پنجره واحد تجارت فرامرزی

این وبلاگ برای اطلاع رسانی در پنجره واحد تجارت فرامرزی راه اندازی شده است

پنجره واحد تجارت فرامرزی

این وبلاگ برای اطلاع رسانی در پنجره واحد تجارت فرامرزی راه اندازی شده است

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

اطلاعیه مهم در مورد زمان ثبت نام و منابع آزمون حق العملکاری:


به اطلاع می رساند با توجه به درخواست های مکرر داوطلبان محترم آزمون تغییراتی در زمان ثبت نام و منابع به شرح زیر ایجاد شده است :


1- مهلت ثبت نام آزمون که پیش از این تا پایان روز سه شنبه 31 فروردین ماه بود تا پایان روز شنبه 4 اردیبهشت ماه تمدید گردید.


2. تعاریف اینکوترمز از منابع آزمون حذف و سؤالات صرفاً از منابع زیر خواهد بود:

الف- قانون امور گمرکی و آئین نامه اجرایی 

ب- قانون مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی 

ج- پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع امور گمرکی برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها اخبار و آموزش پنجره واحد به کانال تلگرام ما بپیوندید.

کانال رسمی پنجره واحد تجارت فرامرزی

telegram.me/csw_channel


بدینوسیله فایل های آموزشی "پنجره واحد تجارت فرامرزی" و "سامانه جامع امور گمرکی"به عنوان منابع آزمون در اختیار اعضای محترم قرار داده می شود.

توجه داشته باشید فایل های با پیشوند "دوراظهاری" متعلق به پنجره واحد و فایل های با پیشوند "سامانه جامع" متعلق به سامانه جامع امور گمرکی می باشد.

جهت دانلود فایل ها روی آنها کلیک کنید


دوراظهاری ترانزیت

دواظهاری واردات

دوراظهاری صادرات

سامانه جامع-واردات

سامانه جامع-ترانزیت

سامانه جامع-انبار

سامانه جامع-کارنه تیر      اطلاعیه مهم شرط معدل آزمون حق العملکاری:    


به اطلاع می رساند موضوع شرط معدل برای شرکت در آزمون حق العملکاری سال 1395 اشتباها از سوی سازمان سنجش در سایت سنجش درج شده بود و گمرک ایران هیچگونه شرطی برای معدل در آزمون تعیین نکرده است.

سایت سازمان سنجش هم از یک ساعت پیش این مورد را اصلاح کرده است

 بنابراین آزمون حق العملکاری سال 95 بدون شرط معدل برگزار می شود.


گمرک جمهوری اسلامی ایران اطلاعیه ای درباره تاریخ و نحوه ثبت نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارگزاران گمرکی منتشر کرده است شما می توانید این اطلاعیه را از اینجا دانلود کنید

همچنین فرم تقاضانامه را از اینجا دانلود کنید


همچنین آدرس صفحه ثبت نام  آزمون کارگزاران گمرکی سال 1395 که خیلی از دوستان سوال میکنند را در زیر قرار داده ایم


http://register2.sanjesh.org/rgempgomrok95/

سیزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با حضور مسعود کرباسیان، رییس‌کل گمرک ، مسعود خوانسارى رئیس اتاق تهران، و سخنرانان آقا میرى، ریاحى برگزار شد.


رئیس کل گمرک در نشست اتاق بازرگانی گفت:

سال ۱۳۹۵ اقدام عملی در تسهیل تجارت را خواهیم داشت. استفاده از تمام منابع گمرک در پروژه کارشناسی متمرکز اقدام جدی در راستای بهبود کسب و کار است. 

بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا برای کمک به گمرک جهت تسهیل تجارت و بهبود کسب و کار

وی افزود : پرداخت عوارض بصورت نسیه در سال ۱۳۹۵ اجرایی می شود. با بهره گیری از سیستم اعتباراتی به ذی نفعان، عملکرد ایشان در ارائه تسهیلات بصورت هوشمند و سیستمی مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

وی همچنین اضافه کرد : اجرایی شدن صددرصد پنجره واحد تجارت فرامرزی اولویت اول گمرک و وزارت اقتصاد خواهد بود. پنجره واحد در امور فرامرزی و دروازه مشترک مرزی فعال خواهد شد.

دکتر کرباسیان در سیزدهمین نشست اتاق بازرگانی گفت: استفاده از خطوط پشتیبان در حوزه قطعی شبکه که موجب قطعی سیستم می گردید بهبود و اقدام عملی خواهیم داشت.

در این نشست:

رئیس اتحادیه وارد کنندگان دارو نیز پیشرفت گمرک را در حوزه الکترونیکی سازی خیره کننده اعلام کرد.

یکی از اعضا اتاق بهبود در رویه صادرات قابل لمس است و موجب تشکر است.

سلطانی یکی از اعضا اطاق: حرکت گمرک حرکتی انقلابی و ماندگار در حوزه تجارت است. متاسفانه قطعی سیستم که مربوط به گمرک نیست ولی دودش در چشم گمرک می رود و این حیف است و اطاق آماده همکاری در جهت بهبود شبکه در کشور هست. توسعه پنجره واحد گمرک در حوزه ترانزیت مورد نیاز جدی تجارت است.

سلطانی همچنین افزود : درخواست داریم سازمان هایی که همکاری لازم را با پنجره واحد تجارت فرامرزی همکاری لازم را ندارند اعلام عمومی فرمایید تا توسط همه شناخته شوند که چه کسانی در حال اخلال هستند و اطاق به آنان فشار وارد خواهد نمود. بهبود اطلاع رسانی در گمرک یکی از نیازهای اساسی است.

آقای اتابک عضو اتاق: در دوره شما صادر کنندگان بهترین شرایط لازم داشته اند.

ایشان کنترل صادرات سیمان و لزوم گواهی تشکل برای تضمین سلامت سیمان و حفظ آبروی کشور را خواستار شدند.

اسدالله عسگراولادی یکی از اعضای اتاق نیز گفت : من از سوی اقشار مختلف صادر کنندگان از شما بابت تحول عظیم در حوزه تجارت سپاسگذارم.

وی همچنین افزود : قاچاقچی درب گمرک نشسته است اگر سرعت گمرک کاهش یابد درب گمرک قاچاقچی وارد مذاکره می شوند. دود سازمان های دیگر به چشم گمرک می رود.

آقای قاضی عضو اتاق: گمرک پیشرو در بهبود فضای کسب و کار در حوزه تجارت است. ایشان روشنگری گمرک در حوزه مناطق آزاد و میزان قاچاق را خواستار شدند و اضافه کردند برادران کرباسیان همیشه موجب تحول هستند. کالا ها در بندر و انبار سازمان بنادر مخصوصا بندر شهید رجایی ناقص می شود و مسئول آن کیست؟

زرگران عضو اتاق : تلاش تمام وقت گمرک در روزها تعطیل موجب سپاسگذاری است. گمرک انزلی در صادرات باید تقویت شود.

سعیدی عضو اتاق : گمرک یک نهاد حاکمیتی است که برای اولین بار اقدام عملی در حوزه ارائه خدمات به تولید کنندگان داشته است. حمایت از تولید فولاد با کنترل دقیق واردات فولاد در پوشش واردات دیگر تعرفه ها نیاز این بخش است.


دکتر کرباسیان در پاسخ به اعضای اتاق گفت :اطلاعات خصوصی اشخاص امانت نزد گمرک است و افشا نخواهند شد مگر به حکم دادگاه. اصلاح ارزش در سامانه tsc با رویکرد حمایت از تولید و صادرات با کمک اتاق مطلوب است.

وی افزود : مشکل ورود موقت عدم صدور بیمه توسط شرکت های بیمه است. ورود تشکل ها در تضمین سلامت صادرات مورد حمایت گمرک است.

رییس گمرک اضافه کرد : حمایت و مدیریت دکتر جهانگیری  مشکل برخی سازمان ها در عدم همکاری با پنجره واحد را در آینده نزدیک رفع خواهد نمود. کاهش قاچاق به ۷ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۴ صورت پذیرفته است. 


در بین صحبت های دکتر کرباسیان خوانساری رئیس اتاق آمار ۷ تا ۸ میلیارد دلار قاچاق در سال گذشته را تایید کرد.


دکتر کرباسیان: همکاری دکتر ترکان در ایجاد شرایط برای تضمین قرار گرفتن مناطق آزاد در خدمت صادرات قابل تشکر است. 

در انتهای مراسم نیز خوانساری رئیس اتاق بازرگانی اقدام گمرک را اقدامی عملی در راستای بهبود فضای کسب و کار اعلام کرد.این نشست به‌طور زنده از طریق سایت اتاق تهران پخش شد.


  اطلاعیه مهم : 

 

طبق اعلام دفتر آموزش و تایید معاونت محترم برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران منابع آزمون حق العملکاری منتشر شد.

بر طبق این اطلاعیه منابع آزمون به شرح زیر می باشد:


1. کتاب مقررات صادرات و واردات

2. قانون امور گمرکی

3. اینکوترمز

4. پنجره واحد تجارت فرامرزی

5. سامانه جامع امور گمرکی


منتظر خبرهای بعدی ما درباره جزییات بیشتر از آزمون حق العملکاری باشید.

باتشکر


بازدید وزیر صنعت


مهندس نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه صبح امروز دوشنبه 16 فروردین ماه 95 از نمایشگاه پنجره واحد تجارت فرامرزی بازدید کردند ایشان ضمن بازدید از نمایشگاه با موثر خواندن پنجره واحد در کنترل تجارت کشور گفت : با این سیستم می توانیم رصد دائمی فنی و کیفیتی در تجارت کشور داشته باشیم . 

وی افزود: ما باید قوانینی وضع کنیم که مردم را وادار به فعالیت سالم کنیم .

ایشان همچنین از واحد نظارت برخط سامانه نیز بازدید کردند 


کانال رسمی پنجره واحد تجارت فرامرزی در تلگرام