردن وجود داردباکمال تشکرمهدیزاده
  سلام در سایت merchant ثبت نام کردم شماره تلفن ننوشتم ادرس ای میل نوشته ام ظاهرا کد فعال نمودن حساب کاربری از طریق موبایل اعلام میشه چگونه می توانم شماره موبایلم را اضافه کنم  و یا چگونه به کد دسترسی پیدا کنم ایا کد فوق به ای میل ارسال نمیشه لطفاراهنمایی فرمایید .حق العملکار هستم .ممنون
  پاسخ:
  سلام
  در نسخه جدید که تا چندروز دیگر بر روی سایت قرار میگیرد که از طریق اطلاعیه وبلاگ اطلاع رسانی می گردد همه مشکلات این سامانه برطرف گردیده است
  در صورت وجود مشکل بعد از تغییر نسخه اطلاع دهید.

  با تشکر میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  باسلام رئیس محترم گمرک ایران جناب کرباسیان

  لطفابفرمایید امتخان کارت حق العمل کاری کی برگزارمیگرددبعدازاینهمه تاخیر

  پیشنهاد بهترنیست کسانی که د و ره ترخیص کاری درکلاسهای معتبر مثل آقای ارونقی وبنایی گذرانده وگواهینامه بانمره های عالی گرفته اند

  دراستان خودشان موردارزیابی وامتحان قرارگرفته وکارت مذکوردریافت نمایند/؟مثل سایرادارات که بخش خصوصی آموزش میدهدمثلااداره بنادرو

  دریانوردی شما هم ا ین الگوامتحان کنیدوازگمرک محل فعالیت شخص استعلام کنید حقی ازکسی ضایع نمیگردد

  پاسخ:
  سلام

  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.
  لازم به ذکر است که این واحد برگزارکننده این آزمون نمی باشد. نظر شما به سمع و نظر رئیس کل گمرک ایران خواهد رسید.

  با تشکر 
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  چرا نرخ ارز جدید را به موقع در سامانه درج نمی کنید؟ هفته عوض میشه نرخ ارز قبلی در سیستم هست ؟!
  تا دیروز هر چی افزایش صادرات ... را به سیستم خودتون ربط داده و به نام خودتون ثبت می کردید. خوب الان هم کاهش 30 درصد را به سامانه خودتون ثبت کنید. 

  الکترونیکی کردن خیلی خوبه اما اگه به کاردانش سپرده بشه. 
  سیستمون پر از خطا و مراحل اضافی هست. 
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نرخ ارز در ساعت 14 روز جمعه هر هفته در کلیه گمرکات تغییر می یابد. به علت مشکلات ارتباطی میان گمرک ایران و گمرکات اجرایی، در برخی گمرکات این تغییر انجام نمی شود. که به اطلاع مسئول فناوری اطلاعات گمرک مورد نظر می رسد و ایشان موظف به پیگیری مشکل شما خواهند بود.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام 
  در ترم خرید CPT و CFR با توجه به اینکه می بابیست در ارزش قلم کالا هزینه فوب + کرایه حمل درج گردد ، سامانه مدتی است به کرایه حمل با مقدار صفر پیغام خطا داده و مجبوریم عددی بزرگتر از صفر وارد کنیم . قبلا این مشکل وجود نداشت . بررسی فرمائید .
  پاسخ:
  سلام
  در نسخه های جدید امتحان بفرمایید باید حل مشکل شده باشد


  باتشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • آرش کیانی
 • با سلام
  میخواستم اگر برای شما عزیزان امکان دارد چگونگی ثبت انبار در سیستمدور اظهاری را آموزش دهید.با سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام علیکم

  با عرض معذرت بابت تاخیر در انجام این مورد که قبلا هم به شما وعده اش داده شده بود. در حال حاضر می توانید این پست را مطالعه کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • علی اکبر قلیزادمنوری
 • باسلام من درسامانه ثبت نام کردم ولی بعضی موارد اشتباه می باشد  چرا امکان ویرایش وجود ندارد؟
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نباید اشتباه وارد می کردید. حتی تاییدیه نهایی هم برای اطلاعات گذاشته شده بود. در آینده امکان ویرایش اضافه خواهد شد ولی اطلاعات کدملی، شماره تماس و ایمیل غیر قابل اصلاح می باشد.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام
  لطفاً جهت ثبت نام  پروانه الکترونیکی و اخذ آن راهنمایی فرمایید
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  منظور خود را دقیق تر توضیح دهید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • محمدعلی کامکاری
 • با سلام 
  لطفا برای ثبت مشخصات حق العملکار و کارمند حق العملکار اگه امکانش هست گزینه ویرایش برای ادرس و مشخصات فردی گذاشته چون امکان اشتباه از سوی ما وجود داره امکان اصلاح هم باشه با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  دقت در ورود اطلاعات در این سامانه حرف اول را میزند به این علت که این اطلاعات در گمرک ثبت می شود و به عنوان اطلاعات صحیح در نظر گرفته می شود
  بنابراین اصلاح اطلاعات کمی مشکلات دارد
  در هر حال اصلاح اطلاعات با شرایط خاص تا دو هفته دیگر مقدور خواهد می شود
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امید غلامی
 • با سلام
  در بخش دوراظهاری هنگامیکه درخواست به انجام میرسد به وسیله پیامک اعلام میشود. امام متاسفانه هنگامیکه به هر دلیل درخواست از صف خارج میشود و یا شماره آن بیشتر میشود پیامی ارسال نمیشود.
  مببخواستم بپرسم امکان ارسال پیام،ایمیل یا هر شکل از نوتیفیکیشن مخصوصا هنگامی که درخواست از صف خارج میشود وجود دارد.
  حتی اگر api و یا وب سرویس سیستم موجود باشد که خود ما این سرویس را پیاده سازی کنیم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام
  از پیشنهاد شما متشکریم سعی میکنیم در نسخه های بعدی برنامه امکان پیامک در هنگام خروج از صف هم برقرار شود.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام و خسته نباشید
  لطفاًَ فکری هم برای نشاندن سریع شناسه فیش واریزی در سیستم کنید که معطلی چندین ساعته برای اخذ پروانه نداشته باشیم
  درصورتیکه تعیین مسیر و تایید ارزیاب و کارشناس کمتر از سی دقیقه به اتمام میرسه ولی برای نشستن شناسه واریز در قسمت صندوق باید چندین ساعت پای سیستم منتظر بمونیم!
  ضمناً سامانه پیامک امروز به تاریخ 02/09/1394 هیچگونه پیامکی ارسال نمیکنه و اظهار کننده از رویه اظهار و ورود به سیستم و ...پیامکی بهش نمیرسه
  پاسخ:
  سلام
  مشکل عدم رسید تایید در زمان مناسب متوجه شبکه بانک می باشد
  البته ما همیشه پیگیر این کندی شبکه و وضعیت ناپایدار بوده ایم
  امیدوارم به زودی حل شود
  مشکل پیامک هم حل شده است
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • نبی اله مولائی
 • سلام
   احتراما به استحضار میرساند کارگزار هستم هنگام ثبت نام در
  merchant.irica.ir در بخش ورود اطلاعات پرسنلی با اینکه اطلاعات را صیح وارد میکنم سیستم خطای مشکل در ورود اطلاعات راعلام میکند خواهشمند است ارشاد فرمائید با تشکر مولائی
  پاسخ:
  سلام
  در قسمت هایی که باید ورود اطلاعات انجام شود
  مطمئن شوید که کارکتر اشتباه وارد نکرده باشید و یا همه فیلد ها را پر کرده باشید
  در نسخه های بعدی برنامه پیغام مشخصی داده خواهد شد
  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  من در سامانه جامع یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیند تجاری ثبت نام انجام دادم  و بعد از ثبت نهایی متوجه شدم که چند مورد را اشتباه ثبت کرده ام چرا امکان اصلاح وجود ندارد ؟ کی این امکان اضافه خواهد شد ؟ لطفا جواب بدید
  پاسخ:
  سلام
  دقت در ورود اطلاعات در این سامانه حرف اول را میزند به این علت که این اطلاعات در گمرک ثبت می شود و به عنوان اطلاعات صحیح در نظر گرفته می شود
  بنابراین اصلاح اطلاعات کمی مشکلات دارد
  در هر حال اصلاح اطلاعات با شرایط خاص تا دو هفته دیگر مقدور خواهد می شود
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  در سامانه کارگزاران گمرکی ثبت نام کرده ام.
  با توجه به اینکه کارمند حق العملکار میباشم در بخش ورود اطلاعات تجاری کدام گزینه باید انتخاب شود.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  در قسمت ورود اطلاعات تجاری هم باید حق العملکار را انتخاب کنید
  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • میلاد معصومی
 • با عرض سلام و خسته نباشید
  ثبت نام رو انجام دادیم در merchant حق العمل کار رو وارد کردیم 
  کارمندان رو که گفتین باید تو سایت معرفی کنیم ! چگونه این کار را انجام دهیم؟
  پاسخ:
  سلام
  در نسخه بعدی برنامه که در هفته بعد اجرا خواهد شد این موضوع فعال خواهد شد

  با تشکر میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  این قعطی سیستم معلوم نیست تا کی ادامه خواهد داشت ؟
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  اگر آدرس epl.irica.ir در دسترس نمی باشد از آدرس epl.irica.gov.ir استفاده نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام 
   آدرس epl.irica.gov.ir  در دسترس نیست مشکل تا کی وجود دارد؟
  پاسخ:
  سلام
  در حال حاضر از هر سه ادرس سامانه در دسترسی است

  epl.irica.ir
  epl.irica.gov.ir
  csw.irica.ir

  در روزهای گذشته به خاطر قطعی ارتباطی که در کل تهران بود یکی از این سه ادرس از دسترسی خارج شد ولی از ادرس دیگر قابل رویت بود
  ولی در هر حالی حداقل یکی از این سه ادرس قابل دسترس است
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام لطفا این سایتی و سیستم نوبت دهی که راه اندازی کرده اید تا به قول خودتان و روسای محترم از اتلاف وقت جلوگیری کرده و کالاها زودتر ترخیص گردند نه تنها این کار صورت نگرفته بلکه باعث شده که زمان ترخیص حداقل سه برابر شده است و از کارایی و سرعت عمل کارمندان گمرک نیز کاسته شده است خواهشمند است نظرات را به مراجع بالاتر نیز گزارش فرمایید و نزد خود بایگانی نفرمایید
  پاسخ:
  سلام
  ماژول نوبت دهی در رعایت حق در نوبت دهی عملکرد خوبی داشته است
  البته به ضعف هایی هم مواجه بوده است 
  که بخشی از این مشکلات از برنامه و بخشی به علت نابلد بودن کارشناسان و گاهی کم کاری آنان می باشد
  درهر حال ما در حال بهبود این وضعیت هستیم
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امید عارف
 • با سلام .
  ظاهرا پاسخ پیامها را گزینشی میدید ! بنده 2 آذر پیام گذاشتم اما پاسخ ندادید ! در مورد سامانه ثبت اطلاعات حق العملکاران سوال داشتم. کد imei  را چرا از ما می خواهند ؟ و اینکه ما حق العمل کاران هم باید درخواست صدور مجوز ارسال کنیم ؟ لطفا پاسخ بدید.
  پاسخ:
  سلام
  بابت تاخیر در پاسخگویی پوزش می طلبیم.
  کد imei به علت مصوبه جدید گمرک است که به زودی منتشر می گردد ولی باید به ازای هر دستگاه تلفن همراه ارائه دهید.
  سامانه ثبت اطلاعات هم برای حق العملکاران و کارمندان می باشد.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمدحسین ایزدی
 • سلام میشه لطفا نحوه وکالت دادن چه جوریه ؟ چه جوری انجام میشه ،
  پاسخ:
  سلام
  آموزش کامل ترخیصیه در اینجا گذاشته شده است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  نحوه واگذاری ترخیصیه واینکه چرا بعد از تکمیل موارد ذکر شده در قسمت واگذاری ترخیصیه وقتی اانتقال را میزنیم هیچ کدی یا پیغامی نمیده . با سپاس
  پاسخ:
  سلام
  نحوه واگذاری ترخیصیه :
  در منوی واگذاری ترخیصیه 
  1. شناسه ملی شرکت حمل  
  2. شماره مانیفست
  3. شماره بارنامه 
  4. کد ملی صاحب جدید

  را وارد میکنید و بعد روی گزینه انتقال کلیک میکنید
  در نسخه های بعدی برنامه پیغام های خطا به شکل واضح تری نمایش داده می شود.
  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  لطفابا توجه به ورود دو مرحله ای گزینه ای را جهت غیر فعال کردن این گزینه در پروفایل هر کاربر که بارکد مربوط به ورود دو مرحله ای را فعال کرده بگذارید تا هر زمان که کاربر نیاز داشت آن را فعال و یا غیر فعال نماید من بارکد را فعال کرده ام اما حال که نمیخواهم از آن استفاده کنم گزینه ای جهت غیر فعال کردن آن در منوی پرفایل من وجود ندارد این یعنی اجبار بعد از فعال کردن که کمی غیر متعارف است پیگیری شود لطفآ
  پاسخ:
  سلام علیکم

  زیاد دور نخواهد بود که استفاده از ورود امن اجباری شود. در نتیجه بهتر است از همان استفاده کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام
  اگر امکان دارد گزینه مشاهده پرونده را برای اضهار کنندگان و صاحبان کالا نیز فعال کنید این گونه هر کاربر از مشخصات کامل کالای  ورودی و خروجی خود از گمرک و شماره پلمپ و نام و مشخصات ارزیاب و کارشناس مربوطه و  غیره نیز اگاه میشود
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در حال حاضر از طریق /ecl و استعلام الکترونیک به بخشی از اطلاعاتی که می خواهید دست خواهید یافت.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام بنده هفته قبل هم مصدع شده بودم در سایت Merchantهنگام ثبت نام به علت نبودن ستاره قرمز مقابل شماره موبایل با تصور اینکه وارد کردن شماره تلفن اجباری نبوده و اختیاری است و احتمالا نوتیفیکیشن احتمالی از طریق ای میل خواهد بود شماره موبایل وارد نکردم در مرحله بعدی اعلام شد برای تکمیل باید کد فعال سازی که به صورت پیامک به موبایل ارسال میشود وارد شود به علت ننوشتن موبایل کد رویت نشد به حال حضرتعالی فرمودید ظرف چند روز امکان حذف مشخصات قبلی گزینه ذکر شده در سامانه فعال خواهد شد تا کنون که عملی نشده بفرمایید برای ثبت نام چه باید کرد .با تشکر
  پاسخ:
  سلام علیکم

  تغییر کد ملی و شماره تماس و پست الکترونیک در حال حاضر امکان پذیر نیست. در صورتی که شماره تلفن همراه خود را وارد نکرده اید، در حال حاضر ثبت نام شما نهایی نشده است و می توانید از ابتدا اقدام به این کار کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام وممنون از ارسال سریع جواب هیچ راهی برای وارد کردن شماره تلفن وجود ندارد من تنها شماره تلفن را وارد نکرده ام بقیه مشخصاتم درسته کد امنیتی را ندارم مخواهم ثبت نام مجدد کنم به محض وارد کردن کد ملی اعلام میکند این شماره در سیستم قبلا وجود دارد شماره را تغییر دهید لطفا وقت می گذرد راهنمایی فرمایید به سرور گمرکات مراجعه کرده ام می گویند اطلاع نداریم متاسفم موضوعی به این سادگی اینقدر پیچیده می شود باز هم ممنون
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در این مرحله امکان اصلاح کد ملی، شماره تلفن و پست الکترونیک وجود ندارد. اما اگر کد تاییدیه برایتان ارسال نشده است و یا هنوز آن را وارد نکرده اید در صفحه ای که مربوط به تایید نام کاربری می باشد در بالای گزینه ذخیره روی عبارت پاک کردن اطلاعات کاربری و ثبت نام مجدد کلیک کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  سلام از عنایت جنابعالی به موضوع و پاسخگویی سریع حتی روز تعطیل قلبا قدردانی می کنم حسب اعلام روی گزینه مزبور بارها کلیک کرده ام در صفح باز شده عبارت
  Fata error call a member function gSQLWhere0 on non-subject in/var/www/html/merchant/includ/delet _user_variables.php on line 18
  ظاهر می شود که مفهومش را متوجه نمی شوم و بعد از عبارت www راکپی پیست می کنم جهت جستجو چیزی یافت نمی شود امیدوارم اعتذار بنده را از طولانی شدن مطلب بپذیرید جهت حل مشکل راهنمایی فرمایید مجددا از امعان نظر به موضوع تشکر می کنم
  پاسخ:
  سلام علیکم

  مسئله ای که عنوان می کنید به نظر یک خطای برنامه است که باید رفع شود. در دستور کار برنامه نویس آن قرار خواهد گرفت. ان شاء الله در اسرع وقت رفع خواهد شد و در پاسخ همین نظر به اطلاع شما خواهد رسید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام با گذشت شما در نوبت 9 واحد کاری کارشناس سالن قرار دارید. اولویت: 100.0 , زمان انتظار(دقیقه): 8494.0 هنوز نوبت تایید نهایی کارشناس انجام نشده است . با توجه به اولویت زمان و گذشت یک هفته کاری شایان بالذکر سرعت عمل بررسی و اولیت بندی سیستم ضعیف می باشد لطفاً بررسی فرمایید و مشکل فوق برطرف گردد
  پاسخ:
  سلام علیکم

  برای این که این واحد بررسی نماید باید گمرک مورد نظر را اعلام نمایید.
  ولی در این مواقع به معاون فنی گمرک اجرایی مراجعه کنید تا راهنمایی تان کنند.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  باعرض سلام و خدا قوت. در قسمت بارگذاری مدارک در سایت Merchant.ir یکی از موارد رونوشت فیش برق و یا آب با نام فرد متقاضی می باشد. تکلیف افرادی که مستاجرند و ملک به نامشان نمی باشد چیست؟ 

  ممنون از اطلاع رسانی شما.
  پاسخ:
  سلام علیکم

  در صورتی که فیش آب و برق با نام فرد متقاضی وجود ندارد، اجاره نامه منزل را آپلود کنید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  بعد از ثبت نام حق العمل کار در سایت merchant چگونه کارمندان باید ثبت نام گردند چون در داخل صفحه حق العمل کار ایکونی جهت اضافه کردن کارمندان وجود ندارد ایا بایستی برای کارمندان بصورت مجزا ثبت نام کرد که در اینصورت چگونه ارتباط برقرار شود

  پاسخ:
  سلام علیکم

  ابتدا کارمندان باید به صورت مجزا ثبت نام کنند.
  سپس حق العمل کار در منوی اعضای شرکت با وارد کردن کد ملی کارمندان، آن ها را اضافه می کند.
  و در نهایت کارمندان نیز باید از طریق همان منوی اعضای شرکت اقدام به تایید ثبت انجام شده توسط حق العمل کار نمایند.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
  با سلام
  درخصوص اطلاعات وارد شده در سامانه کارت کارگزاران گمرک نظر به اینکه اطلاعات حساب کاربری اینجانب نهایی شده ودرخواست تمدید کارت الکترونیکی کارگزاری نیز تکمیل گشته
  اولا: تاریخ تولد نامفهوم درج شده
  دوما: مشخصات و عکس پرسنلی کارمند تحت پوشش کارگزار در سیستم درج نشده و چگونه میتوانم این اطلاعات را تصحیح یا اضافه کنم .
  پاسخ:
  سلام علیکم

  برای حل مشکلی که عنوان می کنید باید تا به روز رسانی سامانه صبر نمایید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • بهروزمهدیزاده
 • باسلام واحترام در سامانه merchnant ابتدا فکترمی کردم منظور ازمشخصات پرسنلی ، پرسنل است وبه اشتباه نام کارمندم را به اشتباه به نام خودم ثبت کردم کارت حق العملکاری دارم کد ملی وعکس خودم هست ولی نام شخص دیگری آیا امکان اصلاح درحال حاضر وجود دارد چون ابتدا فکرمی کردم برای ثبت نام کلاس برای کارمندان است ممنون
  پاسخ:
  سلام علیکم

  نامی که با آن ثبت نام کرده اید را در یک نظر برای ما بفرستید.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • بهروزمهدیزاده
 • باسلام وخسته نباشد درحدود دوماه است درگیریک سند ترخیص درگمرک شهریارهستم به استثنای مشکلات اختلاف نظر ، ارتاریخ 23 آبان ماه هنوزنوبت سند ما نشده است وهمیشه بالای نوبت 20 قرارداریم یعنی حدود 15 روز است هیچ اقدامی نشده است برای مدیرهم بارها اعتراض نوشتم و نتیجه نداده است کوتاژ1405615 گمرک تهران تشکرفراوان 
  پاسخ:
  سلام
  این اظهارنامه مورد اختلاف گمرک تهران است
  لطفا به گمرک مراجعه فرمایید.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  خسته نباشید ، تعداد دو فقره پروانه وارداتی توسط بانک عامل در پرتال ارزی قابل مشاهده نمیباشد!
  راه حل چیست؟
  به کجا مراجعه نماییم؟

  پاسخ:
  سلام
  در صورت عدم رویت اطلاعات به گمرک اجرایی مراجعه نموده تا از ارسال اطلاعات به درستی به سرور مرکزی اطمینان حاصل کنید 
  البته بعد از ارسال اطلاعات حداقل باید یک روز صبر کنید تا اطلاعات ارسال شود
  در هر مرحله می توانید از گمرک اجرایی پیگیری کرده و یا با تماس با هلپ دسک پیگیر باشید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بابک اهرامی
 •  با سلام
  من برای ثبت شناسه حمل مشکل دارم
  شناسه حمل از دیروز در سایت ثبتارش تایید نهایی شده است
  ولی کد 882726 را هر بار وارد میکنم خطای زیر را میدهد

  کد ملی من 0065812682
  شماره تماس 09123501579
  متشکر میشم پیگیر شوید
  نمیتونم بارگیری کنم


  • شناسه ی حمل شما معتبر نمی باشد یا خطایی در دریافت اطلاعات شما رخ داده است
  پاسخ:
  سلام
  این خطا مربوط به عدم رسیدم اطلاعات ثبتارش در سامانه گمرک می باشد
  در صورت وجود این خطا ابتدا نسبت به پیگیری ارسال اطلاعات از سامانه ثبتارش اقدام کنید و منتظر بمانید تا اطلاعات در سامانه رویت شود
  گاهی اوقات به علت عدم اتصال سایت ثبتارش و یا قطعی های موقتی ارسال اطلاعات به مشکل میخورد 
  که بعد از اطمینان از عدم وصول اطلاعات از وزارت بازرگانی پیگیری نمایید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام منم مشکل آقای مهدی زاده رو دارم 
  نام : سید حسین جلیلیان
  پاسخ:
  سلام
  دقیقا مشخص نمایید مشکلتان چیست؟

  باشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  درود به شما 
  من در چندین نوبت موفق به بارگذاری اسناد اسکن شده نمی شوم و حتما میبایست به گمرک مراجعه حضوری تا بتوانم اسناد را باگذاری و اسکن کرده تا کوتاژ بگیرم به مهندسین مستقر در گمرک شهریار مراجعه کردم و ایشان چندین راهنمایی کردند از جمله پاک کردن کچ و هیستوری ... ولی بازهم موفق نشدم راهنمایی فرمایید سپاس
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع به دو علت پدید می آید
  1. گاهی حجم فایل های شما بیش از حد است البته برای این موضوع پیغام خطایی هست ولی گاهی ممکن است خطا ندهد لذا این مورد را چک بفرمایید
  2. به علت اختلال در شبکه ممکن است اپلود اسناد به کندی پیش برود و در نهایت هم با شکست مواجه شود بنابراین هرچه در ساعات خلوتی تلاش فرمایید زودتر به نتیجه میرسید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام نام من در سایت اشتباه وارد شده است لطفا اصلاح فرمایید سید حسین جلیلیان
  پاسخ:
  سلام
  نام شما در کدام سایت اشتباه وارد شده است
  اگر در پنجره واحد اشتباه وارد شده به واحد احراز یکی از گمرکات اجرایی مراجعه کنید
  اگر در سامانه ورود اطلاعات کارگزارن اشتباه وارد کردید  به زودی منوی اصلاح نام گزارده می شود.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بهروزمهدیزاده
 • باسلام واحترام 
  نامی را که به اشتباه درسامانه merchantبه[hd  خودم ثبت کردم سید محسن نوابی می باشد.تشکرمجدد
  پاسخ:
  سلام
   به زودی منوی اصلاح نام گزارده می شود.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  ضمن عرض سلام وتشکر از پاسخ در سایت merchantمنوی بعنوان اعضای شرکت وجود ندارد لطفا راهنمائی بفرمائید
  پاسخ:
  سلام
  این امکان به زودی به سامانه اضافه خواهد شد
  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام، من پروانه حق العملکاری دارم و در مورد ثبت نام در سایت merchant سوال دارم.
  1.منظور از "ایا شما متضای دریافت مدرک حق العمل کاری می باشید" چیست؟
  2.در بخش ورود اطلاعات تجاری شماره پرونده را که وارد می کنم می گه عدد وارد شده صحیح نمی باشد 
  3. در این قسمت شماره پرونده را وارد می کنیم یا شماره پروانه (کارت) را وارد می کنیم؟
  پاسخ:
  سلام
  بله در بخش اطلاعات تجاری باید اطلاعات کارت حق العملکاری را وارد کنید

 • مهردادآفرین
 • باسلام
  من کارمند یک شرکت حق العملکاری هستم خواهشا لطف کنید راهنمایی کنید در قسمت اطلاعات تجاری چه چیزی را انتخاب کنم
  پاسخ:
  سلام
  در این قسمت درخواست مجوز حق العمل کاری ارانتخاب کنید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا به برنامه نویس هاتون بگید برای حل مشکل اپلود قسمت ارسال فایل رو جدا جدا و تک تک انجام بدن و سیستم تو این بخش مشکل برنامه نویسی داره و باید قبولش کنید !

  من حجم مجموع اسناد رو (6 سند) به 400 کیلوبایت رسوندم اما نمیتونم آپلود کنم و واقعا نمیدونم دیگه چقدر یه عکس رو میشه فشرده کرد ! در صورتی که وقتی میخوام تو یه شبکه اجتماعی خارجی ف.ی.ل.ت.ر شده عکسی 2 مگابایتی ارسال کنم با همین اینترنت ارسال میشه و مشکلی نیست و این یه کم برای ما کاربرا عجیبه !

  ایراد برنامه نویسی رو به دوش نت نندازید و الکی توجیه نکنید لطفا مردم شعور دارند !
  پاسخ:
  سلام علیکم

  این مشکل در حال حاضر برای همه وجود ندارد و برخی به راحتی امکان آپلود دارند و برخی به هیچ وجه نمی توانند. به همین جهت هنوز مشکل به طور کامل شناسایی نشده است و تنها مسئله ای که کاملا واضح است این است که این مشکل مربوط به طرف کلاینت یعنی شماست. مشکل عنوان شده احتمالا ناشی از سرعت اینترنت، ارتباط پروایدر اینترنت شما با پنجره واحد و یا مسائلی مثل نسخه مرورگر شماست که فهمیدن علت آن به درستی سخت می باشد. شما به صورت موقت می توانید برای رفع مشکل به ورود اطلاعات در گمرکات اجرایی مراجعه کنید. در حال حاضر قوی ترین حدس ما مشکلات ناشی از نسخه مرورگر می باشد که با به روزرسانی کروم در برخی نسخه ها این مشکل وجود خواهد داشت. در صورتی که علت را دقیقا دریابیم راه حل رفع آن را اطلاع رسانی خواهیم رساند.

  با تشکر
  میز خدمت سامانه جامع امور گمرکی
 • احتشام زاده
 • سلام
  در بخش بارگذاری فایل های پیوست اظهارنامه هر چقدر تلاش می کنم مدارک بارگذاری نمیشه و دایره در کنار ادامه همین جوری می چرخه
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع به دو علت پدید می آید
  1. گاهی حجم فایل های شما بیش از حد است البته برای این موضوع پیغام خطایی هست ولی گاهی ممکن است خطا ندهد لذا این مورد را چک بفرمایید
  2. به علت اختلال در شبکه ممکن است اپلود اسناد به کندی پیش برود و در نهایت هم با شکست مواجه شود بنابراین هرچه در ساعات خلوتی تلاش فرمایید زودتر به نتیجه میرسید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام در سیستم باید قبض اب وبرق را اپلود کرد تکلیف کسانی که هیچ قبض وسند وقولنامه اجاره راندارند ودر منزل پدری زندگی می کنند چیست
  پاسخ:
  سلام 
  بنا به درخواست گمرک باید یه سندی برای استناد به محل زندگی داشته باشید 
  حالا اگر به نام پدر باشه هم مشکلی نداره
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • اطلس چیان
 • سلام،

  می توانید بگویید چرا از یک وبلاگ برای آموزش استفاده می کنید؟؟ مگر شما شخص هستید؟؟؟ آیا معنی وبلاگ را می دانید؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  این وبلاگ برای سهولت آموزش و دسترسی مستقیم ارباب رجوع گمرک با مسئولین گمرک می باشد و کاملا غیر رسمی می باشد
  برای ارتباط رسمی با گمرک باید به پرتال گمرک ایران مراجعه کنید و چون ارتباط رسمی با گمرک شما را دچار بوروکراسی اداری می کند ما برای کمک به مخاطبان گمرک این وبلاگ را راه اندازی کرده ایم
  البته آموزش هایی که در این وبلاگ گذاشته ایم طبق اذعان خود مخاطبان گمرک مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  از آنجایی که در سامانه همراه گمرک که اخیرا راه اندازی شده قسمتی جهت ثبت نام کلاس و آزمون حق العملکاری تعبیه شده. با توجه به اینکه دسترسی به واحد آموزش گمرک بسیار مشکل است خواهش میکنم بفرمایید آیا خبری از آزمون در آینده نزدیک هست؟
  پاسخ:
  سلام
  آزمون حق العمل کاری توسط دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد. اطلاع تکمیلی دو ماه قبل از برگزاری آزمون بر روی پورتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.irica.ir قرار خواهد گرفت همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره تلفن 55328891-021 دفتر آموزش گمرک جمهوری اسلامی ایران تماس حاصل نمایید.
  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمود طباطبایی
 • باسلام
  درخصوص اطلاعیه وکالت محضری تاریخ تولد اینجانب اشتباه ثبت
  شده وبامراجعه به گمرک تهران در خواست اصلاح آن را نمودم ولی واحد احراز دسترسی به ویرایش نداشت وکتبا با اداره فناوری مکاتبه
  نمود ولی تا به امروز که حدود8روز میباشد هیچگونه اصلاحی انجام 
  نگرفته لطفا رسیدگی نمایید
  پاسخ:
  سلام
  دسترسی ویرایش اطلاعات نزد ستاد گمرک ایران می باشد.
  ولی گمرکات موظف به ارسال نامه و پیگیری هستند 
  این موضوع از ستاد پیگیری می شود.
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید

  وکالت نامم از حق العمل کار به پایان رسیده و دوباره صادر شده است . برای احراز و ثبت وکالت جدید باید به گمرک مربوطه مراجعه کنم یا در سیستم epl قسمت وکالت محضری را کامل و ثبت کنم کافی است ؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  برای تمدید وکالت نامه حتما باید به دایره احراز یکی از گمرکات اجرایی مراجعه و وکالت نامه را در سامانه احراز ثبت کنید

  با تشکر
  میزخدمت 
  گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید 

  در هنگام ثبت نام در سایت merchant  نوع مدرک و رشته را اشتباه وارد کرده ام اما در آپلود صحیح مدارم را قرار داده ام. 
  امکان اصلاح مدرک و رشته در ادامه ثبت نام داده می شود  ؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  پاک کردن و اصلاح اطلاعات هم اکنون در سایت فعال شده است
  می توانید با مراجعه به سایت از این انکان بهره برداری فرمایید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بهروزمهدیزاده
 • باسلام واحترام 
  ضمن تشکراززحماتی که می کشید با توجه به اینکه زمان ثبت نام کارگزاران گمرکی روبه اتمام است وبنده هم دو بار مشکل واشتباهی را که هنگام ثبت نام مرتکب شده ام را نتوانستم اصلاح کنم لطفا بزرگواری بفرمائید برای ویرایش اطلاعات درسامانه MERCHANT چاره ای بیاندیشید ممنون میشم 
  پاسخ:
  سلام
  پاک کردن و اصلاح اطلاعات هم اکنون در سایت فعال شده است
  می توانید با مراجعه به سایت از این انکان بهره برداری فرمایید
  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  در سایت merchant.irica.ir اقدام به ثبت نام کردم اما ثبت نامم تکمیل نشد. الان نه میتونم وارد بشم نه میتونم ثبت نام جدید انجام بدم چون پیغام میده کد ملی شما قبلا ثبت شده لطفا راهنمایی بفرمایید باید چیکار کنم.
  با سپاس
  پاسخ:
  سلام
  شما بعد از ثبت نام در هر مرحله برای ورود به سایت مشکلی نخواهید داشت 
  ولی تا همه مراحل ثبت نام را به اتمام نرسانید امکان استفاده از سایت را ندارید
   شما می توانید در هر زمان به سایت وارد شوید و بقیه مراحل ثبت نام را کامل کنید.

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امید عارفخانی
 • با سلام.با توجه به نزدیکی اتمام مهلت ثبت نام در سایت merchant چه زمانی امکان آپلود پروانه حق العملکاری مهیا می شود ؟ منظور از درخواست مجوز حق العملکاری چیست ؟! به حق العملکاران هم مربوط میشه ؟
  پاسخ:
  سلام
  امکان بارگذاری تصویر ربطی به مهلت ثبت نام ندارد 
  این امکان به زودی اضافه می گردد

  باتشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  من در سایت merchant  نام نام خانوادگی و نام پدر و شماره شناسنامه حق العملکار را به اشتباه مشخصات کارمند پر کردم . چجوری و کی این امکان اصلاح رو به این برنامه اضافه میکنید ؟ وقت تعیین شده داره تمام میشود 
  من تا کی باید کامن بزارم ؟
  ؟؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  امکان اصلاح و حذف اطلاعات در نسخه جدید برنامه وجود دارد
  می توانید با مراجعه به سایت بهره برداری بفرمایید

  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام و خسته نباشید
  در هنگام ثبت نام در سایت merchant نام کاربری و شماره موبایل خود را وارد کردم اما در کلیه مراحل ثبت نام مشخصات کارمندم را وارد کردم حال میخواهم اطلاعات را اصلاح و مشخصات خود  را وارد کنم اما امکان حذف یا ویرایش وجود ندارد لطفا راهنمایی نمایید . با تشکر


  پاسخ:
  سلام
  امکان حذف و تصحیح اطلاعات کاربری در سامانه اضافه شده است
  لطفا با مراجعه به سایت مجددا امتحان کنید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید

  در سایت merchant زمانی که میخواهم عکس ها رو آپلود کنم بعد از مدتی پیام می دهد که اطلاعات شما در سایت کامل نیست و عکس ها قبول نمی کند.
  در صورتی که اطلاعات به صورت کامل نوشته شده است. 
  مشکل از کجا می باشد؟؟
  پاسخ:
  سلام
  در ابتدا به سایت مراجعه کنید و نسبت به کامل بودن اطلاعات اطمینان حاصل کنید سپس امتحان کنید
  ضمنا مرورگر نیز می تواند در سهولت کار موثر باشد
  برای این سامانه مرورگر google chrome مرورگر سازگار برنامه می باشد.

  با تشکر
  میز خدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام ممنون از زحمات جنابعالی و همکاران محترمتان در خصوص تکمیل سایت مرچنت.
  در سایت  محل و امکان اپلود مدرک تحصیلی و تعهد کارگزار برای کارمند(ان)ش وجود ندارد سوال این است که این دو مورد لازم نیست یا در دست اصلاح برای اپلود هست ممنون میشوم اطلاع رسانی فرمایید
  پاسخ:
  سلام
  این امکان به زودی اضافه خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام

  در سایت پنجره واحد بعد از اپلود اسناد پیام(اطلاعات  شما کامل نیستودسترسی لازم به شما داده نخواهد شد )  ویرایش اطلاعات قبلی نیز ممکن نیست راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ:
  سلام
  مشکل برطرف شده است


  باتشکر
   میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید

  میخواستم بدونم در سابت merchant  فقط باید حق العمل کاران گمرکی ثبت نام کنند یا افرادی هم که کارمند حق العمل کار هستند و در کدینگ آن هم باید ثبت نام کنند.
  ضمنا همچنان مشکل آپلود عکس در سایت merchant  حل نشده و پیام اطلاعات شما کامل نیست را می دهد. در کدوم قسمت سایت می شود اطلاعات را چک کرد. 
  مرورگر هم chrome می باشد
  پاسخ:
  سلام
  حق العملکاران و کارمندان آنها باید ثبت نام کنند
  ضمنا امکان بارگذاری عکس به زودی اضافه خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمد بچاقجی
 • سلام چند روزه وارد سایت وضفحه شخصی ام که میشم برای ثبت نام دوره اموزش امور گمرکی بصورت الکترونیک در سایت Merchantهیچ گزینه یا اپشنی وجود نداره که بتونم ثبت نام کنم یا اطلاعاتم .عکسم را اپلود کنم فردا اخرین روز ثبت نامه لطفا مشکل را بررسی کنید ضمنا بفرمائید اخرین مهلت پایان روز 1/10/94 هستش یا پایان روز 30/9/94 سپاسگذارم
  پاسخ:
  سلام
  امکان بارگذاری اسناد یا تصاویر به زودی در سایت قرار می گیرد

  باتشکر
   میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • على اکبر مومنى پور
 • با سلام لطفا پیگیرى نمایید ثبت ارزش کالا در گمرک بوشهر به چه معناست چرا بابت این کار مبلغ پانزده هزار تومان أخذ میشود و باید تا سه روز حتى بیشتر اگر سیستم قطع بناشد باید منتظر ماند و کارشناس مربوط به دلیل همین موضوع که فقط در گمرک بوشهر انجام میگردد اظهارنامه را از صف خارج میکند و تاسف بیشتر وقتى است که در مورد اظهارات بعدى موقع ارزش گذارى همین کالا باتوجه به زمان اظهار و ثبت سابقه ارزش به اصطلاح در سیستم ، استناد به سال هاى قبل صورت میگیرد و در صورت اعتراض با عناوین واهى از جمله نبود ارزش جدید در سیستم از سوى کارشناسان این گمرک مشکلات بیشترى برأى صاحب کالا ایجاد میکنند لطفا پیگیرى نمایید این رویه آیا در سراسر گمرکات باید انجام شود یا فقط در این گمرک آن هم براى رضایت تعاونى مربوطه. متاسفانه هیچ مدیر یا مسئولى بابت تاخیر در امر ترخیص در گمرک بوشهر بابت عملکرد کار پاسخوى ما نبوده و نیست
  پاسخ:
  سلام
  مشکل عدم ارسال اطلاعات به سامانه ارزش بطرف شده است
  ولی گاهی به علت قطعی ها این مشکل پیش خواهد امد
  ضمن اینکه مشکلاتی که شما مطرح کردید را می توانید از طریق منوی اعتراض برای مدیر گمرک ارسال کنید


  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمدی منش
 • با سلام چگونه میتوان به عضویت کانال تلگرام سامانه درآمد؟
  پاسخ:
  سلام
  برای عضویت در کانال تلگرام پنجره واحد تجارت فرامرزی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  لطفا در خصوص سایت merchant توضیحی بدهید که مربوط به چه کسانی هست و چه افرادی باید ثبت نام کنند .با سپاس
  پاسخ:
  سلام
  این سایت برای ثبت اطلاعات حق العملکاران و کارمندان آنها می باشد.

  باتشکر
   میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  خواستم بپرسم که ایا سال 94 ازمون حق العمل کاری برگزار میشود؟

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  تاریخ آزمون حق العملکاری از قبل مشخص نیست
  ولی به محض تصمیم برای اجرای این ازمون از قبل اطلاع رسانی می گردد
  شما می توانید به پرتال گمرک به آدرس www.irica.gov.ir مراجعه کنید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام لطفاً نسبت به همگام سازی گمرکات اجرایی نسبت به صدور آیین نامه و قوانین جدید الکترونیکی و پرداخت فیش های واریزی  و دریافت نکردن اصل فیش واریزی اطلاع رسانی نمایید.
  گمرکات شهید رجایی از گرفتن اصل فیش خودداری می تمایند
  گمرکات تهران اصل فیش واریزی ضمیمه اظهارنامه می گردد. با توجه به راه اندازی پرداخت الکترونیکی جهت اطلاع رسانی اقدام نمایید 
  گمرک فرودگاه امام خمینی همکنون دایره صندوق فعلایت نموده و اصل فیش واریزی را دریافت میکنند.
  لطفاً با توجه به بخشنامه و دستورالعمل جدید نسبت به آگاه سازی افردا ذیربط اقدام نمایید.
  شایان بالذکر است حسن انجام کار برعهده مدیر آن گمرک می باشد لطفاً نسبت  به تهیه بخشنامه اقدام گردد.
  پاسخ:
  سلام
  با راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیک نیازی به دریافت اصل فیش نیست
  این موضوع به اطلاع همه گمرکات رسیده است ولی واحد مالی هر گمرک نسبت به شرایط و وضعیت خود عمل می کند

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  جواب بنده؟؟/
  پاسخ:
  سلام
  پاسخ شما داده شده است

  سلام خسته نباشید ... ببخشید من هر کاری کردم نتونستم پرینت قبض انبار الکترونیک رو بگیرم با چند تا سند مختلف امتحان کردم ولی مینویسه " 
  • شما دسترسی برای پرینت این قبض انبار ندارید "
  لطفا راهنمایی بفرمایید .
  پاسخ:
  سلام
  برای پرینت قبض انبار باید وکالت لازم را از صاحب کالا داشته باشید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام دسترسی به پروانه صادراتی و اخذ رمز پروانه میسر نیست ایا تغییراتی داده شده لطفا اطلاع رسانی فرمایید
  پاسخ:
  سلام
  از منوی کاربر ---دوراظهاری صادرات---کارتابل اظهارنامه مورد نظر میتوانید رمز دسترسی به پروانه را دریافت کنید و تغییری در این زمینه صورت نگرفته است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام.
  در مورد ارایه کد رهگیری بانک ,کالاهایی که با تعهد اصل اسناد,اظهار میشن لطفأ راهنمایی کنید.هیچکس جوابگو نیست.ما یه اظهار نامه با تعهد اصل اسناد داریم,یعنی اسنادمون آماده نشده کد رهگیری بانک نداریم,حقوق عوارض هم پرداخت کردیم.دو روزه منتظر انجام کارمون هستیم.قبلأ اظهارنامه را میبردیم پیش معاون , ایشون دستور لغو شناسه میداد,رییس سرویس ارزیابی هم لغو شناسه میکرد پروانه صادر میشد.الان میگن تو سیستم همچین موردی تعریف نشده,یعنی از وقتی باکس کدرهگیری بانک بجای شناسه تو سیستم اومده دیگه نمیشه کاری کرد,خواهشأ یه جوابی بدید راهکارش چیه؟ضمنأ گمرک اظهاری شهریاره,چیکار باید بکنیم ؟از معاون تا کارشناس همه اظهار بی اطلاعی میکنن.جواب لطفأ فوری
  پاسخ:
  سلام
  باید نوع پرداخت اظهارنامه را به بدون انتقال ارز تغییر داده و شماره تعهدنامه را در شرح کالا بنویسید تا بتوانید به درب خروج هدایت شوید بعد از اخذ کد رهگیری باید اظهارنامه را به اطلاعات درست بانکی اصلاح کنید 

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام چند روز سیستم خوب کار نمی کند و دائما قطع میشود چرا
  پاسخ:
  سلام
  گاها با مشکل شبکه مواجه هستیم و یا ویژگی جدیدی در سامانه اضافه شده است که هنوز پایدار نیست و در اسرع وقت مشکل برطرف می شود

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام.چرا سایت epl بالا نمی آید و  اصلا نمیشود در سایت کاری انجام داد و خیلی کند عمل می کند.
  پاسخ:
  سلام
  گاها با مشکل شبکه مواجه هستیم و در اسرع وقت مشکل برطرف می شود

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام من میخوام نرم افزار ثبت مانیفست رو نصب کنم بعد از دانلود خطا نصب میده به شرح ذیل:
  An error occurred trying to download 'https://epl.irica.gov.ir/manifest/Manifest.application'.

  See the setup log file located at 'C:\Users\Kohan\AppData\Local\Temp\VSDF341.tmp\install.log' for more information.

  مشکل چیست؟ ممنون
  پاسخ:
  سلام
  برای نصب نرم افزار مانیفست می توانید از دو ادرس زیر استفاده کنید

  باتشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام .چرا سایت دور اظهاری ازصبح بالا نمیاد ؟ لطفا بررسی بفرمایید. داریم متضرر می شیم .
  پاسخ:
  سلام
  گاها با مشکل شبکه مواجه هستیم 
  الان مشکل حل شده است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمد گودرزی
 • سلام من چندین روزه میخوام اسکن اسناد رو ضمیمه کنم برای اظهار کالا ولی متأسفانه از هیچ سیستیم و با هیچ فرمتی موفق نمیشم این کار رو انجام بدم با فرمت jpg و pdf امتحان کردم با چندین سیستم ولی نمیشه خواهشا به من بگید مشکل از یاسته یا من جایی اشتباه میکنم؟ کل حجم اسنادم زیر 5 مگ هست و تمام اسناد رو از جمله اینویس پکینگ بارنامه ترخیصیه قبض انبار گواهی مبدا رو ضمیمه میکنم ولی به مرحله بعد نمیره مشکل کجاست ؟ ممنون
  پاسخ:
  سلام
  اکر خطایی میده خطا رو برطرف کنید
  در غیر اینصورت ممکن است مشکل از اینترنت شما و یا شبکه باشد
  منتظر باشید در حال رفع مشکلات شبکه هستیم

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام
  با کارت بازرگانی مناطق آزاد برای صادرات در کلیه گمرکات اجرایی می توان اظهار نمود.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  چنانچه کارت بازرگانی با شناسه 11 رقمی داشته باشید می توانید اظهار الکترونیک به همه گمرکات را انجام دهید
  چنانچه برای کارت مناطق ازاد با مشکل مواجه هستید با واحد کدینگ گمرک ایران مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  دو روزی هست کارشناس گمرک اعلام میکند مجوز ترخیصی که از وزارت بهداشت گرفته میشه رو بعد از اظهار دوباره باید در سیستم فرامرزی از طرف کارشناس وزارت بهداشت دوباره تایید بشود. در حالیکه کارشناس وزارت بهداشت هیچ اطلاعی در این مورد ندارد و کالای ما که جز مکمل عذایی و دارویی میباشد معطل این مسئله شده و امکان ترخیص وجود ندارد و هیچ مرجعی هم پاسخگوی ما نیست. خواهش میکنم توضیحی در این ضمینه لطف کنید اعلام فرمائید
  پاسخ:
  سلام
  با راه اندازی تایید سیستمی سازمان های همجوار گمرک چنانچه سیستم طبق قانون به کالای شما تایید سازمان همجوار تخصیص دهد باید تایید ان سازمان را بگیرید.
  شما می توانید در قسمت اظهارهای قبلی جزئیات سریال مورد نظر را باز کنید اگر نیازمند سازمان همجوار باشد در بالای آن قسمت نوشته شده است
  بدون تایید سیستمی سازمان اجازه ترخیص نخواهید داشت.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  میخوستم بدانم مهلت ثبت نام و ثبت مشخصات در سایتMERCHENTتا چه زمانی میباشدو چنانچه حق العمل کاری در آینده و بعد از به اتمام رسیدن زمان مقرر قصد استخدام کارمند و نیروی جدید را داشته باشد چه کاری باید انجام دهد؟با سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام
  مهلت قانونی طبق اطلاعیه در این وبلاگ و اعلام دفتر واردات تا تاریخ 1 آذر ماه بوده است
  ولی احتمالا تمدید شده است
  به سایت مراجعه کنید و اقدام به ثبت نام کنید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • وحید طاهری
 • سلام
  دیروز یک سوالی داشتم مطرح کردم ولی توی سایت درج نشد و جوابی داده نشده
  این سیستم ( تاییدیه وزارت بهداشت در سامانه فرامرزی) چی هست که کارشناس از ما میخواد و هیچ توضیحی هم در موردش نمیدهد. ما کالامون مکمل غذایی هست و در ماه 10 مجوز ترخیص گرفته شده و به همراه کد رهگیری برای کارشناس ارسال شده ولی ایشان همش درخواست تاییدیه وزارت بهداشت در سامانه فرامرزی را دارند در حالیکه وزارت بهداشت هیچ اطلاعی از این وضعیت و این سیستم ندارد و ما بلاتکلیف ماندیم
  پاسخ:
  سلام
  با راه اندازی تایید سیستمی سازمان های همجوار گمرک چنانچه سیستم طبق قانون به کالای شما تایید سازمان همجوار تخصیص دهد باید تایید ان سازمان را بگیرید.
  شما می توانید در قسمت اظهارهای قبلی جزئیات سریال مورد نظر را باز کنید اگر نیازمند سازمان همجوار باشد در بالای آن قسمت نوشته شده است
  بدون تایید سیستمی سازمان اجازه ترخیص نخواهید داشت.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  دو روزه میخوایم دوراظهاری را انجام بدهیم ولی خطا می دهد ترخیصیه ثبت نشده است.
  با ایران ایر تماس گرفتیم میگن کدهای مانیفست پروازهای ایران ایر مشکل پیدا کردن و نمیتونن ترخیصیه بارهایی که پروازشون ایران ایر بوده رو تو سیستم ثبت کنند. می گن دست ما نیست و سیستم ارور می ده و مشکل باید از گمرک حل شه.
  پشتیبانی گمرک هم تماس گرفتیم می گن به ما مربوط نمی شه و از ایران ایر پیگیری کنید.
  پس این مشکل به کی مربوط میشه؟ از کجا باید حلش کرد؟
  ضرر و زیان ماندن اضافه بار تو گمرک که معلوم نیست تا کی این مشکل ادامه داشته باشه رو کی می ده؟
  خواهشا سریعا رسیدگی کنید. 

  پاسخ:
  سلام
  در صورت باقی ماندن مشکل در حال حاضر با شماره واحد پشتیبانی تماس بگیرید و شماره های نمونه را ارائه کنید و کد پیگیری دریافت کنید
  شماره های تماس واحد پشتیبانی
  88805385-8

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  متاسفانه از روز چهارشنبه مورخ 11/7 جهت دریافت نوبت در گمرک شهریار با پیغام ،، مشکل در ارتباط با سرور،، مواجه هستیم خواهشن رسیدگی فرمایید .
  پاسخ:
  سلام
  مشکل اتصال شبکه بوده است که برطرف شده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام با توجه به قطعی سیستم جهت دریافت نوبت در گمرک شهریار کد 10300  با پیغام خطلا مشکل در ارتباط با سرور به مدت 4 روز خواهشمند است نسبت به  مورد بررسی و در صورت امکان به رفع مشکل اقدام نمایید.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  مشکل دریافت نوبت رفع شد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  دوست گرامی ما همچنان درگیر نوبت گرفتن هستیم،مشکل اتصال شبکه درست شده باشه در حال حاضر خطای،، اشکال در دریافت اطلاعات،، می دهد و همچنان بعد از گذشت پنج روز سیستم نوبت دهی فعال نمی باشد....اصلا پاسخگویی وجود دارد!!!!!!؟؟؟؟؟خواهشنا یه تست از سیستم بگیرید!!!!
  پاسخ:
  سلام
  مشکل دریافت نوبت رفع شد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • واردات ترخیص کالا
 • ممنون ... وبلاگتون بسیار مفید است...
  خسته نباشید
  پاسخ:
  سلام
  خواهش میکنم 
  ما از نظرات شما در زمینه اطلاع رسانی بهتر سامانه استفاده میکنیم

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • هومن بنده ای
 • HTTP Status 404 - /k1nDuL4GN1niJ9lRnY7BjiXrex6u0ekX7YEqXhgblVRNxk0ekb74BCTYWAJ9gkYd3qYkSYeRPPAVL29UALIN6w/k1ne7/RPPc1

  type Status report

  message /k1nDuL4GN1niJ9lRnY7BjiXrex6u0ekX7YEqXhgblVRNxk0ekb74BCTYWAJ9gkYd3qYkSYeRPPAVL29UALIN6w/k1ne7/RPPc1

  description The requested resource is not available.


  Apache Tomcat/8.0.26
  این چه خطایی که وقتی میخوایم وارد سایت csw.irica.ir
  پاسخ:
  سلام
  این خطا مربوط به زمان قطعی سایت است
  در حاضر سایت در دسترس است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمدپرحلم از شرکت زرین ترابر
 • سلام الان چند روزه مشکل ثبت کامیون داریم بارها به خواب خورده کی حل میشه اعلام کنیم برا بارگیری ممنون
  پاسخ:
  سلام
  مشکل باید برطرف شده باشد
  در صورت وجود مشکل نمونه اطلاعات اظهارنامه و کامیون را به واحد پشتیبانی اطلاع دهید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام سیستم در گمرک سهلا ن تبریز خوب کار نمی کنه صور خدا این درست کنید از کار افتادیم
  پاسخ:
  سلام
  مسئولین گمرک باید مشکلات کندی و قطعی سامانه را به واحد پشتیبانی اطلاع دهند 

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • هومن بنده ای
 • با سلام 
  چرا فکر اساسی نمکنید و مشکلات سامانه را حل نمکینید هر روز قطع هر روز یه مشکل مردم باید ضرر و زیان مشکلات شما را بدهند؟! تا کی ؟! به برخی از همکارانتون (کارشناسان یا منشی تلفنی میز خدمت)بفرمائید با مردم صادقانه برخورد کنند.
  پاسخ:
  سلام
  قبل از هر موضوعی به علت مشکلات پیش آمده عذرخواهی میکنیم
  سعی ما همیشه بر این بوده تا پایدار نگه داشتن سامانه مشکلات به وجود آمده را تا حدود زیادی کاهش دهیم ولی چون در حال توسعه سامانه هستیم این قطعی ها اگرچه ناخواسته ولی اجتناب ناپذیر است 


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  دو روزه میخوام دور اظهاری انجام بدم متاسفانه سایت epl مشکل داره و اصلا امکان اظهار وجود ندارد لطفا بررسی کنید.
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  گاها با مشکل قطعی مواجه هستیم و این مشکلات در مدت کوتاهی بعد مرتفع می گردد در حال حاضر ارتباط سامانه برقرار است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام 
  لطف کنید در مورد مشکلات اظهار سند لوازم یدکی انتقاد مارو هم بزارین
  برای اظهار هر 10 قلم باید بشه یک سند
  حالا این سند یدکی که حدود 400 یا 500 قلم کالا میشه چطور میشه اظهار کرد؟
  یعنی یک کانتینر 40فوت میشه چیزی معادل 50 سند/.........
  لطفا معکس کنید هیچ کس چاسخگو نیست
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع به علت فراوانی و تنوع کالاهای وارداتی شما و به علت لازم بودن همه تعرفه های کالایی شما اجتناب ناپذیر است
  در عین حال کارشناس می تواند با مسئولیت خود این کالا ها را با هم تجمیع کند
  البته چنانچه ثبت سفارش دارید و سند شما بانکی است چاره ای جز اظهار دقیقا مطابق ثبت سفارش ندارید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • وحید طاهری
 • سلام
  چند روز پیش که سیستم نوبت دهی در گمرک شهریار مشکل داشت بعداشم مشکل درج مانیفست در شرکتهای هواپیمایی مشکل داشت حالا که این مشکلات حل شده مشکل در فرودگاه امام خمینی رخ داده که تا مرحله اخر سیستم پیش میره بعداش برای گرفتن کوتاژ مشکل عدم دریافت اطلاعات نمایش داده میشود.
  واقعاً چرا هیچ مسئولی پاسخگو در این زمینه نیست چرا اول این مسئله سیستمی گمرک را در یک گمرک کوچک امتحان نمیکنید بعد وارد سیستم سراسری گمرک کنید.... واقعاً متاسفم برای مدیران گمرک و تصمیم گیران در این رابطه
  پاسخ:
  سلام
  از شما ارباب رجوع گرامی در مورد مشکلات پیش آمده عذرخواهی میکنیم
  سعی ما همیشه بر این بوده تا پایدار نگه داشتن سامانه مشکلات به وجود آمده را تا حدود زیادی کاهش دهیم ولی چون در حال توسعه سامانه هستیم این قطعی ها اگرچه ناخواسته ولی اجتناب ناپذیر است 
  چنانچه هنوز هم مشکلی دارید با شماره های واحد پشتیبانی به شماره 88805385 الی 8 تماس بگیرید یا می توانید در این وبلاگ هم مشکلات خود را مطرح کنید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  مشکل آپلود کردن مدارک رو حل کنید
  پاسخ:
  سلام
  مشکل ممکن است بر اثر قطعی شبکه پیش آمده باشد
  مجددا امتحان کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  مشکل آپلود کردن و ارسال مدارک چندین روزه که همه رو گرفتار کرده باید برای ارسال مدارک ساعتها وقت گذاشت و دهها بار به قول شما امتحان کرد. هیچ ربطی هم به قطعی شبکه ندارد. حداقل زحمت بکشید یکبار خودتون از یک سیستم خارج از گمرک امتحان کنید. شرعا در مقابل اتلاف وقت مردم مسئولید.
  پاسخ:
  سلام
  طبق گزارشات ارسالی از گمرکات در این هفته مشکلی به مدت طولانی وجود نداشته است
  چنانچه مشکلی دارید با دفتر پشتیبانی تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق تری برایتان انجام شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  من یک سوالی دارم من اظهارنامه ای رو ثبت کردم در گمرک شهریار تا دیروز نوبت 4 ام بودم امروز صبح که چک کردم شدم نوبت 7 ام الان که ظهر هست شدم نوبت 12 ام .... این یعنی !!! چرا و چطور نوبت من همش عقب میافته!!!
  پاسخ:
  سلام
  این نوبت ها عقب نمیفتند احتمالا بعد از دریافت نوبت اظهارنامه های دارویی و حمل یکسره شما را کمی عقب انداخته اند
  چنانچه این موضوع خیلی حاد شد با شماره تلفن های دفتر پشتیبانی تماس بگیرید تا اگر مشکلی در برنامه وجود دارد برطرف گردد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام

  آیا اطلاع دارید که تا کنون تصمیمی در خصوص برگزاری آزمون کارگزاری گرفته شده یا خیر ؟ چون در جایی خواندم که دستور برگزاری صادر شده و در حال آماده شدن مقدمات کار هست . ممنون میشم که اطلاع دهید .

  پاسخ:
  سلام
  خیر به محض تصمیم به اجرای ازمون و مشخص شدن زمان آن از طریق پرتال گمرک اطلاع رسانی خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  بنده الان دو روز است منتظر تیک آخر هستم . این موضوع بعد از بیست روز و اتمام مراحل گمرکی غیر قابل توجیه است
  پاسخ:
  سلام
  شماره سریال اظهارنامه و گمرک اجرایی خود را بنویسید تا پیگیری انجام شود.

  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام.بار ما کفپوش لمینت با قطر 8 میلیمتر چینی به ارزش هر متر مربع 4 دلار که متاسفانه سیستم ارزش گمرک زیر 7 دلار نمی پذیرد !! ما اظهار نامه 7 دلاری دادیم و پس از چک شدن در تمام مراحل وپذیرفته شدن ارزش اظهاری توسط کارشناس مسیر و کارشناس بازبینی و حتی درب خروج گمرک خرمشهر در مرحله آخر رییس درب خروج گمرک خرمشهر بدون توجه به نظرات کارشناسان محترم وحتی سوابق ترخیص ما از سایر گمرکات درخواست ارزش 2 برابر میکند و بار را روی ماشین تا شنبه میخواباند .سوال بنده اینکه تا به کی ارباب رجوع باید ضرر و زیان بی تدبیری این قبیل کارشناسان گمرک را بدهد ؟! وقتی بار به علت قطعی های مکرر سیستم گمرک نزدیک به یک ماه در گمرک خرمشهر معطل مانده دود این تصمیم گیری ها به چشم چه کسی جز صاحب کالا خواهد رفت ؟! وقتی بازبینی را به قبل از خروج کالا از گمرک منتقل کردید دلیل این وقت کشی ها در درب خروج چیست ؟! 
  پاسخ:
  سلام
  این مشکل مربوط به سامانه نمی شود
  این تصمیمات حوزه اختیارات مدیر است
  این مشکل را با مدیر گمرک اجرایی در میان بگذارید

  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ارباب رجوع
 • با سلام 
  بعد از ثبت ارزش جهت ورود به مرحله بعد اخطاری به این  عنوان 
  • قلم کالای 1 : اختلاف وزن بیش از 10% است : وزن کالا = 552.0 ، وزن کل اظهاری = 1104000.0
  •  مشاهده می شود لطفا برای رفع مشکل و نحوه اصلاح آن  توضیح بفرمایید با سپاس
   
  پاسخ:
  سلام
  این فرم همان فرم خلاصه ارزش می باشد که در این فرم باید اطلاعات یک واحد از هر قلم را اضافه کنید
  به عنوان مثال وقتی 5 پالت به عنوان یک قلم کالا دارید باید اطلاعات یک پالت را در فایل اکسل وارد کنید
  در این حالت خود سامانه اطلاعات یک پالت را ضرب در تعداد 5 پالت می کند و نشان می دهد
  این خطا برای وقتی است که شما در فایل اکسل اطلاعات همه 5 پالت خود را در یک ردیف وارد کرده اید . اطلاعات دوباره ضرب در 5 می شود بنابراین اختلاف بیشتر از 10 درصد نشان می دهد

  با تشکر 
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مازیار بهرامی
 • سلام از مورخه 94/11/18 اظهارنامه ام کوتاژ شده ولی هنوز در نوبت کارشناس میباشد چرا سندی که دو روزه کارش تمام میشده اینگونه باشد
  پاسخ:
  سلام
  با توجه به راه اندازی کارشناسی مجازی احتمال تاخیر هست که به کارشناس تذکر داده  می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمدرضا کاکاوند
 • با سلام
  بنده در تاریخ 1394/11/25 با مشکل ورود به دور اظهاری واردات روبرو هستم.شماره های 88805385 اصلا پاسخگو نیستن.لطفا پیگیری نمایید.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  در صورت بقای مشکل اطلاعات خود را به صورت خصوصی ارسال کنید تا بررسی گردد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و وقت بخیر
  با توجه به اینکه کالای موجود در کانتینر وارداتی که قصد ترخیص آن را داریم داری دو کالا از گروه اولویت ۱۰ و ۹ می باشد مجبور به اخذ قبض انبار تفکیکی شدیم زمانی که خواستیم دو اظهارنامه را اظهار کنیم با توجه به اینکه یک بارنامه و در نتیجه یک قبض انبار اولیه و یک ترخیصیه و یک رسید ترخیصیه الکترونیکی و در نتیجه یک قبض انبار الکترونیک صادر شده قادر به اظهار یکی از دو اظهارنامه شدیم و برای اظهار سند بعدی ارور این قبض انبار قبلا برای کوتاز استفاده شده با مراجعه به انفورماتیک گمرک اعلام شد که باید تفکیک بارنامه انجام دهید به قسمت تفکیک بارنامه که می رویم و مشخصات را وارد می کنیم خطای ترخیصیه باید ثبت شود را به ما می دهد در صورتی که وضعیت ثبت ترخیصیه را نیز که چک کردم ترخیصیه چک شده با توجه به اینکه الان حدود یک هفته بار معطل این مسئله خواهشمند است راهنمایی فرمایید که برای صدور قبض انبار الکترونیک برای یکی دیگر از اظهارنامه هایمان چیکار باید بکنیم لازم به ذکر است که خود کشتیرانی نیز مراجعه کردیم و گفتند مربوط به گمرک است 
  پاسخ:
  سلام
  اظهارنامه بر روی شماره قبض انبار قفل می باشد چنانچه قبض انباری یکبار اظهار شود دیگر نمی توانید اظهار کنید
  در هر حال برای بررسی بیشتر می توانید با شماره های میزخدمت تماس حاصل کنید یا اطلاعات خود را از قبیل شماره تلفن و اطلاعات کاربری به صورت خصوصی ارسال کنید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  مشکل آپلود کردن مدارک رو حل کنید

   
  پاسخ:
  سلام
  مشکل حل شده است
  در صورت بقای مشکل با میزخدمت تماس بگیرید و اطلاعات خود را اعلام کنید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ارباب رجوع
 • با سلام فرم خلاصه ارزش که قبلا گمرک ثبت می گردید بعد از مرحله وارد کردن ارزش در TSC در گمرک حذف شده است؟
  پاسخ:
  سلام
  خیر فعلا در هر دو صورت انجام می گردد تا وقتی سامانه در این رویه به پایداری رسید فقط به طور سیستمی انجام می گیرد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام میخواستم بدانم که چرا سیستم اظهار زیر 7 دلار رانمی پذیرد؟لطفا در این باره راهنمایی بفرمایید.با سپاس
  پاسخ:
  سلام
  سامانه به نرخ خاصی قفل نشده است و همه ارزش ها رو می پذیرد
  لطفا برای راهنمایی بیشتر با میزخدمت تماس بگیرید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ارباب رجوع
 • سلام لطفا در مورد ترخیص الکترونیکی که در کشتیرانی فقط به نام شرکت یا شخص باید کارت بازرگانی داشته باشد و بار از مبدا بنام کسی که کارت بازرگانی دارد  صادر می شود توضیح بفرمایید در ضمن اگر بار در مناطق ویژه اقتصادی که حق خرید فروش و واگذاری دارد وارد کشور شود تکلیف چیست 
  پاسخ:
  سلام
  ترخیصیه را شرکت حمل به نام خود صادر می کند و در هنگام تحویل به صاحب کالا باید ان را به ایشان از طریق منوی واگذاری ترخیصیه واگذار کند

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام

  در رویه واردات پس از ثبت مراحل و تکمیل اظهار ارزش امکان تایید نهایی وجود ندارد الان دو روزه که سایت به همین صورت میباشد.لطفا بررسی نمایید.

  باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  سیستم به شما خطایی در این زمینه می دهد 
  لطفا خطا ها رو بررسی کنید احتمالا به پردن کردن فرم ارزش شما خطا وارد کرده است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا لینک تلگرام جدید جهت عضویت و ارسال نظر جدید جهت تبادل اطلاعات تولید نمایی.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  برای عضویت در کانال پنجره واحد بر روی لینک زیر کلیک کنید


  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • حمید-گمرک شهید رجایی
 • با سلام تعدادی از کالاها مثل ام دی اف خام بر اساس قرارداد فی مابین اداره کل استاندارد و گمرک ایران مجوز استاندارد اجباری آن بصورت تفاهم نامه دریافت میگردد ولیکن تیک استاندارد باید در سامانه توسط کارشناس گمرک قبل از مرحله رییس سرویس حذف گردد منتهی اکثر کارشناسان علیرغم پیغامهای مکرر در سامانه متوجه منظور نمیگردند و سند چندین بار از مرحله رییس سرویس بازگردانی میگردد تا کارشناس مربوطه متوجه حذف تیک استاندارد (سازمان همجوار)گردد لطفا پیگری فرمایید.
  با سپاس
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع در حوزه تخصصی گمرکات محلی است باید برای رفع این مشکل به مدیر گمرک مراجعه کنید و برای رفع مشکل نرم افزاری به مسئول ای تی مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  کدینگ من برای دوراظهاری ترانزیت روی لپ تاپ خودم فقط تا مرحله ارسال مدارک پیش میره ، دلیل خاصی داره ؟
  البته اگر فقظ یک فایل آپ لود کنم به راحتی رد میشه ، بخوام چند فایل اتچ کنم دیگه عبور نمی کنه
  در ضمن اینترنتم پارس آنلاین هست
  شما می تونید کمک کنید؟
  سپاس و خسته نباشید
  پاسخ:
  سلام
  چنانچه مدارک بیشتری می خواهید بارگذاری کنید باید از طریق اضافه کردن سند اقدام کنید
  سامانه دوراظهاری ترانزیت در حال حاضر مشکلی ندارد
  چنانچه هنوز هم مشکل برقرار است با دفتر پشتیبانی تماس بگیرید و اطلاعات خود را ارائه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
    در تاریخ 94.12.1 اظهار نامه شماره کوتاژ17415با مسیر سبز را ثبت الکترونیکی انجام داده ایم  بعد مراجعه به گمرک محلی (گمرک اردبیل)گفتند اظهارنامه مذکور در کارتابل گمرک قابل رویت نیست و اظهار نامه در گمرک دیگری بررسی میشود.نوبت دریافتی ابتدا 11 بعد به شماره 5 و بعد به شماره 7 و 8 افزایش و بعدا بدون ذکر هیچگونه دلیلی از صف خارج شد . با اخذ دوباره نوبت در نوبت 6 با گذشت یک هفته اظهار نامه در مرحله اول یعنی کارشناس تعیین مسیر قرار دارد بدون هیچگونه بررسی.انفورماتیک گمرک اردبیل میفرماید یا باید منتظر باشید یا خودتان با واحد پشتیبانی  سامانه eplتماس  بگیریید.
  حالا سوال این است با توجه به نیاز مبرم شرکت به کالا  و ضررهای وارده ناشی از توقف دراز مدت کالا در گمرک خواهشمند است نحوه پیگیری اظهارنامه که بدون هیچگونه دلیلی  و پیغامی در سامانه epl .در مراحل اولیه توقف کرده اعلام بفرمایید.لازم به توضیح است که انفروماتیک گمرک محلی جوابگوی  اظهارنامه های کوتاژ گرفته شده که بدون طی هیچگونه فرایندی متوقف شده است نمیباشد.ایشان میفرمایند اظهارنامه در گمرک دیگری بررسی میشود.اما کی و چه زمان معلوم نیست و جوابگوی توقف اظهارنامه به مدت یک هفته در مرحله اولیه نمیباشد. با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  طی بررسی به عمل آمده :
  شما دو روز از زمان اظهار خودتان لغو نوبت زده این و بعد از این مدت تازه وارد کارتابل کارشناس شده اید که کارشناس و رییس سرویس مجموعا 5 روز زمان صرف کرده است برای تایید این اظهارنامه 
  ما برای کارشناس و رییس سرویس تذکر را ارسال میکنیم
  در حال حاضر اظهارنامه شما در مرحله صندوق و آماده پرداخت شما می باشد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  لطفا در قسمت اپلود اسناد فکری به حالش انجام دهید قبلا 20 تا سند به راحتی اپلود میکرد الان باید 3 تا 3 تا سند اپلود کنیم فکر کنم این مشکل بزرگی باشد که ارباب رجوع دارد در سامانه تلگرام هم بحث انجام شد لطفاً پیگیری نمایید
  پاسخ:
  سلام
  رویه ای برای بارگذاری 3 تایی اسناد نداریم
  هنوز هم مثل قدیم است
  ولی ممکن است گاهی ویژگی به سامانه اضافه شده باشد و دوباره حذف شده باشد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران محترم 
  با توجه به انتشار نسخه بروز شده سامانج تجارت فرامرزی لطفاً به این نکته توجه داشته باشید ایرداتی از قبیل اسکن کردن تکی و دو تا دو تا وجود دارد و به عنوان مثال برای آپدیت 29 فیلد قبلا به راحتی لود و به مرحله بعد ارجاع داده می شد  ولی متاسفانه نه تنها در این نسخه ارجاع داده نمیشو و پس از آپلود در همان صحفه خواهد ماند.
  نکته 2- در حین تایپ اظهار نامه قسمت داشبورد بعد از آپلود محو میشود و تنها میتوان با آن کوتاژ تا آخرین مرحله پیش رفت یا برای مثال کوتاژی ذخیر و عطف گرفته می شود برای اصلاح دیگر نمی توان از دور اظهار یا هر منوی دیگر نسبت به رفع آن اقدام کرد سپس دوبار قسمت url بعد از epl را پاک کرده و جددا وارد سامانه و بر روی قسمت های داشبورد کلیک کرده.
  لطفاً نسب به رفع مشکل اقدام و با توجه به مشکلات ارباب رجوعان که همین خبر در سامانه تلرگرام epl به  اشتراک شده است اصلاح گرد. با تشکر از زحمات کادر منتخب مجموعه
  پاسخ:
  سلام
  از تذکر شما تشکر می کنیم
  ان شا الله موارد گفته شده در نسخه های بعدی رفع خواهد شد


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  در مورد اطلاعیه برگزاری آزمون حقالعمل کاری در فروردین 95
  بفرمایید این آزمون تستی هستش یا تشریحی؟
  و اینکه آزمون در کجا ها برگزار می شود؟فقط در تهران یا مراکز استانها؟
  پاسخ:
  سلام
  اطلاعات تکمیلی در مورد ازمون متعاقبا از سوی گمرک ایران اطلاع رسانی می شود

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مرتضی غلامی سعد آبادی
 • با سلام

  در مورد برگزاری آزمون حق العملکاری به تاریخ 93/12/12 یک اطلاعیه در این سایت داده بودبد و مورخ 94/12/8 در کانال تلگرام  نیز اطلاعیه دادید مبنی بر برگزاریه این آزمون در فروردین ماه سال آینده ولی طی تماسی که با دفتر آموزش گمرک داشتم این اطلاعیه ها رو تکذیب کردند!؟ آیا علت خاصی داره؟ ممنون میشم یک راهنمایی کنید تا بابت این اطلاعیه و زمانی که صرف مطالعه جهت آمادگی آزمون میزارم  اطمینان خاطری داشته باشم.

  با تشکر

  پاسخ:
  سلام
  این اطلاعیه از روابط عمومی گمرک صادر شده است
  برای اطلاعات بیشتر به پرتال گمرک مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  قابل توجه همکارن عزیز
  شایان به الذکر است با توجه به دور اظهاری مجازی لطفاً در صورت امکان فیلد اظهار کننده و حق العمکار و صاحب کالا را چه در تمامی مراحل پنهان و تنها دسترسی ممکن را به مدیر و معاون آن واحد اجرایی تحویل دهید.
  شایان به الذکر است با توجه به بررسی های بعمل آمده به این نکته مهم و اساسی در گمرکات مختلف به این نتیجه رسیده ام که با توجه به مجازی کردن حتماً و الزاماً نیاز به محو نام صاحب کالا-حق العمکار-نماینده-در تمامی مراحل چه وزارتخانه ها چه در رویت ثبت سفارش کالا پنهان و تنها ریاست آن مجموعه قابل رویت باشد.این کار جهت شفافسازی و سلامتی کار در محیط اداری و کاری خواهد شد و هرگونه دخل و تصرف و ارتباطی با این عملکرد حذف خواهد گردید.
  لطفاً نسبت به این گزینه حتما توجه فرمایید
  پاسخ:
  سلام
  در فاز بعدی نرم افزار این موضوع اجرا می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام از دیروز در گمرگ خرمشهر سه تا کوتاژ دارم وقتی کلید نوبت دهی کارشناس رو میزم که نوبت بگیرم میگه: گیت فعالی برای انتخاب وجود ندارد.
  هیچکس هم در گمرک خرمشهری کاری نمیتونه بکنه حتی انفورماتیک!!!چرا؟ چطور مشکل حل میشه!!!
  پاسخ:
  سلام
  این خطا یعنی کارشناسی برای زون انتخابی شما کارشناسی فعال نیست
  این مشکل توسط رییس سرویس برطرف می شود


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام

  خبری در کانال تلگرام درج شده بود مبنی بر برگزاری آزمون در فروردین . میشه لطف بفرمایید زمان دقیقش رو بفرمایید چون باید کنکور ارشدم بدم بنا بر این باید ببینم می رسم بخونم  یا نه . خدا خیرتون بده  واقعاً برام مهمه . یک دنیا ممنون 

  پاسخ:
  سلام
  این اطلاعیه از روابط عمومی گمرک صادر شده است
  برای اطلاعات بیشتر به پرتال گمرک مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مرتضی غلامی سعد آبادی
 • با سلام

  با دفتر آموزش گمرک ایران تماس گرفتم ولی خبر برگزاری آزمون حق العملکاری رو تکذیب کردند. گفتند اگر قرار بر برگزاری آزمون باشد از سایت رسمی گمرک اطلاع رسانی میشه. آیا علت خاصی داره؟ لطفا یه اطمینان خاطر بابت این اطلاعیه بدید ممنون میشم.

  پاسخ:
  سلام 
  برای آزمون از پرتال گمرک پیگیر باشید
  روابط عمومی گمرک از طریق پرتال اعلام خواهد کرد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 

  من علاقمند هستم آزمون کارگزاری گمرک شرکت کنم اما نمیدونم از چه منبعی پرس و جو کنم .تاریخ برگزاری آزمون چه تاریخی است. لطفا اطلاع رسانی کنید.
  پاسخ:
  سلام
  در صورت اعلام گمرک در این وبلاگ اعلام میکنیم
  ولی برای اطلاعات بیشتر به پرتال گمرک مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  وضعیت کوتاژ 40452  مورخ 94/12/15 این شرکت تولیدی را بررسی می فرمائید . علیرغم پیغام رئیس سرویس گمرک استان مبنی بر عدم نیاز به تغییر مسیر و اخذ مجوز استاندارد فعلا از طرف کارشناس تا امروز 94/12/18 ساعت 15 بررسی نگردیده است. سیستم نوبت دهی خیلی بلاتکلیف عمل می نماید هر روز نوبت من جابجا میشه .
  پاسخ:
  سلام
  برای بررسی ضمن ارائه شماره سریال اظهارنامه باید گمرک اجرایی خود را هم اعلام کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • کارمند گمرک
 • با سلام
  در زمان اجازه ورود به ترانزیت و کارنه اگر گمرک ارسال کننده بیجک بین نکرده باشد اجازه داده میشود . اگر سامانه خطا دهد و اجازه ندهد در بدو امر کار پیگیری میشود . باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  مرحله اول اجازه ورود برای اطمینان از صحت ارسال درست اظهارنامه است نه بیجک
  کلا در این مرحله بیجک ها چک نمی شوند و ایم موضوع در معماری برنامه است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام ، شرکتی که در آن کار می کنم قصد واردات لوزام خانگی به صورت SKD دارد. من تعرفه مربوط به این نوع کالاها را چطور می توان پیدا کرد؟ ما شنیده ایم که تعرفه لوزام خانگی در سال آینده کاهش خواهد داشت چطور میتوان از این موضوع مطمئن شد؟
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  برای این موضوع باید با دفتر تعرفه ارتباط بگیرید
  برای اطمینان از قوانین و آیین نامه های گمرک وهمچنین برای ارتباط با معونت های گمرک ایران می توانید به پرتال گمرک مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  خسته نباشید
  چند روزی است بیش از ده روز که اس ام اس سامانه قطع است 30008887
  لطفآ برسی کنید
  پاسخ:
  سلام
  مشکل ارسال پیامک برطرف شده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  میشه لطفا در مورد اطلاعیه برگزاری ازمون حق العمل کاری توضیح بیشتری داد؟؟

  کی ثبت نام دارد؟
  آیا این اطلاعیه صحت دارد ؟؟
  در صورت امکان بیشتر اطلاع رسانی کند ؟
  ممنون از سایت  و وبلاگ خوبتون
  پاسخ:
  سلام
  اطلاعیه های تکمیلی به محض دریافت از پرتال گمرک در وبلاگ درج می شود
  ولی اطلاعیه های اولیه در پرتال گمرک قابل دریافت است

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • سلمان خونساری
 • باسلام
  اگر فرم تعهد مبنی بر پرداخت اختمالی مابه تفاوت حقوق ورودی سال 95 را ارسال نماییدیا پنجره ای جهت دانلود فرم های مربوط به گمرگات کشور را ایجاد نمایید ممنون میشوم
  باتشکر فراوان
  پاسخ:
  سلام
  این فرم را از واحد های مالی باید دریافت کنید
  این فرم به صورت الکترونیک وجود ندارد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  من دانشجوی MBA هستم مخواستم در نشریه گمرک مقاله علمی در رابطه با گمرک هوشمند چاپ کنم با کجا هماهنگی کنم البته به روابط عمومی گمرک هم ایمیل دادم ولی جواب دریافت نکردم با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  با پرتال گمرک در ارتباط باشید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • میلاد خلیل زاده
 • سلام. در حال حاضر نمیشه تعرفه هایی که از 7 درصد به 5 درصد کاهش پیدا کرده را اظهار کرد و با پیام عدم امکان ثبت اظهار،ماخذ تعرفه 74111020 حداقل 7.00 می باشد روبرو میشیم. خواستم بدونم کی برطرف میشه
  باتشکر فراوان
  پاسخ:
  سلام
  این مشکل برطرف شده است ولی ممکن است گمرک اظهاری شما اپدیت نباشد
  لطفا بفرمایید در کدام گمرک مشکل دارید تا اپدیت شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • سید محمد جواد ذاکری
 • هنوز نمی توانیم تعرفه های 7 درصدی که 5 در صد شده اند را اظهار کنیم و پیغام زیر را دریافت می کنیم :
  عدم امکان ثبت اظهار،ماخذ تعرفه 59090000 حداقل 7.00 می باشد 
  گمرک اظهاری شهریار تهران می باشد لطفا اعلام نمایید مشکل کی برطرف میشود ؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  این تعرفه در سامانه با ماخذ 7 درصد ثبت شده است
  در صورت تغییر در اطلاعات تعرفه باید به واحد فناوری اطلاعات گمرک خود مراجعه کرده و درخواست اصلاح اطلاعات این تعرفه را بدهید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید 

  می خواستم بودن راهی هست که از چند بارنامه در یک سند استفاده کرد ؟

  اسناد از نوع بانکی 
  پاسخ:
  سلام
  خیر برای هر اظهارنامه فقط یک بارنامه استفاده می شود
  اگر در فازهای بعدی سامانه این ویژگی اجرا شد اطلاع رسانی می شود


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام و عرض ادب

  لطفاً در خصوص زمان ثبت نام ، منابع آزمون ، و زمان و مکان دقیق آزمون کارگزار گمرکی اطلاع رسانی بفرمایید . سپاسگزارم

  پاسخ:
  سلام
  امروز مطلبی درباره منابع آزمون منتشر شد
  اطلاعیه های تکمیلی از آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  آزمون کی برگزار میشه و نحوه اطلاع رسانی به چه شکله
  پاسخ:
  سلام
  در پست جدید وبلاگ ادرس سایت سازمان سنجش گذاشته شده است می توانید با مراجعه به آنجا پاسخ سوالات خود را بیابید

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام

  ضمن تشکر از شما بابت اطلاع رسانی آزمون ، در صورتی که به مسوولین دست اندر کار آزمون دسترسی دارید بفرمایید در هنگام ثبت نام شرط حداقل معدل 16 وجود دارد که بر خلاف نص صریح قانون و آیین نامه است و ضمناً هیچگونه اطلاع رسانی از پیش صورت نگرفته بود حال که واریز وجه انجام شده در مراحل انتهایی ثبت نام با این مشکل  مواجه میشویم خاطر نشان می سازد آزمون حق العمل کاری گمرک یا همان کارگزار گمرکی ، آزمون استخدامی نیست که شرط معدل برای آن وضع شده است در واقع کارگزار یک شخصیت حقوقی منفک از بدنه دولت است . لذا خواهشمندم چنانچه به مسولین دسترسی دارید این موضوع را پیگیری فرمایید . با تشکر و سپاس

  پاسخ:
  سلام
  موضوع شرط معدل اشتباها از سوی سازمان سنجش تعیین شده بود که اصلاح شد
  شرکت در آزمون نیاز به شرط معدل ندارد

  با تشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام.الان چند ساعت است که میخواهم کالای خود را اظهار کنم ولی از مرحله اضافه کردن اسناد جلوتر نمیره و به مرحله بعد وارد نمیشه.خواهشمند است رسیدگی و رفع عیب فرمایید. با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  مشکلی در پنجره واحد بود که برطرف شده است 

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  از روز 5 شنبه 26 فروردین سایت دور اظهاری مشکل پیدا کرده و تا به امروز یکشنبه 29 فروردین همچنان سایت مشکل دارد و با وقفه طولانی می توانیم log in شویم و یا اصلا موفق نمیشیم و باید چندین بار سعی کنیم . بعد از وارد شدن نیز مجددا سایت در حال لود شدن می باشد لطفا سریعا رسیدگی فرمایید
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  در حال حاضر مشکل برطرف شده است
  چنانچه هنوز مشکل دارید با تلفن های میزخدمت تماس بگیرید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • سید محمد جواد ذاکری
 • با سلام و خسته نباشید

  جهت ثبت کوتاژ در گمرک تهران (شهریار) با پیغام زیر مواجه می شویم لطفا راهنمایی نمایید

  ریاست سالن برای گمرک مورد نظر تعریف نشده است
  پاسخ:
  سلام
  در دست بررسی می باشد
  ان شا الله به زودی مرتفع می گردد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • عبداله امیری زاده
 • بنام خدا
  باسلام ـفروشگاه و انبار کالای اینجانب دربندر میباشد که پس از ترخیص کالای خود وارسال به انبار شخصی خودم،پس از فروش کالا که بعضا بصورت تدریجی و درمقیاس و فاکتورهای کوچک و در طول زمان بفروش میرسد،لذا حین خروج کالای فروخته شده توسط خریدار از گلوگاه های استان با مشکلات عدیده روبرو هستم و نیروی محترم انتظامی به عناوین مختلف و به بهانه ی عدم برخورداری از اینترنت از خروج کالای فروخته شده امتناع نموده و زمان مجاز خروج کالا را صرفا زمان اعتبار پیامکی(فقط شش روز از تاریخ خروج کالا از گمرک)میداند درصورتیکه اعتبار پروانه الکترونیک اخذ شده بعضا یکسال تا حتی دو سال نیز میباشند.با این رویه،اینجانب از مزایای قانونی پروانه الکترونیک خود محروم گردیده و باعث عدم امکان فروش کالای خود و تضییع حقوق و مزایای قانونی اینجانب میشود.ادامه ی این روند واردات قانونی کالا را با چالش جدی مواجه نموده و تداوم این رویکرد باعث تشویق و رونق قاچاق در منطقه میگردد.
  عاجزانه تقاضای پیگیری موضوع و ارائه ی طریق بمنظور بهرمندی واردکنندگان از مزایای قانونی اسناد ورود قانونی مورد استدعاست.
  باتشکر.
  پاسخ:
  سلام
  مشکل شما برای ریاست محترم کل گمرک ایران ارسال شد و ان شا الله مشکل برطرف شود.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • عبداله امیری زاده
 •   سلام لطفا اگر فراموش نکرید و حو صله داشتید و ما مردم جنوب را هم از مردم ایران میدونید جواب بدهید
  پاسخ:
  سلام
  من سوالی از شما ندیدم که بی پاسخ گذاشته باشم
  وگرنه برای من تفاوتی در پاسخ به نظرات ندارد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام و خدا قوت

  سوال من درمورد ساخت و آماده سازی نرم افزار موبایلی سامانه گمرک برای گوشی های IOS مثل آیفون هست که آیا این برنامه تهیه شده یا خیر.

  ممنونم بخاطر اینکه تلاش میکنید مشکلات ریز و درشت سامانه زودتر حل بشه و صاحبان کالا و همچنین نماینده های آنها بیشتر ازین دچارخسارت های مالی نشوند.
  یا علی
  پاسخ:
  سلام
  نسخه IOS پنجره واحد در دست معماری می باشد.
  به محض انتشار اطاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • عبداله امیری زاده
 • سلام.    بنده ۳ اردیبهشت سوال کرم که فروشگاه وانبارم  در بندر می باشد که جوابی تا حالا دریافت نکرده ام و هنوز منتظر جواب هستم
  پاسخ:
  سلام
  بنده عرض کردم این موضوع برای تصمیم ریاست محترم گمرک برای ایشان ارسال شده است.
  در صورت اطلاع از تصمیمات جدیدشان به اطلاع خواهد رسید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا آزمایشگاهی واوان آزما مربوط به فرودگاه امام را به سیستم جامع فرامرزی متصل نمایید.
  گمرک اجرایی هیچگونه دستورالعملی در خصوص آزمایشگاه فوق جهت وارد کردن اطلاعات در سامانه ندارند.
  و آزمایشگاه فوق موظف به وارد کردن اطلاعات در سامانه می باشد لطفاً پیگیری شود
  پاسخ:
  سلام
  مسئولیت هماهنگی راه اندازی سازمان های همجوار گمرک اجرایی می باشد البته خود سازمان همجوار هم باید پیگیر این موضوع باشد 
  در غیر اینصورت اظهارنامه ای به سمت انها ارجاع نمی شود.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام

  ضمن تشکر از شما بزرگواران که مازاد بر وظیفه ذاتی تان صبورانه به سوالات در خصوص آزمون کارگزاری پاسخ می دهید ، دو سوال دا رم :

  1- بالأخره آیا ظرفیت پذیرفته شدگان مشخص شد که چند نفر در نهایت پذیرفته خواهند شد؟

  2- آیا ضرایب مواد آزمون یکسان است یا متفاوت ؟ در صورتی که متفاوت است چقدر است ؟

  پاسخ:
  سلام
  1. قرار بر تغییر ظرفیت است ولی هنوز خبری از جزئیات منتشر نشده است.
  2. طبق اعلام گمرک سوالات ضرایب یکسان دارند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  در بخش مشاهده وضعیت اظهار در رویه واردات قبل از صدور مجوز باید شناسه حمل ثیت کرد شناسه حمل را باید از کجا به دست آورد ( کدام سند ) ؟ 
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام
  شناسه حمل از سامانه حذف شده است
  شناسه حمل همان شناسه ای است که از ثبت سفارش دریافت میکنند

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  دوست عزیز وقتی ما پسورد ونام کاربری نداریم چگونه به صورت عملی پنجره واخد را تمرین کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  نام کاربری فقط به افراد فعال در سامانه تعلق میگیرد
  منظور از کار عملی همین افراد است
  البته این به این معنی نیست که بقیه افراد شانسی ندارند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام . امکانش هست منابع سامانه رو برای آخرین بار و بصورت قطعی تا آخر وقت امشب بذارین ببینیم . آخه اول اومدین برای واردات یه فایلی گذاشتین که خیلی نامربوط و قدیمی بود . بعد از مدتی دوباره یه فایلی که بیست و اندی مقدمه داره گذاشتین و گفتین تکمیلی فایل قبل هست . حالا برای بنده و خیلی از دوستای دیگه سواله که آیا هر دو رو باید میخوندیم یا فقط اونی که بعدا گذاشتین ؟!! میدونم خیلی دیر شده ولی بنده و خیلیهای دیگه شب امتحانی هستیم . ممنون از توجهتون
  پاسخ:
  سلام
  فایل جدیدی که اخیر گذاشتیم فایل تکمیل شده بود یعنی نیازی به خواندن قبلی نیست
  منابع هم در وبلاگ هست می توانید دریافت کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بد شانس ترین
 • سلام میگم بااین هوای جوی چطور واسه آزمون آماده شیم خدا به دادما برسد مسئولان محترم انگار از هوا ی بد جوی بی اطلاع هستن جاده لغزنده و راه ما طولانی. چرا لج کردن که باید همین پنجشنبه باشه نکنه سازمان سنجش با مرکز آزمون دانشگاه آزاد نمیسازه چوپش ما باید بخوریم دیگه
  پاسخ:
  سلام
  هماهنگی آزمون با سازمان سنجش بوده است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • شاهرخ حیدری
 • سلام
  حتی یک سؤال از جزوه سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد اجارت فرامرزی در آزمون نیامده بود ،واقعاً تکلیف چیه ؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  تمامی سوالات از منابع اعلامی مطرح شده است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام و خسته نباشید
  سوالات پنجره وسامانه خارج از منابع آزمون بودند واین اصلا عادلانه نیست

  سالن برگزاری امتحان کرمان اصلا مناسب نبود و آلودگی صوتی مانع از تمرکز میشد.....
  پاسخ:
  سلام
  کلیه سوالات از منابع مطرح شده است
  در مورد محل برگزاری آزمون سازمان سنجش مسئول پاسخگویی می باشد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  خسته نباشید بالاخره این آزمون هم با همه حرف و حدیث ها و شاید اندکی بی تدبیری و تداخل با امتحانات برخی دوستان برگزار شد.
   سوالات پنجره واحد بجز 3-4 تاش بقیه باید حتما" عملی کار کرده باشید.
  اما سوالات بقیه هم واقعا" سخت بود و هر چی نکته ریز بود  آورده بودند.
   از زحمات بی دریغ شما هم که گاهی برخی دوستان کمی نامهربانانه برخورد کردند بسیار سپاسگزار هستم
  راستی اگر سوالات را دیدی نظرتان راجع به آزمون و سطحش چیه؟
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از لطف شما 
  ظاهرا سعی شده بود سوالات با فهم عمومی همراه باشد
  به هرحال امیدوارم موفق باشید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام خسته نباشید
  امروز امتحان بود و خیلی جالب اینکه اکثر سوالات سامانهمخصوصاً بخش ترانزیتش اصلاً از منابعی که تو سایت گذاشتین نبود.

   سوالات رو هر کی عملی کار کرده یعنی اینکه سوالات خارج از منابع باشه!!!!!

  لطفاً در جواب سوال بنده نگین از سایت گمرک بپرسین یا اینکه اطلاعی در این خصوص نداریم اگه شما مسئول پاسخگویی به سوالات هستین که جواب بدین و بنده و تمامی کسانی رو که امروز امتحان دادن رو آگاه کنید در غیر اینصورت باید تمامی سوالاتی که از منابع نبوده حذف گردد
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام

  تمامی سوالات از منابع اعلام شده بوده است
  ظاهرا سعی شده بود سوالات با فهم عمومی همراه باشد
  چون ما طراح سوالات نبودیم بازهم مجبوریم شما را برای سوالات بیشتر به گمرک ارجاع دهیم
  به هرحال امیدوارم موفق باشید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام وخسته نباید چنتا سوال داشتم
  1.ایا بعد از ازمون سوالات را در سایت قرار میدهید؟
  2.شما اعلام کردید که ازمون نمره منفی نداره ولی در برک ازمون گفته شد که نمره منفی داره. الان تکلیف چیه؟ منفی داره یا نداره؟؟!
  3.نتیجه ازمون در چه تاریخی اعلام میشه؟!
  با تشکر از شما..
  پاسخ:
  سلام
  به محض دریافت سوالات اطلاع رسانی خواهد شد.
  در مورد نمره منفی باید از سایت گمرک سوال بفرمایید
  نتایج ظرف 30 روز از تاریخ آزمون اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • یه شرکت کننده بدبخت آزمون حق العملکاری
 • با سلام مجدد خدمت اساتید سامانه !!!
  خوبه ما دیروز سوال کردیم منابع کدومه و از کجا سوال میاد ؟
  واقعا میخوام بدونم این سوالای فضایی رو از کجای کهکشان راه شیری پیدا کردن آوردن که ما ندیده بودیم ؟!
  اینهمه وقت گذاشتیم و از کار و زندگیمون زدیم که این امتحان رو مثلا خوب بدیم اما صد حیف ....
  واقعا الان چه جوابی برای اینهمه شرکت کننده بدبخت دارین بدین؟
  اون از جزوه های بی سر و تهتون و اینم از نمونه سوالاتتون !
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام نتایج آزمون حق العملکاری چند روز دیگر اعلام میشود 
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  میخواستم بپرسم تاریخ اعلام نتایج آزمون کارگزار گمرکی کی هست؟
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام ، زمان اعلام نتایج آزمون کارگزار گمرکی چه تاریخی و به چه شکل است، با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  نتیجه آزمون حق العمکاری گمرک در چه تاریخی اعلام می شود ؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام

  باتشکر از برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی و با اینکه میدونم شما اطلاعی از زمان اعلام نتایج ندارید و به محض اطلاع ، اطلاع رسانی میکنید اما آیا نمیتونید حدودی رو به ما بگین تا منتظر اعلام نتیجه باشیم؟ مطمئن باشید بعدا طلبکارشما نخواهیم شد که چرا این تاریخ را اعلام کردید اما نتایج اعلام نشد. تنها برای برنامه ی خود یک تاریخ حداکثری را تنها حدس بزنید و قطعی نگویید

  سپاسگذارم

  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و سپاس فراوان از اطلاع رسنیتان
  نتیجه آزمون کی اعلام میشود؟؟
  ضمنا سوالای پمجره سخت بوود شاید پایینترین درصدم همین باشد
  پاسخ:
  سلام
  به محض دریافت اخبار درباره تاریخ اعلام نتایج به اطلاع خواهد رسید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  یه سوال تو آزمون بود که مبلغ بیش از 500 میلیون ریال را از چه طریق می توان واریز نمود:  pOS یا   مراجعه به بانک یا اینترنت یا ATM
  پاسخ:
  سلام
  سقف پرداخت با پوز 500 میلیون ریال می باشد و بالاتر از آن را باید با مراجعه به بانک پرداخت کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام نتیجه امتحان کی اعلام میشه؟  
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • مهدی شکوری
 • بعد از 7 سال برگزار کردن آزمون آیا این ظرفیت عادلانه است؟
  اگر سال 200 نفر هم می گرفتن. میشد با امسال 1600 نفر . اون موقع
  ظرفیت رو 500 نفر اعلام کردن. تازه سهمیه کارکنان گمرک و خانواده شهدا
  و ایثارگر رو هم در نظر بگیرید فکر نکنم بیشتر ازد300 تا سهمیه به شرکت کنندگان در سهمیه آزاد برسه.همین کارها رو می کنید که همیشه از گمرک به عنوان منبع فساد در مملکت نام میبرند دیگه. اون از وضع اطلاع رسانی واضافه کردن منابع آزمون 20 روز مانده به آزمون واین هم از آزمون که در بهش سامانه حداقل 15 الی 20 تا از سئوالات خارج از منابع بود. حداقل این ظرفیت رو تا 1000 نفر بالا ببرید تا شاید جبران 7 سالدبرگزار نشدن ای آزمون بشه.
  پاسخ:
  سلام
  تصمیم افزایش ظرفیت رو سه هفته قبل ریاست محترم گمرک اعلام کرده اند.
  به محض رسیدن اخبار جدید اطلاع رسانی خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام

  آزمون را دادیم

  سوالات جامع فرامرزی و جامع گمرک خارج از جزوه ها بود و خیلی سخت بود.
  استاندارد نبود.

  ظرفیت هم که خیلی پایین بود. 200 نفر برای 27000 نفر؟؟
  چون سهمبه شهدا اضافه کردن 
  چیزی نمی مونه....

  لطفا در مورد افزایش ظرفیت در تلگرام پیام بذارید.
  ما منتظریم.

  ممنون
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام گمرک به دستور ریاست گمرک ظرفیت پذیرش به 1000 نفر افزایش داشته است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  ابتدا جا داره تشکر کنم از شما
  به نظر من این نحوه اعلام منابع و طرح سوالات و برگزاری آزمون جای کمی تامل داره
  84 سوال قانون خیلی خوب و استاندارد و مطابق منابع اعلامی بود ولی سوالات پنجره و سامانه  با منابع اعلامی حداقل 60 درصد همخونی نداشت و فقط کسانی میتونستند جواب بدند که یا بازنشست گمرک باشند یا حداقل 2 سال سابقه کار اجرایی در گمرک رو داشته باشند و این اجحافیه در حق امثال من که نتونستند عملی این کارو انجام بدند و تازه میخواند شروع به کار کنند بهتر نبود از همون ابتدا یا منابع رو درست اعلام میکردند یا به شرایط ثبت نام سابقه کار عملی رو اضافه میکردند با این روش 90 درصد ما در آزمون فقط سیاه لشکر بودیم و هیچ 
  قضاوت با خود شما

  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.
  ما در همه موارد اعلام شده و مورد نیاز اطلاع رسانی میکنیم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  بعد از 7 سال برگزار کردن آزمون آیا این ظرفیت عادلانه است؟
  اگر سال 200 نفر هم می گرفتن. میشد با امسال 1600 نفر . اون موقع
  ظرفیت رو 500 نفر اعلام کردن. تازه سهمیه کارکنان گمرک و خانواده شهدا
  و ایثارگر رو هم در نظر بگیرید فکر نکنم بیشتر ازد300 تا سهمیه به شرکت کنندگان در سهمیه آزاد برسه.همین کارها رو می کنید که همیشه از گمرک به عنوان منبع فساد در مملکت نام میبرند دیگه. اون از وضع اطلاع رسانی واضافه کردن منابع آزمون 20 روز مانده به آزمون واین هم از آزمون که در بهش سامانه حداقل 15 الی 20 تا از سئوالات خارج از منابع بود. حداقل این ظرفیت رو تا 1000 نفر بالا ببرید تا شاید جبران 7 سالدبرگزار نشدن ای آزمون بشه.


  منبع: eplirica.blog.ir / تلگرام: telegram.me/csw_channel
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام گمرک به دستور ریاست گمرک ظرفیت پذیرش به 1000 نفر افزایش داشته است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  سوالات و کلید سوالات آزمون رو نمیگزارید؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  به محض دریافت سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا از مسولین توضیح بخواهید که با توجه به نظرشان مبنی بر افزایش ظرفیت در آرمون کارگزاری چرا تا بحال اقدامی نکردند و یا نظرقطعی ندادند؟ما خواستار افزایش ظرفیت هستیم.مدت زمان زیادی از آخرین آزمون سپری شده و با توجه به تغییرات سیاسی اقتصادی و امید به اتفاقات بهتر در زمینه رشد تجارت در مملکت افزایش پذیرش کارگزاران گمرکی از طریق آزمون  هم به نفع گمرک هست و هم به نفع مردم .گروهی وقت صرف کردند تا خودشون رو به اون درجه علمی برسانندو علاوه براون سوالات سامانه با وقت محدود و عدم دسترسی به کارسامانه بطور عملی،تقاضای افزایش ظرفیت منصفانه است. لطفا از این میز خدمت برای خدمت به خلق استفاده کنید.ممنون

  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام گمرک به دستور ریاست گمرک ظرفیت پذیرش به 1000 نفر افزایش داشته است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • عبدالرحمن علاقمند
 • با عرض سلام
  در مورد آزمون حق العمل کاری، گمرک ایران اعلام کرد سوالات صرفا از منابع اعلام شده خواهد بود و نیاز به مطالعه هیچ منبع دیگری نخواهد بود....و همچنین اعلام کرد آزمون در شرایط مساوی خواهد بود...
  سوالات سامانه که فقط 6 تا از سوالات در منابع اعلام شده وجود داشت....چرا وقتی قراره از منابع دیگه سوال بدهند اعلام نمی کنند؟؟؟چه کسی پاسخگوی 2 ماه تلاش شبانه روزی ما خواهد بود؟؟
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  این چه وضعشه؟ سوالات پنجره و سامانه اکثرا در هیچ کجای منبع نبودن من چهل شبانه روز نشستم خوندم ولی سر جلسه آزمون به سوالای سامانه که رسیدم مبهوت شدم آخه این چه کاریه؟ فک نکنم خود گمرکیها هم تونسته باشن به اونا جواب بدن.
  در ضمن چرا برای ما که لیسانس امور گمرکی گرفتیم هیچ امتیازی قایل نمیشن مسئولین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخرین باری که خود گمرک هم استخدامی داشت اصلا برای فارغ التحصیلای امورگمرکی یه ذره هم ارزش قایل نشدن و هیچ امتیازی برای ما در نظر نگرفتن!!!!!!!!!!!! آقای کارشناس محترم ما که شهرستان هستیم و به آقای رییس کل محترم دکتر کرباسیان دسترسی نداریم و تازه اگر هم بیاییم تهران به ما وقت ملاقات بدن یا ندن خدا میدونه پس از شما خواهش میکنم شما که تهران هستین و در ساختمان مرکزی کارشناس اونجا هستین خواهش میکنیم صدای ما رو به آقای دکتر کرباسیان برسونین ما چهارسال از عمر و درامد و زندگی خودمون رو با عشق و علاقه برای خوندن رشته امور گمرکی صرف کردیم اگه میدونستیم اخرش اینطوری با فارغ التحصیلای رشته امورگمرکی رفتار میشه هرگز این رشته رو انتخاب نمیکردیم و میرفتیم مدیریت بازرگانی میخوندیم ولی از سر علاقه این راهو انتخاب کردیمو الان دستمون به هیچ جایی بند نیست. خواهش میکنم اگر هیچ اقدام مثبتی هم به حال ما نکنند باز هم لااقل به گوش دکتر کرباسیان رییس کل محترم برسانید تا فقط بدانند که ما در چه حالی هستیم. در زمان ریاست قبل امیدوار بودیم که فرجی حاصل شود و لطفی به حال ما کنند و هرگز چنین نشد. از اینکه سرتان را درد اوردم معذرت میخاهم. ما منتطر جواب شما میمانیم امیدواریم که تدبیری اندیشه شود و امید مارا ناامید نکنند.با تشکر و سپاساز شما کارشناس محترم
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.
  برای رشته امور گمرکی این امتیاز بود که می توانستند با مدرک کاردانی در آزمون شرکت کنند و بقیه با مدرک حداقل کارشناسی


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام

  چند وقت هست هیچ خبری از کارگزاری در کانال تلگرام نمیگذارید
  لطفا اطلاع رسانی ها در این مورد را بیشتر کنید.
  ریاست محترم گمرک هنوز در مورد افزایش ظرفیت اعلام نظر نکردن....؟ آزمون برگزار شد و شاید تا 1ماه دیگر جواب بیاید. پس سریعتر باید تصمیم نهایی اعلام شود.

  لطفا شما هم پیگیری کنید و در کانال تلگرام قرار دهید.

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام گمرک به دستور ریاست گمرک ظرفیت پذیرش به 1000 نفر افزایش داشته است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام

  کلید سوالات کی اعلام میشود؟؟

  آزمون غیراستاندارد بود.
  باید آطمون طوری باشد که قوی ها از ضعیف ها جدا شوند نه اینکه طوری باشد که همه صحیح بزنند یا هیچ کس جواب ندهد.

  در مورد نتایج، کلید اولیه، افزایش ظرفیت اطلاع رسانی مناسبتری ا در دستور کار خود قرار دهید.
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد
  سوالات همگی از منابع مطرح شده بودند
  ضمن اینکه افزایش ظرفیت پذیرش هم به قبولی کمک شایانی می کند

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  آزمون بسیار غیراستاندارد بود.
  صادرات و گمرک آنقدر ساده بود که همه 100% میزنند. در حالی که سامانه جامع چنان سخت بود که باز هم کمتر کسی میزند

  باید نحوه سوالات طوری باشه که افراد از هم تفکیک شوند نه اینکه ساده باشد همه جواب دهند یا سخت که هیچ کس نزند.

  در ضمن سامانه جامع فرامرزی و گمرکی اصلا از جزوات نبود.
  لطفا به روسا اطلاع رسانی کنید افزایش ظرفیت در دستور کار قرار دهند.

  ممنون
  پاسخ:
  سلام
  سوالات توسط کارشناسان گمرک و از منابع مطرح شده بود
  ضمنا طبق اعلام گمرک به دستور ریاست گمرک ظرفیت پذیرش به 1000 نفر افزایش داشته است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  سوالات درس پتچره واحد از کدوم منبع بود ؟
  چرا  بیشترش  تو اون 7 تا جزوه نبود؟
  پاسخ:
  سلام
  سوالات توسط کارشناسان گمرک مطرح و همگی از منابع اعلام شده بوده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمد صادق کریمی
 • با سلام و عرض خسته نباشد

  آیا امکان این هست که سوالات آزمون کارگزاری رو در سایت بارگزاری کنید؟؟
  و اینکه زمان اعلام نتایج حدودا کی هست ؟

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد

  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام و احترام
  خواستم از زحمات شما در جهت اطلاع رسانی و کمک به داوطلبین تشکر کنم امیدوارم بعد از اعلام نتایج هم راهنمایی و اطلاع رسانی  شما تداوم داشته باشه.

  پاسخ:
  سلام
  ما در حد توان اطلاع رسانی را انجام می دهید
  با تشکر از لطف شما

  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و عرض ادب خدمت رییس کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران.                        چرا سوالات آزمون کارگزاران گمرکی خارج از منابع اعلامی گمرک و کاملا غیر استانداردهای لازمه طرح شده بود.خواهشمند است نسبت به این موضوع سریعا رسیدگی و احقاق حق وبدون شک این اعتراض و گله تنها نظر و اعتراض شخصی بنده نیست بلکه خیل کثیری از داوطلبان کارگزاری گمرک همچون نظری دارند.
  پاسخ:
  سلام
  سوالات توسط کارشناسان گمرک مطرح و همگی از منابع اعلام شده بوده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  ایا برایتان  امکانپذیر هست که سوالات را با کلید اونها رو وبلاگ بذارید
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  وای پس سوال pos بانک هم رفت جز اشتباهات و منفی ها
  اما خدایی سوال بانک هیچ ربطی به گمرک نداشت فکر همه نوع سوالی بودم جز این یکی 
  پاسخ:
  سلام
  پرداخت الکترونیک جزو یکی از مراحل واردات و همه رویه های گمرکی است
  و دانستن این موضوع جزو دانش گمرک الکترونیک است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • امیر مهدی دبیری
 • با سلام خدمت شما عزیزان

  1) خواهشمندم در صورت امکان پاسخ های صحیح آزمون حق العمل کاری را در وبلاگ قرار دهید.

  2) آیا سئوالات توسط سازمان سنجش طرح شده بود یا گمرک ؟ در خصوص سوالات خارج از منابع اعلام شده (سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد) چه تصمیمی اتخاذ می گردد؟

  با تشکر


  پاسخ:
  سلام
  1. به محض رسیدن سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد
  2. سوالات توسط کارشناسان گمرک مطرح و همگی از منابع اعلام شده بوده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • بهروز علیپور
 • سلام سوالات راجع به سامانه به گونه ای بود که نه جزوه شما نه جزوه گمرک مفید نبود چرا به این شکل بوده است؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام گمرک سوالات توسط کارشناسان گمرک مطرح و همگی از منابع اعلام شده بوده است

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام.با تشکر از اطلاع رسانیتون..
  اطلاع ندارید که دفترچه ازمون و کلید سوالات رو کی رو سایت قرار میدن؟
  نتایج ازمون کی اعلام میشه؟
  از همه مهمتر اگر کسی قبول شد از کی میتونه فعالیتشو شروع کنه..تقریبا چقدر وقت بعدش؟

  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهد شد.

  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود
  بعد از اعلام قبولی از سازمان سنجش مراحل کار اعلام می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  به نام خدا
  با سلام
  سوالات ازمون با جوابا را اگه میشه تو سایت بذارید. در ضمن سوالات پنجره خارج از منابع بوده. و بیشترین ضرر را در این آزمون احتمالا اون افرادی متحمل میشن که مبالغ هنگفتی را صرف کلاسهای آمادگی کردند. ممنون. 
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات اطلاع رسانی خواهد شد.
  سوالات از منارع اعلامی بوده است
  ضمنا هم قبلا هم اعلام کرده بودیم که کلاس ها مورد تایید گمرک نمی باشند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  خواهش می کنم اگه براتون ممکنه دفترچه سوالات آزمون حق العملکاری 95 رو در وبلاگتون آپلود کنید
  ممنون از زحمتی که می کشین
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات اطلاع رسانی خواهد شد.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  ممنون از پاسخگویه به موقعتون...واقعا عالی و با حوصله پاسخ میدید.
  اگه امکانش هست سوالات پنجره واحد و سامانه رو با جوابشون تا جایی که ممکنه تو سایت بزارید.
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از لطف شما
  به محض رسیدن سوالات اطلاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام ادمین عزیز سوالات سامانه رو بزایم لطف میکنین جوابشونو بگین
  پاسخ:
  سلام
  به محض رسیدن سوالات به دست ما اطلاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام.
  زمان اعلام نتایج آزمون کارگزارى چه موقع خواهد بود؟
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ایمان باقری
 • سلام .
  چرا بارگذاری اسناد مشکل داره . هر بار فقط میشه یک یا دو صفحه اسکن کرد .
  پاسخ:
  سلام
  احتمالا مشکل سخت افزاری بوده است که الان باید برطرف شده باشد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  دفترچه سوالات ازمون رو  باجواب لطف کنید در سایت بارگذاری کنید
  پاسخ:
  سلام
  چنانچه در اختیار ما قرار گرفت اطلاع رسانی خواهیم کرد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • ابراهیم خلیل قربان زاده
 • با سلام و احترام؛
  نتایج آزمون کارگزار گمرکی کی اعلام می شود؟
  پاسخ:
  سلام
  ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام لطف کنید که در رابطه با سوالات آزمون ، تعدادی از این سوالات در قسمت مربوط به سوالات سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی خارج ازمنابع اعلام شده در سایت رسمی گمرک بود به عنوان مثال سامانه جامع ترانزیت در منابع اعلام شده از طرف سایت رسمی گمرک جزءمنابع امتحانی نبود ولی در آزمون تعداد قابل توجهی از سوالات از این قسمت بود اما سوالاتی که در رابطه با قوانین مطرح شده بود سوالات بسیار خوبی بود به هر حال از شما خواهشمندم که این موضوع را به مسولین امر منعکس نمایید تا شاید باعث رفع نگرانی تعداد کثیری از داوطلبین بشود . با سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام دفتر اموزش گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده بوده است
  به محض رسیدن سوالات حتما اطلاع رسانی می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و تشکر فراوان از اطلاع رسانی شما
  1- در مورد تاریخ اعلام نتایج آزمون کارگزاری گمرک که در تاریخ ششم خرداد 95 برگزار شد کسب اطلاع نموده و اعلام بفرمایید.
  2- غیر از اختصاص 25 درصد سهمیه به بازنشستگان گمرک ، سهمیه های دیگری  نیز اغمال خواهد گردید؟
  پیشاپیش از اطلاع رسانی شما در این خصوص کمال تشکر را دارم.
  پاسخ:
  سلام
  1. ظرف 30 روز از تاریخ آزمون نتایج از سایت سازمان سنجش اعلام می شود.
  2. در مورد سهمیه ها از سایت گمرک سوال بفرمایید.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام نتیجه رو زودتر اعلام کنید
  همچنین سوال اخر نوشته بود سهمیه جانباز و شهید و...
  بهشون سهمیه دادن ایا؟
  اگه میخوان بدن پس ظرفیتو ببرن بالا بیچاره ازاد چه کنن؟
  پاسخ:
  سلام
  در مورد شهمیه اطلاعی ندارم 
  ولی در صورت افزایش سهمیه همه شانس بیشتری خواهند داشت.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  سوالات مربوط به بخش سامانه بسیار نا عادلانه و خارج ار منابع اعلامی سایت رسمی گمرک بود برخلاف اینکه بسیار هم در سایت تاکید شده بود که سوالات فقط از منابع رسمی اعلامی سایت گمرک می آید . پس چه شد؟؟؟؟؟
  سوالات خارج از منابع به چه معنایی می باشد؟
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام ، ای بابا مثل اینکه سوزن میز گمرک روی این جواب که سوالا از منابع بود گیر کرده ، عزیز من ما همه داریم میگیم از منابع نبود دیگه نظر همه اونایی که آزمون دادن اینه شما باز میگی از منابع بود/ نبود نبود نبود
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام .                                                                                  آیا به نظرتون این درسته که سوالات سامانه به غیر از منابع اعلام شده باشه و سر جلسه آزمون همه شوکه بشن که اینا از کدوم منابع بوده یا او سوالاته تصویری که قرار بود از منابع اعلام شده بیاد کوو ....
  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  سوالات اصلا منصفانه نبود
  .دلیل اول : سوالات جوری طراحی شده بود که تست هوش  ناسا میخواستن بگیرن.
  دلیل دوم :
  وقتی نرم افزار بصورت  عمومی نسیت و فقط عده کمی به ان دسترسی دارند و ان عده کم سهمیه شاغلین گمرک رو دارند. پس بقیه چی؟؟ عدالت ؟؟؟ 
  دلیل سوم :وقتی هر کسی تو هر جای دنیا بخواد جائی استخدام یا مشغول بکار بشه باید تواناییشو داشته باشه و به قول معروف خودش، خودشو نشون بده نه اینکه سهمیه داشته باشه - اطلاعات و درک مفاهیم از نرم افزار داشته باشه و.....
  به هر حال میدونم که کسی هم جواب منطقی نمیده 

  پاسخ:
  سلام
  به توجه به اعلام گمرک ایران تمامی سوالات از منابع اعلام شده مطرح شده و جزئیات آن به زودی منتشر می شود.
  یکی از منابع که سامانه جامع می باشد یکی از ابزار گمرک الکترونیک می باشد که یادگیری آن برای کارگزار گمرکی الزامی است
  یکی از توانایی های کارگزاری گمرکی حتما یادگیری و تسلط بر سامانه گمرک می باشد .
  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  اقا سوالاتی که فرستادمو چرا جوابشونو نمیزایین 

  پاسخ:
  سلام
  به زودی گمرک سوالات و پاسخ ها را منتشر می کند و ما هم اطلاع رسانی میکنیم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام  وقتی تمام نظرات این یکی دو روز بعد از امتحان رو در این وبلاگ میبینم اکثر داوطلبین اعلام میکنند  که در بخش سوالات مربوط به سامانه و پنجره واحد تجارت فرامرزی سوالات خارج از منابع اعلام شده در سایت رسمی گمر ک بوده است و دقیقا این مطلب صحت دارد امیدواریم با انتشار سوالات  و کلید آن این موضوع روشن شود واز شما خواهشمندیم  که این موضوع را به ریاست محترم گمرک ایران اطلاع داده تا تصمیم مقتضی در این باره از طرف ایشان اتخاذ گردد 
  پاسخ:
  سلام
  دکتر کرباسیان در جریان کامل برگزاری آزمون بوده اند و هرگونه تصمیمی لازم باشد حتما اتخاد می نمایند.
  باتشکر پیگیری و صبر شما دوست عزیز

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام روزتون بخیر ،سوالات ازمون از کجا می تونم دانلود کنم!؟
  پاسخ:
  سلام
  به محض دریافت سوالات و پاسخ ها اطلاع رسانی خواهیم کرد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با عرض سلام و خسته نباشید لطفاً به گوش جناب کرباسیان برسانید فرودگاه امام خمینی اداره استاندارد مهندس فتحی و آزمایشگاه واوان آزما طبق دستور العمل ایشان عمل نکرده و سامانه تجارت فرامرزی را به نحوی دور می زنند.
  هیچ یک از سازمان های فوق در سیستم تجارت فرامرزی فعایت نکرده و علت ؟ این است که به ما دستور داده شده است با سیستم فرامرزی کار نکنیم لطفاً هر چه سریعتر پیگیری شود. و یا به نحوی دسترسی ما را از پنجره واحد  گرفته اند.لطفاً بررسی و جواب این موضوع هر چه سریعتر اعلام گردد. و در صورت نیاز به واحد بازرسی یا دفتر مدیر کل گزارش گردد. با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  مشکل شما با گمرک در میان گذاشته شد
  و بیان شد که مشکل از ارتباط بین سازمان استاندارد و گمرک می باشد.
  این موضوع را پیگیری میکنیم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام خسته نباشین سوالا نمره منفی داشتن؟
  پاسخ:
  سلام
  در این مورد تناقضی پیش آمد که برای اطمینان بیشتر از سایت گمرک سوال بفرمایید.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • حسین بابایی
 • با سلام و احترام 
  بنده خواستم بدین وسیله تشکر کنم اولا از مدیر کل محترم دفتر مطالعات و تحقیقات گمرک و عوامل اجرایی که از حق و انصاف نگذریم که با ابتکار برگزاری آزمون از طریق سازمان سنجش جلوی برخی از گمانه زنی ها رو گرفتن و دوما از ریاست محترم گمرک که با تدبیر شایسته نسبت به افزایش دو برابری پذیرش بارقه ای هر چند کوچک برای شرکت کنندگان جهت قبولی ایجاد کردند که بسی جای سپاس دارد و در انتها سپاس ویژه از دست اندرکاران این سایت میز خدمت گمرک که با بردباری و خدمت خالصانه جواب سوالات را داده و از راهنمایی های لازم را برای کابران دریغ نمینمایند.
  با آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون.بابایی شرکت کننده در آزمون 
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از شما 

  با سلام خدمت تمام مسئولین محترم این وبلاگ
  جای تقدیر و تشکر دارد که مسئولین محترم این وبلاگ در انتقال نظرات ازسال شده به مسئولین این قدر تلاش میکنند و قبول زحمت میکنند و همینطور باید از مسئولین دفتر اموزش و تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک هم که در این باره قدردانی نمود که حاضر به قبول اعتراضات داوطلبان شدند بسیار قابل تقدیر هست ولی ای کاش قبل از برگزاری آزمون هماهنگی های بیشتر صورت میگرفت تا امروز این مسائل پیش نمی آمد ویک بار دیگر از شما مسئولین محترم این وبلاگ تشکر و قدردانی میکنم.با سپاس فراوان
  پاسخ:
  سلام 
  ما و همه پرسنل گمرک سعی در شفاف سازی و برطرف کردن هرگونه شبهه ای در این زمینه هستیم
  ان شا الله هر کسی زحمتی کشیده است نتیجه آن را خواهد دید.

  باتشکر از شما دوست عزیز

  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام 
  سوالارو که نزدن خواهشا پیگیری کنید کلی 
  پاسخ:
  سلام
  سوالات توسط دفتر آموزش به زودی منتشر می شود
  به محض انتشار اطلاع رسانی خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  من تا حالا کتاب گمرک نخونده بودم -رشته تحصیلیم هم مهندسی کشاورزی بود -15 سال هم بود کتاب رو زمین گذاشته بودم .فقط 10 روز منابع رو مطالعه کردم و همه سوالات را به نظر خودم پاسخ دادم .سوالات بسیار عالی و ساده بود .دست گمرک و سازمان سنجش درد نکند که جلوی سوء استفاده را از امسال گرفتند 
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از لطف شما

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  در سیستم TSC ارزش دستگاه وارداتی مربوط به دستگاه  تولیدی  تقریبا سه برابر ارزش واقعی خورده است تعرفه دستگاه 84773000 میباشد .دو نوع دستگاه با نام SJ-A55 , SJ-A50 که کاملا شبیه به هم هستند تنها کمی از لحاظ سایز و وزن متفاوت میباشد اما قیمت یکی 3 دلار و دیگری 8.2 دلار ثبت شده است .که به صورت وزنی محاسبه شده است .و جالب است که قیمت 8.2 دلار مربوط به دستگاه SJ-A50 بوده که قیمت کمتری نسبت به SJ-A55 دارد!!!!!!! .. قیمت 3 دلار شاید تقریبا منطقی باشد ولی 8.2 دلار کاملا اشتباه بوده و غیر منطقی است .!!!!!حال تکلیف این ارزش گذاری اشتباه چیست؟؟؟ ضرر مربوط به زمان تلف شده بابت پبگیری و خوابیدن دستگاه تولیدی در گمرک تنها متوحه صاحب کالا می باشد و کسی جوابگو نیست...
  پاسخ:
  سلام
  ارش های درج شده در سامانه TSC توسط دفتر ارزش گمرک ایران تعییم می شود
  جهت مغایرت به دفتر ارزش مراجعه کنید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  سوالارونزدن  کی میخوان بزنن هفته دیگه پای حرفتون وایستین لطفا سریع تر بزنین  
  البته شاید بخاطر اینکه جواب منطقی ندارین  بدین دست دست میکنین نمیزنین سوالات پنجره رو نمیخواد بزنین قانونارو حداقل بارگذاری کنید
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  مرجع سوالات ما نیستیم
  چنانچه دفتر آموزش سوالات را منتشر کرد ما هم اطلاع رسانی میکنیم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • محمدجوادنقیب زاده
 • باسلام
  لطفاردر مورد نمره منفی توضیح داده شود .چون جلسه آزمون روی برگه سوالات فقط نوشته بودن آزمون نمره منفی دارد. معلوم نیست 3غلط یک جواب درست رو از بین می ظبرا با 4غلط یک درست رو 
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  در این مورد تناقضی پیش آمد که برای اطمینان بیشتر از سایت گمرک سوال بفرمایید.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  سلام.با تشکر از شما در جواب صریح و سریع به سؤالات، 
  آزمون نمره منفی داشته؟
  پاسخ:
  سلام
  در مورد نمره منفی تناقضی وجود داشت که برای اطمینان بیشتر از سایت گمرک سوال بفرمایید.

  باتشکر از لطف شما
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  در مورد سوالاتی که خارج از منابع اعلامی بودند چه تصمیمی اتخاذ می شود ؟
  پاسخ:
  سلام
  دفتر آموزش اعلام کرده است که همه سوالات از منابع بوده است
  در صورت اتخاذ تصمیمات جدید اطلاع رسانی می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام

  در سالهای پیش آزمون کارگزاری با چه درصدی قبول میشد؟؟

  وقتی اپن بوک بوده که همه 100% میزده اند...آیا معیاری دیگر در پذیرش غیر از درصد اثرگذار است؟؟
  پاسخ:
  سلام
  بنده خبری از آزمون های سالهای قبل ندارم
  ولی به نسبت پاسخ های صحیح رتبه بندی می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام

  چرا اینگونه سوال داده بودند؟؟ الان اگر 2000 نفر درصدهای مشابه داشته باشن چه کسی فبول نهایی است؟
  سوالات در استاندارد نبود و طراحان حرفه ای نبودند...
  پاسخ:
  سلام
  نحوه طرح سوال طوری بوده است که قطعا بین همه افراد تمایزهای زیادی است بنابراین پذیرش در حد ظرفیت مشکلی ندارد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام لطفا جواب دهید چرا سوالات خارج از منابع بود؟
  درضمن سوال مقررات که درمورد مدارک اشخاص حقیقی غیرایرانی آمده بود استاندارد نبود چون هیچ کدام یک از گزینه ها جواب سوال نبود!!!
  لطفا شفاف سازی کنید
  پاسخ:
  سلام
  گمرک ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرده است که سوالات همگی از منابع بوده است
  در مورد سوالات قوانین باید از گمرک سوال بفرمایید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  در آزمون که منابع آن از قبل در سایت گمرک برای دسترسی عموم بارگذاری شده بود و شرکت‌کنندگان آن مسرور و شادمان از شفافیت بی‌نظیر گمرک در برگزاری چنین آزمون مهمی با هزار امید و آرزو به مطالعه منابع یاد شده همت ورزیده بودند. ولی هنگامی که بر سر جلسه امتحان به بخش آخر سوالات رسیدند ناگهان همگی مات و مبهوت ماندند زیرا که 36 سوال آخر (سوالات مربوط به سامانه) از مجموع 120 سوال به کلی از منابعی غیر از منابع رسمی موجود در سایت گمرک طرح گردیده بود. خواهشا نسبت به حذف اون بخش از سوالات اقدام کنید.
  با تشکر.
  پاسخ:
  سلام
  مرجع آزمون گمرک جمهوری اسلامی ایران می باشد
  و گمرک ایران اعلام کرده است که همه سوالات از منابع اعلام  می باشد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • علی هاشمی زاده
 • سلام
  لطفا در مورد نمره منفی آزمون توضیح دهید . هرچند غلط ، یک گزینه صحیح رو از بین می بره
  پاسخ:
  سلام
  در این مورد تناقضی به وجود آمد که برای اطمینان بیشتر از سایت گمرک ایران سوال بفرمایید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  در مورد سوالات قانون وآیین نامه که سوالات خوب بود و کسی هم اعتراض نداره. اما در مورد سوالات سامانه که حدود 15 سوال از فایلی که خود گمرک
  در سایت گذاشته بود نبوده و اغلب آزمون دهنده ها از این بابت گلایه دارن لطفا به مسولین گمرک اطلاع دهید

  متشکر
  پاسخ:
  سلام
  با اطلاعی که ما کسب کردیم و با اعلامی که گمرک ایران داشته است
  تمامی سوالات از منابع بوده است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام. 
  یه سوال داشتم ، کدوم گمرک ها سامانه قبض انبار الکترونیک دارند و آیا میشه به قبض انبار الکترونیک در اظهارهای گمرکی که حضوری وراجعه می شه استناد کرد؟
  با تشکر 
  پاسخ:
  سلام
  در اکثر گمرکات قبض انبار الکترونیک راه اندازی شده است
  قبض انبار الکترونیک به علت اتصال به داده های معتبر و بدون ورود اطلاعات دستی در گمرکات داخلی از اعتبار بالایی برخوردار هستند

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام ،

  اگر سوالات آزمون حق العملکاری از منبع بوده است چرا پس از ۴ روز ( امروز دو شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۰) هنوز نه دفترچه سوالات و نه پاسخها و منابع نه از طرف دفتر آموزش و نه سازمان سنجش برای عموم ارائه نشده است ؟
  سازمان سنجش معمولا پس از چند روز پاسخنامه و سوالات را روی سایت می گذارد .

  پاسخ:
  سلام
  هنوز در سومین روز کاری بعد از آزمون هستیم
  هنوز فرصت برای انتشار سوالات هست
  لطفا شکیبا باشید
  دفتر آموزش سوالات و پاسخ ها را منتشر میکند


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  بابا چرا کسی جواب مردم رو نمیده جواب سوالا رو بزنین
  پاسخ:
  سلام
  به محض انتشار از سوی گمرک اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • حمید بابایی
 • سلام بنده تا حالا قریب به پانزده سال تو آزمون های مختلف شرکت کردم، آزمون وکالت دکتری و..... الان پانزده سال وکیل پایه یک ودانشجو دکترای هستم  او هیچ آزمونی سوالات این قدر سخت و  جواب سوالات شبیه هم نیست، ، بعض ها واقعا زحمت کشیده و بعضی سوال ها غیر استاندارد، خواهشنمدم،  اغماضی خواص برا شرکت کنندگان در نظر بگیرید 
  پاسخ:
  سلام
  هر آزمون تخصصی که برگزار می شود یک سری سوالات سخت دارد که متناسب با حساسیت آزمون در نظر گرفته می شود.
  کارگزاری گمرک و بحث گمرک الکترونیک موضوع مهمی است که با این آزمون می شود محک خوبی باشد.


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفاً در خصوص قبض انبار الکترونیکی جهت انبار اختصاصی راهنمایی فرمایید و برای تهیه نسخه آن چه مراحلی لازم است گمرکات اجرایی در خصوص این موضوع و روند چگونگی کار اطلاعی ندارند.
  تلفن جهت هماهنگی 09123128945
  پاسخ:
  سلام
  برای راه اندازی قبض انبار ، انبارهای اختصاصی باید به شبکه گمرک متصل شوند.
  مسئولین ای تی در گمرکات کاملا در این مورد توجیه هستند


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام دوستان
  تعدادی از سوالات قوانین با توجه به اینکه بسیاری از دوستان حقوقی نیستند بسیار حرفه ای و با نکات ریز طراحی شده بودند بدیهی است به پاسخ های داده شده در این خصوص هم نباید خوش بین بود . در رابطه با پنجره و سامانه هم که خودتان می توانید قضاوت کنید .موفق و سر بلند باشید .
  پاسخ:
  سلام
  سوالات در همه منابع کمی تخصصی بود و سختی سوالات متناسب با سطح علمی مورد نیاز بوده است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام  میخواستم بدونم تکلیف ما که چهل شبانه روز از وقتمون رو گذاشتیم برا امتحان خوندیم در حالی که قبلش داشتیم برا دکتری میخوندیم و تعطیلش کردیم چیه خداوکیلی موقعی سوالای سامانه رو دیدم سردرد شدیدی گرفتم ک هنوزم خوب نشده چرا همچین کاری انجام دادین 
  پاسخ:
  سلام
  طبق اعلام دفتر آموزش همه سوالات از منابع اعلام شده بوده است
  و البته در آزمون های تخصصی کمی استرس سوالات تخصصی بالاست
  ان شا الله هرکسی تلاش کرده است نتیجه آن را میبیند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و عرض ادب و احترام
  لطفا از مسوولین گمرک بپرسید چرا علیرغم اعلام قبلی خودشون و با گذشت بیش از 8 روز از آزمون سوالات رو به همراه صفحه جوابشون جهت اطلاع عموم شرکت کنندگان منتشر نمیکنند؟
  شاید خودشان نیز جواب سوالات قسمت سامانه جامع گمرک و منبع طرحشان را نمیدانند؟
  با تشکر.
   خسته نباشید.
  پاسخ:
  سلام
  ما هم منتظر انتشار سوالات و پاسخ هایشان هستیم
  در حال باید منتظر اعلام گمرک باشیم.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  باسلام
  چرا امکان گزارشگیری از عملکرد صاحبان کالا و یا نمایندگان کارگزاران در سیستم برای گمرک برداشته شده
  مدت زیادی است مراجعات مکرر صورت گرفته ولی گمرک پاسخ میده امکانش برای ما از تهران یا مرکز غیر فعال شده
  لطفا یا در صفحات شخصی شرکتها یا کارگزاران گزارشگیری رو قرار بدید یا برای گمرکات امکان گزارشگیری رو فعال کنید
  با کندی بیش از حد سیستم باز کردن تک تک ااظهارنامه ها و استخراج اطلاعات تقربا غیر ممکنه
  تشکر
  پاسخ:
  سلام
  برای دریافت آمار شرکت به دفترآمار و فناوری اطلاعات مراجعه کنید 
  امکان آمار برای همه گمرکات فراهمه ولی ارائه آمارهای کلی به عهده ستاد گمرک ایران و دفتر فناوری میباشد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  تشکر از پاسخ شما
  ولی منظور من این بود که بعنوان مثال عملکرد یک شرکت در بازه زمانی خاص حداکثر یکساله یا چند ماهه اعم از تاریخ نوع کالا ارزش کالا و گمرک خروجی مورد درخواست قرار میگیره که تا چند وقت قبل گمرکات این رو میدادند ولی اخیرا میگن دسترسی نداریم
  یا مثال بعدی درمورد عملکرد یک نماینده کارگزار در بازه زمانی در یک گمرک خاص نیز همینطور
  بخش آخر سوال هم این بود که آیا این امکان برای کارگزاران یا شرکتها در صفحه ای پی ال خودشون میشه فراهم بشه تا از مراجعات مکرر به گمرک یا دفتر فناوری جلوگیری بشه
  متشکرم مجدد
  پاسخ:
  سلام
  گمرکات هنوز هم دسترسی به گزارشاتی که شما فرمودید دارند 
  ولی به هر دلیلی به ستاد گمرک ارجاع می دهند 
  در فازهای بعدی برنامه حتما گزارشی برای خود نمایندگان و اظهارکنندگان در EPL فراهم خواهد شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما
  خداقوت
  ان شاالله که زودتر در epl قرار بگیره
  پاسخ:
  سلام
  ان شا الله انجام می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  خسته نباشید 
  دوسنبه تو گمرک شهید رجایی سند اظهار کردیم، سند از اون موقع تو نوبت یک گیر کرده 1444 دقیقه هنوز هیچ خبری نشده کوتاژ 234927 لطفا رسیدگی کنید شرکت تولیدی هست . خط تولید داره به مشکل بر میخوره به خاطر این قطعه 
  پاسخ:
  سلام
  الان در نوبت یک کارشناسی و در دست کارشناس قرار دارد


  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام مجدد 

  بله از همون دقیقه اول که کوتاژ تایید شد اظهارنامه در نوبت 1 قرار گرفت ولی تا به امروز هیچ کس اظهارنامه رو رسیدگی نکرده، تا به الان 1554 دقیقه از زمان تایید کوتاژ و اخذ نوبت گذشته ولی هنوز توسط کارشناس نه تایید شده و نه تعیین تکلیف شده. لطفا رسیدگی بفرمایید.
  پاسخ:
  سلام
  اظهارنامه تغییر مسیر داشته است
  الان در مرحله ارزیابی است
  لطفا به ارزیاب مراجعه کنید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام احتراما در خصوص سوالات ارائه شده و کیدپاسخ به اطلاع میرساند این سواالات و گلید ان مربوط به دفترچه A300 میباشد و سوالات و کلید B300 و C300 ارائه نشده است لطفا انها را هم انتشار دهید
  پاسخ:

  سلام
  سوالات و کلید آنها را گمرک منتشر کرده است
  لطفا سوالات خود را از سایت گمرک بپرسید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • روشن خوشنویس
 • با سلام و عرض خسته نباشید.
  سوالات و جوابها در سایت گمرک گذاشته شده است. ولی به نظر اینجانب جواب سوالات 12 و 79 اشتباه میباشد. یعنی در سوال 12 عبور داخلی نیاز به تسلیم اظهار نامه ندارد. چون کالای کابوتاژی در حالت کلی احتیاج به تسلیم اظهارنامه دارد و فقط کالایی که بصورت کابوتاژی از گمرک مقصد خارج میشود نیاز به تسلیم اظهارنامه ندارد. که در صورت مسله به گمرک مقصد اشاره نشده است.  و در سوال 79 طبق بند 4 ماده 11 آیین نامه قانون مقررات صادرات و واردات که در صفحه 16 پی دی اف مورد نظر گمرک میباشد. اشاره به کشور دارد و نه قلمرو گمرکی. لطفاً شما نیز پیگیر باشید تا حقی از کسانی که جواب صحیح داده اند ضایع نشود.

  پاسخ:

  سلام
  سوالات و کلید آنها را گمرک منتشر کرده است
  لطفا سوالات خود را از سایت گمرک بپرسید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا نمره منفی را از ازمون بردارید چون ما تا اخرین لحظه خودمون رو برای ازمون بدون نمره منفی اماده میکردیم با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع به گمرک ایران مربوط می شود
  لطفا به سایت گمرک مراجعه کنید

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام  خواهش میکنیم زحمات مارو نادیده نگیرین التماستون میکنم سوالای پنجره واقعا سخت  و خارج از منابع بودن پیگیری کنید...  اگه میگن داخل منابع ارائه شده در سایت گمرک بوده نشون بدن جوابارو،  کدوم صفحه ی جزوه جواب فلان سوال است؟؟؟ ؟
  پاسخ:
  سلام
  شما باید اعتراض خود را به سایت گمرک انتقال دهید.
  بنده اطلاعی در این زمینه ندارم.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام وقت بخیر
  سوال 74 با توجه به ماده 10 قانون صادرات و واردات هر چهار گزینه اشتباه است، لطفا توضیح بفرمایید
  پاسخ:
  سلام 
  سوالات را گمرک طراحی کرده است
  لطفا از سایت گمرک جویا شوید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام و خسته نباشید. خواهشا نحوه اعمال نمره منفی را توضیح دهید.مثلا اگر 10 تا درست بزنی و 6 تا غلط چطور حساب میشه و کاش نمره منفی را بر میداشتند. ممنون
  پاسخ:
  سلام
  بنده اطلاعی از نحوه تصحیح آزمون و نحوه اعمال نمره منفی ندارم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران

  زمان دقیق اعلام نتایج کارگزاری معلوم نیست؟


  پاسخ:
  سلام
  هنوز زمان دقیق از گمرک تعیین نشده است
  در اطلاعیه آمده بود که 39 روز از تاریخ ازمون نتایج منتشر می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • علی رضا محمودی
 • سلام الان 2 روزه که سایت گمرک قطع شده به دستورالعمل ها و اخبار و .. دسترسی نداریم  علت چیست ؟ لطفا پیگیری کنیید 
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  ما ارتباطی با سایت گمرک نداریم
  اطلاعی از این موضوع نداریم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  18 روز از تاریخ ازمون گذشته
  لطفا زودتر اعلام نتیجه کنید
  حتما باید بذارید یک ماه بشه؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  اعلام نتایج به عهده گمرک می باشد
  ما از این موضوع بی اطلاع هستیم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  شما که پل ارتباطی ما با گمرک هستید
  درخواست کنید نتایج زودتر اعلام بشه لطفا
  پاسخ:
  سلام
  اعلام نتایج طبق زمان بندی گمرک می باشد و تغییر زمان با گمرک می باشد

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  جسارتا اعلام نتایج کی صورت می پذیرد؟
  باتشکر
  پاسخ:
  سلام
  از سایت گمرک جویا شوید 
  گمرک ایران و سایت سنجش نتایج را اعلام میکند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام 
  با توجه به این که بر روی دفترچه سوالات ذکر شده  بود " این آزمون نهره منفی دارد " بنابراین اعمال شیوه دیگر شرایط آزمون را مختل کرده و کلا" آزمون باطل می شود. لذا از دست اندرکاران آزمون انتظار آن می رود طبق شرایط آزمون عمل کنند .
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  ازمون طبق قانون برگزار شده است
  برای اطلاعات بیشتر در این زمینه سایت گمرک ایران سوال بفرمایید.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام و خدا قوت
  لطفا اندکی در مورد دوره اموزشی گمرک که قرار است برای قبول شدگان ازمون کارگزاری برگزار بشه توضیح بدین..این دوره اموزشی معمولا چند روز طول میکشد؟
  پاسخ:
  سلام
  جزئیات کلاس ها و دوره های اموزشی بعدا اطلاع رسانی می شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سه شنبه نتایج اعلام میشه
  چه استرسی دارم من
  میشه به من شما و یا دوستان جواب بدن چه طور محلسبه میشه نمره اخرین فرد قبولی ۵۲ درصد بوده یعنی هر درس چن درصد زده؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  در کانال اعلام شده است
  ضمن اینکه بدون استرس تا هفته دیگر صبر کنید تا نتایج اعلام شود.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام میشه فامیلی اونیکه به عنوان نفر اخر قبول شده توی کانال تلگرام اعلام کردین بفرمایید؟
  پاسخ:
  سلام
  اگر امکان پذیر بود همونجا اعلام می شد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  توی کانال اعلام شد که اخرین نفر پذیرفته شده اسمش و درصدش چیه
  ببخشید وقتی نتایج مشخصه چرا اعلام نمیشه؟؟؟
  چرا میگن 1 تیر اعلام میشه؟؟
  ایا سهمیه مربوط به سوال 121 در اعلام نتایج 
  دخیل بوده؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  نتایج مشخص شده است و در هفته آینده اعلام می شود.
  الان در حال طی مراحل قانونی هستند.

  از سهمیه خبری نداریم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  امیدوارم در اعلام نتایج گمرک خدا را در نظر داشته باشد!
  ضمن سلام و خسته نباشید ، میخواستم بدونم که ارزش بلبرینگ در گمرک چنده ؟ آیا کیلویی محاسبه میشه یا عددی ؟ یا بفرمائید از چه سایتی میتونیم ارزش های گمرکی را برای واردات پیدا کنیم . سپاسگزارم
  پاسخ:
  سلام
  ما چنین اطلاعاتی نداریم
  احتمالا سایت گمرک این اطلاعات را دارد.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام الان 7 - 8 روزه که وبسایت گمرک از کار افتاده وارد میشی پیام Service unavailable میده .
  پاسخ:
  سلام
  وبسایت گمرک به ما مربوط نمی شود ولی اگر سایت دوراظهاری را می فرمایید الان بدون مشکل در دسترسی است.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام و عرض ادب ،
  بنده ترخیص کار گمرک شهید رجایی میباشم ، الان حدود دو هفته است که گمرک اینجا به سیستم کارشناس متمرکز متصل شده ، کارشناس های مجازی واقعا برای ترخیص کالاهای ما که عمدتا مواد اولیه هستن مشکل ساز شده اند، با این سیستم کارشناس متمرکز روند  ترخیص  کالا دقیقا دو تا سه برابر بیشتر شده است ، کارشناس های مجازی هیچ اموزش و اطلاعی در خصوص نحوه ترخیص در گمرک شهید رجایی ندارن ، چندین بار بدون استناد از نوبت خارج میکنند یا به کارتابل رییس سرویس ارجاع میدهند، بعضی موارد نیز دستور رییس سرویس را قبول ندارند و مستقیما به معاونت ارجاع میدهند ، بعضی موارد هم مجددا به ارزیاب ارجاع میدهند ، اشتباهات کارشناس های مجازی واقعا بالاست ، هر بار که به کارتابل رییس سرویس یا معاونت ارجاع میدهند به توجه به اینکه حجم گزارشات در این گمرک زیاد است ، چندین روز زمان میبرد که مجددا به مرحله کارشناس برگردیم ، در برخی موارد هم بعضی از کارشناس ها هر بار به خاطر یه ایراد از نوبت خارج میکنند خواهشنا  به این کارشناس ها بگید که همه ایراد هارو با هم گزارش کنند ، لطفا این پیغام رو بذارید ، تنها مشکل من نیست ، 
  همه شماره سریال هایی که کارشناس ها بی دلیل گزارش کرده اند را در اختیار شما میذارم ، قضاوت با خود شما ،
  یک نمونه اش 252996
  پاسخ:
  سلام
  ما در راه اندازی گمرک شهید رجایی آموزش های لازم را به همه کارشناسان مجازی داده ایم
  ضمن اینکه حساسیت این گمرک را هم مشخص کرده ایم
  در هرحال از تاخیر پیش آمده پوزش می طلبیم و مجددا این موارد را به کارشناسان متذکر می شویم

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  با سلام
  بنده از شرکت کنندگان آزمون حق العملکاری هستم و در مورد برگزاری آزمون میخواستم بپرسم آیا سال آینده هم این آزمون برگزار میشود یا نه؟ هر چند مدت این آزمون برگزار میشود؟
  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
   این تصمیم با ریاست گمرک می باشد 
  مشخص نیست.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام
  پس نتایج آزمون کی اعلام میشه
  پاسخ:
  سلام
  ما هم اطلاعی از اعلام نتایج نداریم
  به محض اگاهی از این موضوع اطلاع رسانی می شود


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  چرا هنوز نتیجه آزمون مشخص نشده؟
  پاسخ:
  سلام
  ما هم اطلاعی از اعلام نتایج نداریم
  به محض اگاهی از این موضوع اطلاع رسانی می شود


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام- امروز ٩٥/٠٤/٠١ هست چرا نتایج ازمون حق العملکاری رو اعلام نمیکنید ؟
  پاسخ:
  سلام
  ما هم اطلاعی از اعلام نتایج نداریم
  به محض اگاهی از این موضوع اطلاع رسانی می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما،آیا امروز نتایج آزمون حق العملکاری اعلام می شود؟ در ضمن از صبر و شکیبایی شما در امر اطلاع رسانی و همکاری با مراجعان کمال تشکر رادارم.
  پاسخ:
  سلام
  ما هم اطلاعی از اعلام نتایج نداریم
  به محض اگاهی از این موضوع اطلاع رسانی می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • علی رضا محمودی
 • سلام گفتن یکم جواب میاد پس چی شد ؟
  پاسخ:
  سلام
  ما هم اطلاعی از اعلام نتایج نداریم
  به محض اگاهی از این موضوع اطلاع رسانی می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • علی رضا محمودی
 • سلام 
  شما که جزی از گمرک هستین بهشون بگید که 10 نفر اول آزمون را معرفی کنن مثل همه آزمون های کشوری لطفا
  پاسخ:
  سلام
  نفرات به طور رسمی به زودی اعلام می شود.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام کانال تلگرام شما تاریخ اعلام نتایج رو یک تیرماه اعلام کرده بود اما الان خبری از اعلام نتایج نیست
  من اطلاع پیدا کردم که بعضی از اساتید که کلاس اموزشی برگزار کردن لیست تمامی قبولی ها رو دارن
  این موضوع صلاحیت سازمان سنجش و  گمرک ایران رو زیر سوال میبره
  چرا در قبال این بی عدالتی سکوت میکنید؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  این موضوع نادرست است
  لیست قبولی ها در اختیار گمرک و سازمان سنجش است و به زودی اعلام می شود

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  لطفا برای همه داوطلبان شرکت کننده کارنامه همراه با پاسخنامه داوطلب صادر بشه (مثل آزمون کارشناسی ارشد امسال) تا هیچ ابهام و سو تفاهمی برای داوطلبان پیش نیاید و اگر شخصی موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شده اما قبولی وی به هر دلیلی رد شده (بدهی ماده 7 جعل اسناد گمرکی سو سابقه و ....) دلیل آن ذکر شود .
  با تشکر فراوان از گردانندگان این وبلاگ برای پاسخگوی به سوالات آزمون که از وظایف شما نیست
  پاسخ:
  سلام 
  ممنون از لطف شما
  این موارد در اختیار سازمان سنجش و گمرک ایران می باشد که همراه با نتایج منتشر کند.

  باتشکر
  میزخدمت گمرک جمهوری اسلامی ایران
  سلام 
  ایا جهت قبول شدگان جدید کارت بازرگانی دوره آموزشی برگزار میشود؟
  اگر دوره ای هست درسته که هزینه اش چند میلیون تومان میشه اصلا" هزینه ای دارد یا نه ؟
  ایا دوره اجبای هست؟
  تشکر از پاسخگویی شما
  پاسخ:
  سلام
  در صورت برگزاری کلاس های آموزشی حتما اطلاع رسانی خواهد شد.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام 
  ایا آدرس زیر مورد تایید است و باید برای آموزش کارگزاران گمرک ثبت نام کنیم؟

  پاسخ:
  سلام
  بله سایت دفتر اموزش گمرک ایران است

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام عیدتون مبارک
  اگر کسی کارت بازرگانی نداشته باشد اما کدینگ کارگزاری یا کارمندی  داشته باشد ایا میتواند به عنوان صاحب کالا ثبت شود ؟ ایا سیستم EPL میتواند این مورد را تشخیص دهد ؟
  پاسخ:
  سلام
  سامانه هویت شما را احراز می کند و اگر اجازه فعالیت مجاز با نداشته باشید به شما خطا داده می شود.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • محمد قمبرکاشی
 • با سلام و خسته نباشید 
  بنده قصد اطهار بار رو دارم ولی بعد از تکمیل فرم اظهار در سامانه برای ذخیره پیغام میده که حق العمل کار صاحب کالا و اظهار کننده وکالت های لازم را به هم نداده اند 
  من و حق العمل کار لینک هستیم 
  اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید 
  با تشکر از زخمات شما.
  پاسخ:
  سلام
  برای آموزش وکالت می توانید راهنما را از ادرس زیر دریافت کنید  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام و خسته نباشید
  سوالی در مورد آپلود اسناد داشتم ، در محل کار 2 رایانه می باشد که توسط یکی از آنها آپلود اسناد انجام می شود و توسط دیگری نمیتوان از مرحله آپلود ادامه داد و هر دو سیستم از یک اینترنت استفاده میکنند و توسط مرورگر کروم وارد سامانه میشوند . میخواستم بدونم تنظیم خاصی نیاز می باشد یا خیر ؟

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  گاهی مشکل از کوکی های مرورگر است
  یا می توانید مرورگر خود را حذف کنید و دوباره نصب کنید.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی

  سلام.میخواهیم قبض انباری در بندر از طریق پشت نویسی منطقه ویژه واگذار کنیم آیا باتوجه به اینکه epl رمز نداریم و تا حالا هم کدینگ نشدیم لازمه که مراجعه کنیم و بگیریم؟ضمن اینکه کارت بازرگانی هم نداریم

  پاسخ:
  سلام
  برای قبض انبار الکترونیک حتما از طریق سامانه انبار باید صلح انجام شود
  لطفا به انبار مراجعه کنید.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام و احترام
  چند روزی است سامانه ارزش آنلاین گمرکی به آدرس اینترنتی http://epl.irica.ir/TscViewPage?3  دچار مشکل شده و در بخش جستجو کد تعرفه اطلاعات غلط نمایان میگردد. چندباری از بخش فناوری اطلاعات پیگیری کردیم به نتیجه نرسید. لطفا موضوع را بررسی و اقدامات لازم را مبذول فرمایید.
  قبلا از زحمات و توجهات جنابعالی و همکارانتان کمال تشکر و قدردانی را داریم.
  پاسخ:
  سلام
  در نسخه جدید مشکل برطرف شده است

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام
  لطفا کاری کنید که ما بخشنامه هارو توسیستم eplببینیم
  پاسخ:
  سلام
  انشالله قرار بر این کار داریم و در فازهای بعدی سامانه راه اندازی می شود

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام 
  سقف پرداخت اینترنتی عوارض دولتی با شناسه از طریق سایت چه مبلغی می باشد .
  پاسخ:
  سلام
  سقف پرداخت اینترنتی عوارض دولتی 50 میلیون تومان است.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • علی هوشمند
 • با سلام   آیا حمل زمینی شماره مانفیست نمیخواهد.
  پاسخ:
  سلام
  خیر چنانچه گمرک شما زمینی باشد مانیفست الکترونیک نیاز نیست

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی

  با سلام.

  اعلام کرده اید از 20/06/1395 ارائه گواهی و تاییدیه بازرسی برای کالاهای بانکی الزامی است.

  اما هیچ مرجعی از گمرک ایران پاسخگو نیست که به چه شکل و چطور باید اینکار انجام شود .

  شرکت های بازرسی هم بی اطلاعند که چه باید بکنند.

  آیا منظور این است که باید بازرسی در مبداء انجام شود؟

  این گواهی باید قبل از اظهارنامه در سایت ثبت شود.

  یعنی چه؟

  لطفاً کاملا توضیح دهید.

  با تشکر

   

  پاسخ:
  سلام

  صاحبان کالا برای اظهارنامه های وارداتی از نوع ارزی(بانکی) می بایست گواهی بازرسی را قبل از اظهار آپلود کنند تا نماینده شرکت بازرسی مربوطه آن را تایید نماید که در مراحل اظهار قابل استفاده باشد.
  دیگر انواع اظهارنامه ها نیاز به این گواهی بازرسی ندارند.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • رامین رازبان
 • سلام 

  بنده یک سندی رو اظهار کردم موقع اخذ کوتاژ به جای گمرک باهنر گمرک شهید رجایی را انتخاب کردم و تعیین مسیر کردم و کوتاژ ثبت شد در صورتی که کالا در گمرک شهید باهنر است . به هر جایی هم مراجعه کردم گفتند باید ابطال کنی و مجددا اطهار کنی . با توجه به اینکه سیستم متمرکز است امکان اصلاح گمرک باهنر به جای رجایی نیست . چون الان از 95/07/04 دنبال ابطال اظهارنامه هستم و هنوز موفق نشدمو طبق دستور معاون گمرک برای ابطال باید ارزیابی کنم . حالا باید ارزیاب رو از گمرک رجایی ببرم گمرک باهنر تا کالا ارزیابی بشه حالا اگر به جای گمرک شهید رجایی اشتباها گمرک اراک یا قم و یا یه جای دیگری رو می زدم اونوقت باید برای پروسه ابطال و ارزیابی چیکار می کردم ؟ وقتی سیستم متمرکز است و کارشناسان مجازی هستند چه فرقی می کنه سند من کجا کارشناسی بشه . بهتر نیست راه حل ساده تری برای مشکلات اینچنینی باشه ؟
  پاسخ:
  سلام
  برای شما شاید فرقی نداشته باشد که چه گمرکی را انتخاب کنید
  ولی برای آمار گمرک وضعیت الان با گذشته تفاوتی نکرده است 
  هرکسی باید گمرک اظهاری خود را درست انتخاب کند
  شاید سریال ها در یک سری باشد ولی شماره ای مخصوص هر گمرک صادر می شود که شما نمیبینید
  بنابراین در صورت انتخاب اشتباه گمرک اظهاری و در صورت کوتاژ حتما اظهارنامه باید ابطال شود.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • رامین رازبان
 • در ارتباط با اون دوستی که پرسیده بودند می خواهند قبض انبار را در بندر پشت نویسی کنند در مناطق ویژه قبض انبار قابل معامله تخذ می شود و صلح مربوط به گمرکات عادی است .
  پاسخ:
  سلام
  باتشکر
  سلام.دراظهارنامه واردات محصولات کشاورزی نظرسازمان غذاودارودرسیستم ثبت نمیشه ازغذاودارومیگم ارسال میشه ولی درسیستم Eplگمرک ثبت نمیشه بایدچکارکنیمدرب خروج هم دستورورودماشین داده نمیشه چون زیرسازمان غذاوداروتاییدنکرده
  پاسخ:
  سلام
  برای نظر مستقیم سازمان غذادارو مشکلی وجود داشت که حل شده است.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • احمد محمدی
 • با سلام
  2تا بارنامه ایران ایر را ما صلح کردیم به شخص ثالث
  الان در سیستم EPL ترخیصیه به نام شخص ثالث شده است ولی هنوز قبض انبار الکترونیکی به نام شرکت اولیه است.

  لطفاً و خواهشا راهنمایی فرمایید چون جنس پزشکی است و باید زودتر به دست مصرف کننده برسد.

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  برای صلح بعد از صدور قبض انبار باید قبض انبار را هم به نام صاحب جدید تغییر دهید.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام
  پس از 6 ماه انجام تشریفات گمرکی سیستم نوبت دهی حدود 7 روز است از 10 پایینتر نمیآید و مواد غذایی بدون هیچ گونه اولویتی در صف انتظار می باشد و کسی پاسخ گو نیست
  گمرک شهید رجایی
  شماره سریال
  50100-7074000
  واقعاً ما بلا تکلیفیم
  پاسخ:
  سلام
  4 ماه صرف نظر سازمان همجوار شده است
  2 ماه هم از سمت شما نوبت اخذ نشده است
  اظهارنامه از زمان دریافت نوبت در دست گمرک حساب می شود.
  الان نوبت شما 8 می باشد صبور باشید

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام
  مدتی است پس ثبت مانیفست در سامانه جامع گمرکی و صدور رسید ترخیصیه الکترونیکی و تسلیم آن به  صاحب کالا پس از پرینت قبض انبار توسط صاحب کالا جای تعرفه کالا در پرینت هشت صفر است در صورتی که در مانیفست آپلود شده کد تعرفه وارد شده (در قسمت Commodity code) . خواهشمند است راهنمایی در این خصوص کنید. آیا تعرفه کالا در جای صحیح درج می شود؟ لازم به ذکر است پنل ما مربوط به شرکت کشتیرانی است

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  این مورد به زودی در سامانه اصلاح می شود
  پنجره واحد تعرفه را از بارنامه چک میکند بنابراین مشکلی در اظهار به وجود نمی آورد .

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام . برای صدور مانیفست از طریق نرم افزار مانیفست مجبور به پر کردن قسمت های کانتینر برای ثبت اطلاعات  کالا هستیم در صورتی که بار فله باشد و بدون کانتینر واردشود تکلیف چیست؟ زیرا برنامه بدون وارد کردن مشخصات کانتینر خروجی مانیفست را به ما نمیدهد

  با تشکر
  پاسخ:
  سلام
  جهت ثبت تمامی بارنامه های فله (تک قلمی/چند قلمی) باید کانتینر و ردیف کالا ثبت شود ، در غیر این صورت امکان ارسال مانیفست موجود نخواهد بود.

  شماره کانتینر BULK123456-7

  دقت داشته باشید برای ثبت تمامی بارنامه های فله باید شماره کانتینر فوق را ثبت کنید.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • رسول سید حسینی
 • سلام با دردست داشتن بارنامه و شماره سریال پروانه سبز چگونه میتوان برگ کوتاژ را از سامانه گرفت ؟
  پاسخ:
  سلام
  برای استعلام پروانه باید سریال پروانه و رمز دسترسی به پروانه را داشته باشید و از طریق صفحه استعلام الکترونیکی پروانه به ادرس http://epl.irica.ir/ecl می توانید پروانه الکترونیک خود را رویت کنید.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  سلام، آیا پس از کدینگ کارت بازرگانی بلافاصله میشه از اون استفاده کرد برای دوراظهاری واردات؟ یا باید 72 ساعت صبر کرد؟ چون هنوز یک سری از اصلاعات که باید به طور اتوماتیک وارد شود وارد نمیشه
  پاسخ:
  سلام
  پس از دریافت نام کاربری از سامانه می توانید اظهار خود را انجام دهید و نیازی به صبر نیست.

  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
  با سلام
  لطفا در مورد این دو اخطار در دوراظهاری واردات با بارنامه راهنمایی کنید
  1- بارنامه باید در وضعیت اظهار باشد
  2- اشکال در تایید کد اچ اس1512در اظهارنامه وجود دارد ولی در بارنامه موجود نیست.

  با اینکه چندین بار برای اصلاح بارنامه اقدام شده ولی باز هم این اشکال را میگیرد. کد تعرفه استفاده شده نیز قبلا موردی نداشته و سیستم قبول می کرد.
  با تشکر

  پاسخ:
  سلام
  1. برای بارنامه باید ترخیصیه صادر شود. صدور ترخیصیه به منزله آمادگی برای اظهار می باشد.
  2. اطلاعات اظهار باید با اطلاعات بارنامه تطابق داشته باشد. در فازهای اول اجرای این برنامه همه مراتب چک نمیشود ولی به تدریج همه اطلاعات باید یکی باشد.


  باتشکر
  میزخدمت پنجره واحد تجارت فرامرزی
 • محسن چیت گرها
 • باسلام هنگام اظهار دلار را به عنوان ارز انتخاب کرده ام. اما نرخ ارز را صفر اعلم میکند. علت چیست؟
  پاسخ:
  سلام 
  شما پس از ذخیره و دریافت شماره سریال و عطف می توانید نتیجه محاسبات انجام شده 
  و همچنین اطلاعاتی مانند نرخ ارز و ... را به صورت صحیح در فرم اظهارنامه (پایین صفحه) مشاهده نمایید.
  باتشکر

  ارسال نظر

  توجه:نظراتی که به صورت ناشناس و یا خصوصی ارسال شود پاسخ داده نخواهد شد.

  نظرات خصوصی خود را به آدرس پست الکترونیکی epl@irica.org ارسال نمایید.

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی
  کانال رسمی پنجره واحد تجارت فرامرزی در تلگرام